Strona główna Pajęczno POLICJANCI OTRZYMALI OD GMINY NOWOCZESNY ALKOMETR

POLICJANCI OTRZYMALI OD GMINY NOWOCZESNY ALKOMETR

Gmina Rząśnia kupiła pajęczańskim policjantom alkometr – urządzenie do badania stanu trzeźwości kierowców. Sprzęt ten na ręce komendanta powiatowego Policji w Pajęcznie insp. Karola Mielczarka, przekazał wójt Tomasz Stolarczyk.

Alkometr będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego w codziennej służbie.

– Dzięki niemu mundurowi sprawdzający stan trzeźwości na miejscu zdarzenia, będą dysponowali wynikiem określającym zawartość alkoholu w organizmie bez konieczności wykonywania takiego badania na urządzeniu stacjonarnym – wyjaśnia mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. – Zdecydowanie usprawni to pracę funkcjonariuszy.

Alkometr kosztował blisko 17 tysięcy złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy Rząśnia.

– Urządzenie to zostało kupione na wniosek komendanta powiatowego Policji w Pajęcznie, który na pewno zdawał sobie sprawę, że zarówno nasz, jak i każdy chyba samorząd, bardzo ceni sobie pracę Policji – w tym walkę z nietrzeźwymi kierowcami – mówi Tomasz Stolarczyk. – I zawsze może liczyć, w miarę możliwości budżetowych, na wsparcie w każdym aspekcie swojej pracy.

Wójt dodaje, że zakupiony, profesjonalny sprzęt, na pewno polepszy jakość pracy i czynności procesowych podejmowanych przez Policję związanych ze sprawdzaniem trzeźwości kontrolowanych osób i z całą pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa nas wszystkich.

Nietrzeźwi kierowcy są dużym zagrożeniem dla użytkowników dróg. Powodują wiele niebezpiecznych i tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

– Kierowanie pod działaniem alkoholu zdecydowanie ogranicza koncentrację, wpływa na zmysły oraz właściwą reakcję na drodze – kończy Wioletta Mielczarek. –  Bezpieczeństwo i życie człowieka jest najważniejsze, dlatego też policjanci są bezwzględni wobec kierujących, którzy decydują się kierować, będąc pod działaniem alkoholu.

Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ