Strona główna Wieluń Policjanci promowali sport

Policjanci promowali sport

W piątek, 20 maja, w Miejskim Lasku w Wieluniu,  młodzież pobiegła na  dwukilometrowej trasie w  ramach akcji „Wiosna na sportowo z Policją”. Wydarzenie zostało zorganizowane  przez Powiatową Komendę Policji, Starostwo Powiatowe oraz gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych z terenu powiatu.

Jak podaje st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu, wydarzeniu przyświecała idea promowania wśród młodzieży sportu i zdrowego stylu życia, bez używek. Mundurowi wykorzystali również okazję do promowania zawodu policjanta.

– Mając na uwadze, że sport odgrywa ważną rolę w profilaktyce uzależnień  mundurowi zapewnili młodym ludziom możliwość wzięcia udziału w projekcie „Wiosna na sportowo z Policją” – zaznacza st. asp. Grela.

Uczestnicy pokonali wyznaczony dystans alejkami w parku. Każdy z nich po zakończeniu rywalizacji dostał dyplom.

– Głównym założeniem tej akcji było promowanie aktywności sportowej, zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkiego rodzaju używek oraz popularyzowanie zasad  fair play – podkreśla rzeczniczka wieluńskich mundurowych.

Podczas imprezy młodzi ludzie mieli okazję do przetestowania alkogogli i narkogogli, co dało im pojęcie, w jaki sposób odbierane są bodźce zewnętrzne  po przyjęciu używek.

Sporo uwagi policjanci poświęcili na propagowanie założeń ogólnopolskiej akcji informacyjno- edukacyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

W kategorii kobiecej bieg wygrała Julia Pietrzak z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu, drugie miejsce zajęła Natalia Pietrzak z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu, a trzecie Weronika Siwek z Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu.

Z kolei w kategorii męskiej na najwyższym stopniu podium stanął  Piotr Kuś z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu, za nim uplasował się Paweł Ciupa z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu, a trzecie miejsce zdobył Miłosz Domagała z Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu.

Na zwycięzców czekały  puchary oraz nagrody rzeczowe.

Komenatrze

Polecamy!

67-LATKA PRZYGNIÓTŁ CIĄGNIK. ROLNIK NIE ŻYJE

Mężczyzna zginął podczas prac polowych w Woli-Chojnata, w gminie Biała Rawska (woj. łódzkie). Ciągnik, którym kierował, przewrócił się i przygniótł go. Rolnik zmarł na...

UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW. NOWA METODA „NA WĘGIEL”

Oszuści posuwają się do coraz to nowych metod swojego działania. Za nową metodę oszustwa obrali sobie węgiel. Obecnie jest to towar drogi i deficytowy....

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO KIEROWCY

Każdego dnia policyjne patrole zatrzymują kolejne osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Podobna sytuacja miała miejsce na drodze powiatowej Słok – Bełchatów. Tym razem...

USZKODZIŁ SAMOCHÓD SĄSIADCE. GROZI MU PIĘĆ LAT WIĘZIENIA!

Sąsiedzkie konflikty mają przeróżne odsłony. W Złoczewie policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który kosząc trawnik, celowo uderzył kosą spalinową w przedni zderzak zaparkowanego auta swojej sąsiadki, z...

O RADNYCH, CO MAJĄ MOC NIESŁYCHANĄ – komentarz

O rany, słuchajcie tego wszystkie stany! Radna Miejska z Rzeszowa złożyła interpelacje, żeby w mieście był Starbucks. Dla tych, co nie ogarniają wyjaśniam, że...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ