Strona główna Bez kategorii Poligloci rywalizowali

Poligloci rywalizowali

12 kwietnia, w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu, odbył się finał Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego. Rywalizacja została zorganizowana po raz 10. Do Wielunia przyjechali reprezentanci szkół m.in. z Bełchatowa, Złoczewa czy Kępna. Patronat nad imprezą objął Starosta Wieluński.

Zanim wręczono nagrody zwycięzcom, zebrani obejrzeli przedstawienie „Hot potatoes”, przygotowane przez grupę „Pirunochron”, skupiającą uczniów ZS nr 1, opiekuje się nimi Magdalena Pioruńska.

Konkurs zorganizowali nauczyciele języków obcych ZS nr 1. Wzięło w nim udział 13 szkół z trzech województw. Zmagania w obrębie znajomości danego języka odbywały się na poziomach, szkoły branżowej i technikum.

– To konkurs dedykowany dla uzdolnionych uczniów techników i branżowych szkół pierwszego stopnia, to co najważniejsze,  ma na celu przede wszystkim popularyzację nauczania języków obcych zawodowych, ale też integrację środowiska – zaznaczała Elżbieta Urbańska-Golec, dyrektor ZS nr 1.

– W trakcie kiedy uczniowie pisali swój test, nauczyciele mieli szkolenie z firmą, która przedstawiła nowoczesne materiały do nauki języka obcego.

Na uroczystości był również Cezariusz Mostowski, dyrektor delegatury sieradzkiej Łódzkiego Kuratorium Oświaty. Przytoczył anegdotę o królu Michale Korybucie Wiśniowieckim, o którym jeden z kronikarzy miał napisać „I cóż z tego, że mówi w siedmiu językach, jak w żadnym z nich nie ma nic ciekawego do powiedzenia”.

– Ważne jest, żebyśmy kształcili umiejętności językowe, abyśmy się mogli czuć swobodnie wszędzie, w Europie i na świecie – stwierdził dyrektor.

Komenatrze

Polecamy!

UPODOBAŁ SOBIE BUDOWLANE MARKETY

Pracownicy jednego z marketów budowlanych w Sieradzu schwytali złodzieja. Zamiast w koszyku, zdejmowane z półek towary umieszczał w torbie. Jego łupem padły narzędzia, elektronarzędzia...

STRAŻACY ŚWIĘTOWALI

W komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu zorganizowano dziś, 27 maja, coroczne święto strażaków. Uroczystość została połączona z obchodami 30-lecia PSP. Była to też...

KAŻDA ZŁOTÓWKA RATUJE KUBUSIA

Historię Kubusia Szwagruka, który urodził się z ciężką wadą serca, opisywaliśmy już na łamach ,,Kulis…”. Trzylatek z gm. Nowa Brzeźnica wymaga pilnej operacji, ratującej...

MNIE DZIECIŃSTWO ZABRAŁA WOJNA

Pan Marian Majtyka niedawno ukończył 85 lat. Z tego całego okresu najtrudniejsze było dzieciństwo. Przypadło ono na czas drugiej wojny światowej, ale wspomnienia o...

PRAKTYKANT OKAZAŁ SIĘ ZŁODZIEJEM

Policjanci z Kępna zatrzymali 18-latka, który podejrzany jest o kradzież narzędzi i części samochodowych na szkodę swojego pracodawcy. Mundurowi odzyskali część skradzionych przez młodego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ