Strona główna Wieluń POBILI MĘŻCZYZNĘ ZA DŁUGI

POBILI MĘŻCZYZNĘ ZA DŁUGI

Do pięciu lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy siłą próbowali zmusić 22-lataka do zwrotu długu. Mieli zaatakować swojego współlokatora, bo nie oddał im 300 zł.

Do zdarzenia doszło 29 maja, w niedzielę, w rejonie centrum handlowego przy ul. Warszawskiej w Wieluniu. Około 19:00 dyżurnego wieluńskiej komendy dostał zgłoszenie o bójce. Na miejsce został wysłany patrol. 22-latek powiedział policjantom, że został zaatakowany przez 32-letniego znajomego i jego 23-letniego kolegę. Mundurowi ustalili, że poszło o pożyczkę sprzed dwóch dni, w wysokości 300 zł, od współlokatorów z hotelu pracowniczego.

– 22-latek zobowiązał się oddać określoną kwotę do końca tygodnia – relacjonuje mł. asp. Monika Klonowska z KPP w Wieluniu.

– W niedzielę, w  godzinach popołudniowych 32-latek niepokoił telefonami 22-latka, żądając zwrotu długu. Pokrzywdzony oczekiwał w tym czasie na przelew, stojąc przy bankomacie. Po chwili pod bankomat podjechała kobieta wraz z dwoma mężczyznami, którzy pożyczyli mu pieniądze. Pokrzywdzony, za ich namową, wsiadł do samochodu. W trakcie przejazdu ulicami Wielunia 32-latek w powiedział kobiecie, by ta zadzwoniła do ich wspólnego kolegi, aby „szykował pałkę”. W tym momencie pokrzywdzony przestraszył się, wybiegł z samochodu i zaczął uciekać w kierunku centrum handlowego w Wieluniu. Po chwili spotkał tam obu wierzycieli 32- oraz 23-latka.

Mężczyźni zaczęli bić pokrzywdzonego, straszy miał go kopać po całym ciele oraz okładać pięścią, a potem zabrać mu telefon o wartości 1,5 tys. zł. Z kolei młodszy przytrzymywał ofiarę i uderzał ją pięścią w brzuch.

– Na widok policyjnego radiowozu napastnicy rzucili się do ucieczki – podaje Klonowska.

– Pokrzywdzony wskazał policjantom pojazd, którym mogą poruszać się agresorzy. Wieluńscy mundurowi sprawnie zatrzymali wskazany pojazd na ulicy Sieradzkiej. 32-letni mężczyzna już we wstępnej rozmowie z policjantami przyznał się do stosowania przemocy względem pokrzywdzonego w celu uzyskania zwrotu długu. Wskazał również miejsce, w którym porzucił skradziony telefon.

Jak się okazało, był nietrzeźwy, trafił do aresztu. Z kolei drugi z napastników został zatrzymany w poniedziałek.

– Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty stosowania przemocy fizycznej w celu odzyskania wierzytelności i uszkodzenia ciała, przy czym ich zachowanie zostało zakwalifikowane jako czyn o charakterze chuligańskim – informuje policjantka.

Wobec obu oskarżonych zastosowano dozór policyjny, 32-latek dostał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego, a 23-latek nakaz poprawnego zachowania się.

fot.: arch. KPP w Wieluniu

fot.: arch. KPP w Wieluniu

Komenatrze

Polecamy!

PRAWIE JAK W BETLEJEM

Wydaje się, że do kalendarza wydarzeń artystycznych gminy Wierzchlas wpisała się nowa impreza. Jest nią Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkolno –...

ZIGNOROWAŁ SYGNALIZACJĘ ŚWIETLNĄ. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

W sobotę (28 stycznia) na skrzyżowaniu ulic Sieradzkiej i Głowackiego w Wieluniu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Z informacji przekazanych przez służby...

41-LATKA NIE USTĄPIŁA PIERWSZEŃSTWA. SĄ DWIE POSZKODOWANE

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 31 stycznia, po godz. 7:00, na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z ulicą Mickiewicza w Działoszynie. Ze wstępnych ustaleń pajęczańskich policjantów drogówki...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD POD WPŁYWEM THC. TO NIE KONIEC JEGO KŁOPOTÓW!

W sobotni wieczór (28 stycznia) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki podczas patrolu zatrzymali do kontroli samochód, kierowany przez 26-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego. W trakcie procedur policjanci...

DWÓCH PIJANYCH KIEROWCÓW ZATRZYMANYCH DZIEŃ PO DNIU

Surowych wyroków mogą się spodziewać mężczyźni, którzy postanowili kierować wozami po spożyciu alkoholu. 43-latek został zatrzymany 28 stycznia w Józefowie (gm. Czastary). Przewoził wtedy...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ