Strona główna Bełchatów POŚCIG ZA PIJANYM 26-LATKIEM

POŚCIG ZA PIJANYM 26-LATKIEM

Od piątku trwa policyjna akcja „Bezpieczny Czas Wszystkich Świętych”. Mundurowi kontrolują prędkość pojazdów, przestrzeganie przepisów drogowych, jak również trzeźwość kierujących. Niestety policyjne statystyki są niebłagane. Mimo apeli nie brakuje kierowców „na podwójnym gazie”.

W piątkowe popołudnie uwagę mundurowych w Oleśniku zwrócił mężczyzna, który zlekceważył przepisy drogowe  i wyprzedzał inne pojazdy mimo obowiązującego zakazu. W chwili, gdy policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, mężczyzna przyspieszył i próbując zgubić patrol, wjechał w leśną drogę.

Kres nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy nastał, gdy wjechał w drogę bez przejazdu. Wówczas funkcjonariusze podbiegli do auta i zatrzymali podejrzewanego. Okazało się, że 26-latek był pijany. Podróżowało z nim dwóch pasażerów, od których czuć było zapach alkoholu – informuje nadkom. Iwona Kaszewska.

Podczas badania u mężczyzny wykazano dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz młody kierowca odpowie przed sądem nie tylko za kierowanie samochodem „pod wpływem”, ale także za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Łącznie grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

fot. poglądowa - Polska Policja
fot. poglądowa – Polska Policja

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ