Strona główna Kiełczygłów PODWYŻKA O DWA ZŁOTE

PODWYŻKA O DWA ZŁOTE

Od 1 stycznia w gminie Kiełczygłów obowiązują nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W porównaniu z ubiegłym rokiem jest to wzrost o 2 zł od każdego mieszkańca.

Radni gminy Kiełczygłów 28 listopada ubiegłego roku podjęli uchwałę o zmianie stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dotychczasowa umowa z Eko-Regionem była podpisana na dwa lata i obowiązywała do końca 2022 roku. Od 1 stycznia stawka za odbiór odpadów wynosi 30 zł miesięcznie od jednej osoby zamieszkującej nieruchomość, gdy odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny. W przypadku, jeżeli właściciel nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny koszt za wywóz to 60 zł miesięcznie od jednej osoby zamieszkującej nieruchomość. Mniej, 2 zł miesięcznie od każdego mieszkańca, zapłaci właściciel nieruchomości kompostujący bioodpady, stanowiące odpady komunalne, w kompostowniku przydomowym.

– Nie jest aż tak duża podwyżka, nie chcemy też, żeby te stawki aż tak diametralnie rosły, bo wiemy, że coraz ciężej jest mieszkańcom sprostać tym codziennym wydatkom, wyższej cenie za prąd, paliwo i inne artykuły – przyznaje Mariusz Mielczarek, wójt gminy Kiełczygłów.

Obecna umowa z Eko-Regionem obowiązuje do końca bieżącego roku.

 

Komenatrze

Polecamy!

JECHALI ROWERAMI PO PIJAKU

Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymali w poniedziałek, 20 marca, policjanci z Wieruszowa. Młodszy z nich, 36-letni mieszkaniec gminy Galewice, miał aż ponad 2,6 promila alkoholu...

WĘDKARZE ROZPOCZĘLI SEZON ZAWODAMI FEEDEROWYMI. NA PODIUM: DYLCZYK, DYDERSKI I BUJACZ

Stowarzyszenie "Jazgarz" z Sulmierzyc rozpoczęło sezon wędkarski. W niedzielę, 19 marca, na zbiorniku Dygudaj, rozegrane zostały otwarte zawody feederowe.

NIESŁYCHANY SUKCES MŁODEGO SPORTOWCA Z WIELUNIA. „JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWY”

24-letni Adam Kuś z Wielunia wygrał francuski wyścig GP des Carreleurs.  - Jestem bardzo szczęśliwy - mówi "Kulisom ... " młody kolarz.

PFRON ZATWIERDZIŁ PROGRAM ZAINICJOWANY PRZEZ MATKI Z WIELUNIA

Ogólnopolski program, który narodził się w głowach i sercach rodziców z Wielunia, ma wywołać niejeden uśmiech na twarzach dzieciaków w całym kraju. Inicjatywa wieluńskich matek...

MOGŁO DOJŚĆ DO TRAGEDII NA DRODZE. ŚWIADEK ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

W czwartek, 16 marca, 23-letni świadek zatrzymał mężczyznę, który prowadził auto, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wsiadając za kierownicę,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ