Strona główna Ostrówek PODCZAS POSZUKIWAŃ ODNALEŹLI LUDZKIE SZCZĄTKI

PODCZAS POSZUKIWAŃ ODNALEŹLI LUDZKIE SZCZĄTKI

Na terenie kompleksu leśnego 22 czerwca w obrębie Woli Rudlickiej (gm. Ostrówek) znaleziono ludzkie szczątki. Policja nie wyklucza, że należą one do zaginionej, w lipcu ubiegłego roku, 91-latki.

21 i 22 czerwca policjanci prowadzili szersze działania poszukiwawcze z wykorzystaniem Mobilnego Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji. Sprawdzany był teren miejsca zamieszkania, Kuźnica (gm. Ostrówek), zaginionej 91-letniej Janiny Jasianek oraz przyległe okolice.

– W prowadzonej akcji wieluńskich mundurowych wspierali policjanci z Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, słuchacze z Ośrodka Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu, strażacy z jednostki PSP w Wieluniu, jak i jednostki OSP z gminy Ostrówek – informuje st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

– W działaniach brali udział również rodzina i mieszkańcy. Podczas akcji wykorzystano trzy pojazdy typu quad – dwa z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi, a trzeci z PSP w Wieluniu. W trakcie prowadzonych działań 22 czerwca na terenie kompleksu leśnego w obrębie Woli Rudlickiej znaleziono ludzkie szczątki.

Obecnie policjanci na miejscu zdarzenia wykonują czynności procesowe, szczątki zostaną zabezpieczone do przeprowadzenia dalszych badań przez biegłych.

– Nie można wykluczyć, że należą one do zaginionej – dodaje Grela.

Okoliczności tej sprawy wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

fot.: KPP w Wieluniu

fot.: KPP w Wieluniu

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ