Strona główna Ostrówek POMOGLI MĘŻCZYŹNIE, KTÓREMU GROZIŁO WYZIĘBIENIE

POMOGLI MĘŻCZYŹNIE, KTÓREMU GROZIŁO WYZIĘBIENIE

Zima to trudny czas szczególnie dla osób bezdomnych, starszych i samotnych. Dlatego policjanci sprawdzają przede wszystkim pustostany oraz inne miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Ostatnio dzielnicowy z komisariatu w Osjakowie wspólnie z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrówku, pomogli 56-letniemu mieszkańcowi tej drugiej gminy. Mężczyzna narażony był na wychłodzenie organizmu.

Przede wszystkim w mroźne dni i noce mundurowi zwracają szczególną uwagę na bezdomnych, starszych, samotnych oraz nietrzeźwych, którzy przebywają na dworze. To właśnie te osoby są najbardziej narażone na niebezpieczne dla życia wychłodzenie organizmu.

– Dlatego też, jak w poprzednich latach, funkcjonariusze podczas codziennej służby kontrolują klatki schodowe, opuszczone budynki, altanki na działkach ogrodowych, czyli wszystkie te miejsca, gdzie bezdomni mogą próbować chronić się przed zimnem – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

Policjanci często sprawdzają takie miejsca razem z pracownikami ośrodków pomocy społecznej. Niedawno dzielnicowy z Osjakowa i ostrówecki GOPS pomogli 56-latkowi.

– Podczas jednej z takich wspólnych kontroli znaleziono tego mężczyznę w jego zrujnowanym, nieogrzewanym domu – kontynuuje Katarzyna Grela. – Był bardzo wychłodzony, w związku z czym natychmiast trafił do szpitala pod opiekę medyków. Mężczyzna ten mieszkał samotnie i miał trudności z radzeniem sobie w codziennych czynnościach.

Rzeczniczka przy tej okazji apeluje, aby każdy, kto ma wiedzę o osobach potrzebujących pomocy, powinien powiadomić właściwe służby, które podejmą odpowiednie działania. Można zadzwonić na numer alarmowy 112, ale można również poinformować o sytuacji pracowników ośrodków pomocy społecznej oraz straż miejską.

Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Komenatrze

Polecamy!

OBYWATEL UKRAINY ODPOWIE ZA KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ

Policjanci z Wielunia zatrzymali 38-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z miejscowych marketów. Mężczyzna próbował wynieść ze sklepu produkty drogeryjne. Teraz...

PĘDZIŁ 104 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM. STRACIŁ PRAWO JAZDY!

Na trzy miesiące stracił prawo jazdy 59-letni mieszkaniec Wójcina (gm. Łubnice), który w miniony weekend został zatrzymany do kontroli przez patrol kępickiej drogówki. Ponadto...

JAKOŚĆ I PROFESJONALNA POMOC – NOWA WYPOŻYCZALNIA JUŻ OTWARTA

Jeśli planujesz remont, budowę lub pracę ogrodowe, na pewno potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Nie każdy jednak ma własne narzędzia, a ich kupno może być kosztowne i nieopłacalne, zwłaszcza jeśli potrzebujesz ich tylko na krótki czas. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług wypożyczalni, takiej jak Perfect Dom.

MATKA Z CÓRKĄ PŁACIŁY KRADZIONĄ KARTĄ. GROZI IM 10 LAT WIĘZIENIA!

Kilka dni temu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu przyjęli zawiadomienie o kradzieży karty bankomatowej. Mężczyzna poinformował wówczas, że bank zarejestrował w międzyczasie...

NIELETNI BAWILI SIĘ W PODPALANIE PUSTOSTANÓW. STANĄ PRZED SĄDEM

Pomiędzy końcem kwietnia a pierwszą połową maja doszło w Wieluniu do serii pożarów pustostanów.  Zdarzenia miały miejsce w tej samej części miasta, na ul....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ