Strona główna Bez kategorii Poligloci rywalizowali

Poligloci rywalizowali

12 kwietnia, w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu, odbył się finał Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego. Rywalizacja została zorganizowana po raz 10. Do Wielunia przyjechali reprezentanci szkół m.in. z Bełchatowa, Złoczewa czy Kępna. Patronat nad imprezą objął Starosta Wieluński.

Zanim wręczono nagrody zwycięzcom, zebrani obejrzeli przedstawienie „Hot potatoes”, przygotowane przez grupę „Pirunochron”, skupiającą uczniów ZS nr 1, opiekuje się nimi Magdalena Pioruńska.

Konkurs zorganizowali nauczyciele języków obcych ZS nr 1. Wzięło w nim udział 13 szkół z trzech województw. Zmagania w obrębie znajomości danego języka odbywały się na poziomach, szkoły branżowej i technikum.

– To konkurs dedykowany dla uzdolnionych uczniów techników i branżowych szkół pierwszego stopnia, to co najważniejsze,  ma na celu przede wszystkim popularyzację nauczania języków obcych zawodowych, ale też integrację środowiska – zaznaczała Elżbieta Urbańska-Golec, dyrektor ZS nr 1.

– W trakcie kiedy uczniowie pisali swój test, nauczyciele mieli szkolenie z firmą, która przedstawiła nowoczesne materiały do nauki języka obcego.

Na uroczystości był również Cezariusz Mostowski, dyrektor delegatury sieradzkiej Łódzkiego Kuratorium Oświaty. Przytoczył anegdotę o królu Michale Korybucie Wiśniowieckim, o którym jeden z kronikarzy miał napisać „I cóż z tego, że mówi w siedmiu językach, jak w żadnym z nich nie ma nic ciekawego do powiedzenia”.

– Ważne jest, żebyśmy kształcili umiejętności językowe, abyśmy się mogli czuć swobodnie wszędzie, w Europie i na świecie – stwierdził dyrektor.

Komenatrze

Polecamy!

OBYWATEL UKRAINY ODPOWIE ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ

Policjanci z Wielunia zatrzymali 38-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z miejscowych marketów. Mężczyzna próbował wynieść ze sklepu produkty drogeryjne. Teraz...

PĘDZIŁ 104 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM. STRACIŁ PRAWO JAZDY!

Na trzy miesiące stracił prawo jazdy 59-letni mieszkaniec Wójcina (gm. Łubnice), który w miniony weekend został zatrzymany do kontroli przez patrol kępickiej drogówki. Ponadto...

JAKOŚĆ I PROFESJONALNA POMOC – NOWA WYPOŻYCZALNIA JUŻ OTWARTA

Jeśli planujesz remont, budowę lub pracę ogrodowe, na pewno potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Nie każdy jednak ma własne narzędzia, a ich kupno może być kosztowne i nieopłacalne, zwłaszcza jeśli potrzebujesz ich tylko na krótki czas. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług wypożyczalni, takiej jak Perfect Dom.

MATKA Z CÓRKĄ PŁACIŁY KRADZIONĄ KARTĄ. GROZI IM 10 LAT WIĘZIENIA!

Kilka dni temu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu przyjęli zawiadomienie o kradzieży karty bankomatowej. Mężczyzna poinformował wówczas, że bank zarejestrował w międzyczasie...

NIELETNI BAWILI SIĘ W PODPALANIE PUSTOSTANÓW. STANĄ PRZED SĄDEM

Pomiędzy końcem kwietnia a pierwszą połową maja doszło w Wieluniu do serii pożarów pustostanów.  Zdarzenia miały miejsce w tej samej części miasta, na ul....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ