Strona główna Bez kategorii Poligloci rywalizowali

Poligloci rywalizowali

12 kwietnia, w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu, odbył się finał Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego. Rywalizacja została zorganizowana po raz 10. Do Wielunia przyjechali reprezentanci szkół m.in. z Bełchatowa, Złoczewa czy Kępna. Patronat nad imprezą objął Starosta Wieluński.

Zanim wręczono nagrody zwycięzcom, zebrani obejrzeli przedstawienie „Hot potatoes”, przygotowane przez grupę „Pirunochron”, skupiającą uczniów ZS nr 1, opiekuje się nimi Magdalena Pioruńska.

Konkurs zorganizowali nauczyciele języków obcych ZS nr 1. Wzięło w nim udział 13 szkół z trzech województw. Zmagania w obrębie znajomości danego języka odbywały się na poziomach, szkoły branżowej i technikum.

– To konkurs dedykowany dla uzdolnionych uczniów techników i branżowych szkół pierwszego stopnia, to co najważniejsze,  ma na celu przede wszystkim popularyzację nauczania języków obcych zawodowych, ale też integrację środowiska – zaznaczała Elżbieta Urbańska-Golec, dyrektor ZS nr 1.

– W trakcie kiedy uczniowie pisali swój test, nauczyciele mieli szkolenie z firmą, która przedstawiła nowoczesne materiały do nauki języka obcego.

Na uroczystości był również Cezariusz Mostowski, dyrektor delegatury sieradzkiej Łódzkiego Kuratorium Oświaty. Przytoczył anegdotę o królu Michale Korybucie Wiśniowieckim, o którym jeden z kronikarzy miał napisać „I cóż z tego, że mówi w siedmiu językach, jak w żadnym z nich nie ma nic ciekawego do powiedzenia”.

– Ważne jest, żebyśmy kształcili umiejętności językowe, abyśmy się mogli czuć swobodnie wszędzie, w Europie i na świecie – stwierdził dyrektor.

Komenatrze

Polecamy!

ON ODPOWIE ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW, ONA ZA HANDEL NIMI

Wieluńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który miał przy sobie narkotyki. Zatrzymali również 41-letnią kobietę, która mu je sprzedawała. Oboje usłyszeli już zarzuty z ustawy o...

PACJENCI JUŻ ROZGOŚCILI SIĘ W NOWYM SKRZYDLE ZOLU-U

Pierwsi pacjenci już pojawili się w nowym skrzydle Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, działającym przy pajęczańskim SP ZOZ-ie. Oddział wzbogacił się o dodatkowe sześć sal, 12 miejsc....

PLANY NA BOISKO MUSZĄ (NA RAZIE) ODEJŚĆ DO LAMUSA

Samorządowcy z Ostrówka zdecydowali o zmniejszeniu zakresu zadania przy boisku UMKS-u „Ostrowii” Ostrówek. Jak podkreśla wójt, Ryszard Turek, powstanie obiekt z zapleczem administracyjno-sanitarnym. Póki...

ZAATAKOWAŁA STARSZĄ KOBIETĘ. TRAFIŁA DO ARESZTU

44-latka pod wpływem alkoholu pobiła swoją 86-letnią teściową, po czym zabrała jej telefon komórkowy i uciekła. Starsza pani o sprawie powiadomiła stróżów prawa. Do...

61-LATEK MIAŁ PONAD 2 PROMILE I KIEROWAŁ

Do ujęcia pijanego kierowcy, 61-latka, doszło 29 stycznia w Wieluniu. Dalszą jazdę uniemożliwił mu świadek zdarzenia. Nieodpowiedzialny mężczyzna stanie teraz przed sądem. Około godziny 19:00...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ