Strona główna Bez kategorii Poligloci rywalizowali

Poligloci rywalizowali

12 kwietnia, w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu, odbył się finał Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego. Rywalizacja została zorganizowana po raz 10. Do Wielunia przyjechali reprezentanci szkół m.in. z Bełchatowa, Złoczewa czy Kępna. Patronat nad imprezą objął Starosta Wieluński.

Zanim wręczono nagrody zwycięzcom, zebrani obejrzeli przedstawienie „Hot potatoes”, przygotowane przez grupę „Pirunochron”, skupiającą uczniów ZS nr 1, opiekuje się nimi Magdalena Pioruńska.

Konkurs zorganizowali nauczyciele języków obcych ZS nr 1. Wzięło w nim udział 13 szkół z trzech województw. Zmagania w obrębie znajomości danego języka odbywały się na poziomach, szkoły branżowej i technikum.

– To konkurs dedykowany dla uzdolnionych uczniów techników i branżowych szkół pierwszego stopnia, to co najważniejsze,  ma na celu przede wszystkim popularyzację nauczania języków obcych zawodowych, ale też integrację środowiska – zaznaczała Elżbieta Urbańska-Golec, dyrektor ZS nr 1.

– W trakcie kiedy uczniowie pisali swój test, nauczyciele mieli szkolenie z firmą, która przedstawiła nowoczesne materiały do nauki języka obcego.

Na uroczystości był również Cezariusz Mostowski, dyrektor delegatury sieradzkiej Łódzkiego Kuratorium Oświaty. Przytoczył anegdotę o królu Michale Korybucie Wiśniowieckim, o którym jeden z kronikarzy miał napisać „I cóż z tego, że mówi w siedmiu językach, jak w żadnym z nich nie ma nic ciekawego do powiedzenia”.

– Ważne jest, żebyśmy kształcili umiejętności językowe, abyśmy się mogli czuć swobodnie wszędzie, w Europie i na świecie – stwierdził dyrektor.

Komenatrze

Polecamy!

UKRADŁ PIŁĘ SPALINOWĄ I WSTAWIŁ JĄ DO LOMBARDU

44-latek ukradł pilarkę spalinową z ciągnika rolniczego. Skradziony sprzęt o wartości 2500 złotych, zlodziej wstawił do lombardu. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskana...

PRÓBUJĄ WYŁUDZIĆ DANE

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Działoszynie ostrzegają przed oszustami. Do urzędników docierają informacje od mieszkańców, którym podejrzana „fundacja” ma oferować pomoc w wypełnieniu wniosków o...

PRZYWITALI NOWY ROK KONCERTOWO

W czwartek, 29 września, w wieluńskim Kino-Teatrze Syrena odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku, działającego przy Wieluńskim Domu Kultury. Otwarcie zimowego...

WYPADEK SZKOLNEGO AUTOBUSU

Jeszcze trwają czynności policjantów na miejscu zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. W kraksie zostało rannych ośmioro uczniów. Na szczęście ich obrażeni nie są groźne. Jak...

STADO BYKÓW STRATOWAŁO ROLNIKA! MĘŻCZYZNY NIE UDAŁO SIĘ URATOWAĆ

Agresywne byki stratowały małżeństwo zajmujące się gospodarstwem rolnym. Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży pożarnej, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Niestety, mimo błyskawicznej akcji służb...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ