Strona główna Wieluń Policjanci promowali sport

Policjanci promowali sport

W piątek, 20 maja, w Miejskim Lasku w Wieluniu,  młodzież pobiegła na  dwukilometrowej trasie w  ramach akcji „Wiosna na sportowo z Policją”. Wydarzenie zostało zorganizowane  przez Powiatową Komendę Policji, Starostwo Powiatowe oraz gminne komisje rozwiązywania problemów alkoholowych z terenu powiatu.

Jak podaje st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu, wydarzeniu przyświecała idea promowania wśród młodzieży sportu i zdrowego stylu życia, bez używek. Mundurowi wykorzystali również okazję do promowania zawodu policjanta.

– Mając na uwadze, że sport odgrywa ważną rolę w profilaktyce uzależnień  mundurowi zapewnili młodym ludziom możliwość wzięcia udziału w projekcie „Wiosna na sportowo z Policją” – zaznacza st. asp. Grela.

Uczestnicy pokonali wyznaczony dystans alejkami w parku. Każdy z nich po zakończeniu rywalizacji dostał dyplom.

– Głównym założeniem tej akcji było promowanie aktywności sportowej, zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkiego rodzaju używek oraz popularyzowanie zasad  fair play – podkreśla rzeczniczka wieluńskich mundurowych.

Podczas imprezy młodzi ludzie mieli okazję do przetestowania alkogogli i narkogogli, co dało im pojęcie, w jaki sposób odbierane są bodźce zewnętrzne  po przyjęciu używek.

Sporo uwagi policjanci poświęcili na propagowanie założeń ogólnopolskiej akcji informacyjno- edukacyjnej „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

W kategorii kobiecej bieg wygrała Julia Pietrzak z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu, drugie miejsce zajęła Natalia Pietrzak z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu, a trzecie Weronika Siwek z Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu.

Z kolei w kategorii męskiej na najwyższym stopniu podium stanął  Piotr Kuś z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu, za nim uplasował się Paweł Ciupa z II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu, a trzecie miejsce zdobył Miłosz Domagała z Zespołu Szkół Nr 1 w Wieluniu.

Na zwycięzców czekały  puchary oraz nagrody rzeczowe.

Komenatrze

Polecamy!

POTRĄCIŁA PIESZĄ NA PASACH

W piątek, 27 stycznia, na oznakowanym przejściu dla pieszych, na ulicy Piłsudskiego w Wieluniu, doszło do wypadku. Na pasach potrącona została 54-latka, która trafiła...

DZIECI SPOZA GMINY WIELUŃ POWINNY PŁACIĆ ZA DARMOWE DMUCHAŃCE?

„Weź się pan do roboty” – takimi słowami zachęcał kierownika biura burmistrza Wielunia, Radosława Urbaniaka, radny Radosław Buda. A chodzi o wprowadzenie weryfikacji w...

STRAŻACY PIŁKĘ KOPALI

Jednostka OSP Kurów będzie reprezentować gminę Wieluń w zawodach strażaków w piłce halowej na szczeblu powiatowym. Do eliminacji gminnych w niedzielę, 15 stycznia, przystąpiło sześć...

DWÓCH HAL SPORTOWYCH NIE BĘDZIE. CO DALEJ Z PROMESĄ?

Samorządowcy z Białej uruchomili karuzelę pomysłów. Chodzi o zrealizowanie promesy z rządowego programu „polski ład”. Pierwotnie środki w wysokości 7,65 mln zł miały zostać...

69-LATEK UKRADŁ PIENIĄDZE Z SAMOCHODU. GROZI MU 5 LAT WIĘZIENIA!

W czwartek (19 stycznia) dyżurny z komisariatu w Błaszkach otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z pojazdu na jednym ze złomowisk w Błaszkach. Poszkodowany pozostawił...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ