Strona główna Wieluń POMAGA ODGONIĆ BÓL

POMAGA ODGONIĆ BÓL

W Wieluniu i Praszce funkcjonują gabinety fizjoterapeutyczne Dariusza Chrzana. Medyk przyznaje, że zawód, który wykonuje to nie tylko praca, ale też pasja i misja. – To, że komuś ulżyłem w bólu, jest dla mnie źródłem niekończącej się satysfakcji – nie kryje Chrzan.

Do swoich gabinetów Dariusz Chrzan zaprasza przede wszystkim osoby, które mierzą się z bólem pleców, ale nie tylko. Fizjoterapeuta ma również kilkuletnie doświadczenie w pracy z pacjentami borykającymi się z problemami neurologicznymi, np. po udarach, z chorobą Parkinsona, a także tymi po zabiegach ortopedycznych, jak np. wszczepienie endoprotezy.

– Przyjmuję w poniedziałki, środy i piątki w Centrum Medycznym przy ul. Młodzieżowej w Wieluniu, na wizytę można się do mnie umówić, dzwoniąc pod numer rejestracji 795 420 190 lub osobiście w lecznicy – zaznacza fizjoterapeuta.

Chrzan ma również swoich pacjentów w gminie Praszka.

– Do gabinetu w Praszce zapraszam we wtorki, przyjmuję w przychodni przy ul. Szosy Gańskiej 3, można się umówić osobiście w rejestracji lub przez telefon 34 359 1186.

Fizjoterapeuta nie wyklucza możliwości wizyt domowych.

– Wiem, że niektórzy pacjenci nie są w stanie dotrzeć do moich gabinetów stacjonarnych, dlatego specjalnie dla nich przygotowałem ofertę wizyt domowych, w takim wypadku proszę o telefon pod nr 609031215 – podaje Chrzan.

Miejsca, w których medyk spotyka się ze swoimi pacjentami są dostępne dla osób  z ograniczeniami ruchowymi. Gabinety są wyposażone w pełny węzeł sanitarny oraz odpowiednie zaplecze sprzętowe.

– Każdą osobę, która trafia do mojego gabinetu nazywam pacjentem – zaznacza fizjoterapeuta.

– A to dlatego, że najczęściej przychodzi z konkretnym medycznym problemem. Ja z kolei potrafię i chcę takiej osobie pomóc. Każdego traktuję indywidualnie i właśnie w taki sposób podchodzę do wyboru metod terapii – dodaje.

Elastyczne podejście do problemów pacjenta to znaki rozpoznawcze, wyróżniające oba gabinety, w których działa Dariusz Chrzan.

– Pracuję bardzo często nad pozbyciem się dolegliwości bólowych u danego pacjenta, ale warto się do mnie zgłosić nie tylko wtedy, kiedy ten ból się już pojawił – namawia Chrzan.

– Łatwiej zapobiegać niż leczyć, dlatego można odwiedzić mój gabinet, gdy wykonuje się np. pracę w jednostajnej pozycji. Dobiorę odpowiednie ćwiczenia, aby odciążyć kręgosłup i zapobiec dyskomfortowi i bólowi w przyszłości.

W swoich gabinetach Dariusz Chrzan stosuje wiele technik manualnych, których nauczył się nie tylko na studiach I i II stopnia, ale podczas licznych kursów i szkoleń.

– Zdobywanie nowych umiejętności jest dla mnie bardzo ważne, dzięki temu dowiaduję się, w jaki sposób mogę szybciej i lepiej pomóc swoim pacjentom – podkreśla fizjoterapeuta.

Zarówno w gabinecie w Wieluniu, jak i w Praszce pacjenci mogą skorzystać  nie tylko z tradycyjnego masażu, ale też masażu chińskimi bańkami oraz wielu innych technik, które mają przynieść ulgę.

– Stosuję również suche igłowanie, wbrew obawom niektórych pacjentów, bojących się igieł, zabiegi wcale nie są aż tak bardzo bolesne, narzędzia czyli igły, których używam, są jednorazowe, a więc bezpieczne. Są też bardzo cienkie, mniejsze niż te używane np. do pobierania krwi – opowiada medyk.

Inną z metod, stosowanych przez Chrzana jest pinoterapia.

– W tej metodzie wspomagam się narzędziami, to piny oraz katy. Ich użycie, czyli nacisk na odpowiednie miejsca, stymuluje te punkty, przynosząc ulgę w bólu.

Dariusz Chrzan zaznacza, że metodę walki z bólem zawsze dobiera do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Komenatrze

Polecamy!

REMONT REMIZY W DĘBOWCU

W sobotę, 27 maja, rozpoczęły się prace modernizacyjne w strażnicy należącej do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębowcu. Swoją pomoc zaoferowało wielu druhów, a także...

OKŁADAŁ 39-LATKA DREWNIANĄ BELKĄ. ODPOWIE ZA CIĘŻKIE USZKODZENIE CIAŁA

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na jednej z ulic w Sokolnikach zaatakował 39-latka. Kilka razy uderzał go po całym ciele drewnianą belką. Napastnik już...

SAMORZĄDOWCY RYWALIZOWALI W STRZELECTWIE SPORTOWYM

W piątek, 26 maja, w Gminnej Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach odbyła się Spartakiada Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego w strzelectwie sportowym, której organizatorem jest Wojewódzkie...

PĘDZIŁ BMW, NIE WYROBIŁ NA ZAKRĘCIE I UDERZYŁ W INNY POJAZD

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w piątek, 26 maja, na drodze w Sadowcu Wrzosach. Zderzyły się tutaj osobowe BMW oraz dostawczy bus mercedes. Na...

UKRADŁ SAMOCHÓD… BO NIE CHCIAŁ WRACAĆ PIESZO. BYŁ PIJANY!

W minioną niedzielę (21 maja) policjanci z Komisariatu Policji w Zelowie interweniowali w sprawie 23-latka, który według zgłoszenia miał przyjechać samochodem na jedną z...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ