Strona główna Wieluń POETYCKI DEBIUT UCZENNICY JULII ZAREMBY

POETYCKI DEBIUT UCZENNICY JULII ZAREMBY

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Wieluniu odbył się wieczór autorski uczennicy Julii Zaremby. Okazją do spotkania było ukazanie się pierwszego tomiku jej wierszy zatytułowanego „Katharsis”.

Julia jest uczennicą klasy czwartej o profilu prawno – dziennikarskim. Już od najmłodszych lat szukała sposobu wyrażenia siebie. Interesowała się malarstwem, śpiewem, ale w wieku 16 lat zrozumiała, że tą drogą jest poezja.

– Tak na poważnie zaczęłam zajmować się poezją dwa lata temu – mówi. – Tomik „Katharsis” powstawał około roku, a więc stosunkowo bardzo szybko, chociaż myślę, że czas nie jest tu istotny.

Zawiera on około 70 wierszy, które w zdecydowanej większości dotyczą uczuć.

– Uczucia to bodziec, który zmusza mnie do pisania, do wyrzucenia części tego, co mam w głowie i przelania tych myśli na papier – zwierza się Julia.

Młoda twórczyni nie ma swojego ulubionego poety. Uważa, że jest ich tak wielu, iż zbrodnią byłoby wybrać tylko jednego.

– Jest tylu poetów i tyle pięknych wierszy, że nie chciałabym nikomu ubliżyć – mówi. – Dla mnie wiersz jest piękny i dobry, kiedy mogę się z nim utożsamiać. Staje się moim ulubionym, kiedy widzę w nim siebie.

W trakcie spotkania, wiersze z debiutanckiego tomiku recytowali czwartoklasiści – koledzy i koleżanki, aktorzy z działającego przy szkole teatru Post Scriptum, w którym występuje także Julia. Dziewczęta zapewniły również muzyczną oprawę wieczoru.

Spotkanie było też okazją do zaprezentowania najnowszych wierszy uczennicy, które nie znalazły się w tomiku. O ich odczytanie Julia poprosiła swoje nauczycielki Dorotę Eichstaedt i Annę Ryczek – Sołtysiak.

Na koniec można było kupić tomik „Katharsis”, otrzymać autograf autorki i przy okazji z nią porozmawiać.

Fot.: Elżbieta Wodecka

Komenatrze

Polecamy!

JECHALI ROWERAMI PO PIJAKU

Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymali w poniedziałek, 20 marca, policjanci z Wieruszowa. Młodszy z nich, 36-letni mieszkaniec gminy Galewice, miał aż ponad 2,6 promila alkoholu...

WĘDKARZE ROZPOCZĘLI SEZON ZAWODAMI FEEDEROWYMI. NA PODIUM: DYLCZYK, DYDERSKI I BUJACZ

Stowarzyszenie "Jazgarz" z Sulmierzyc rozpoczęło sezon wędkarski. W niedzielę, 19 marca, na zbiorniku Dygudaj, rozegrane zostały otwarte zawody feederowe.

NIESŁYCHANY SUKCES MŁODEGO SPORTOWCA Z WIELUNIA. „JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWY”

24-letni Adam Kuś z Wielunia wygrał francuski wyścig GP des Carreleurs.  - Jestem bardzo szczęśliwy - mówi "Kulisom ... " młody kolarz.

PFRON ZATWIERDZIŁ PROGRAM ZAINICJOWANY PRZEZ MATKI Z WIELUNIA

Ogólnopolski program, który narodził się w głowach i sercach rodziców z Wielunia, ma wywołać niejeden uśmiech na twarzach dzieciaków w całym kraju. Inicjatywa wieluńskich matek...

MOGŁO DOJŚĆ DO TRAGEDII NA DRODZE. ŚWIADEK ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

W czwartek, 16 marca, 23-letni świadek zatrzymał mężczyznę, który prowadził auto, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wsiadając za kierownicę,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ