Strona główna Wiadomości POSZUKIWANY PRZEZ SĄD, PRZYŁAPANY PRZEZ DROGÓWKĘ

POSZUKIWANY PRZEZ SĄD, PRZYŁAPANY PRZEZ DROGÓWKĘ

Policjanci wieruszowskiej „drogówki” zatrzymali poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wieluniu, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Jak się okazało mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W środę, 27 lipca, po godz. 15. policjanci wieruszowskiej „drogówki”, w Pieczyskach na drodze wojewódzkiej 482, zatrzymali do kontroli opla astrę. Pojazdem kierował 21 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego.

– Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 16 km/h i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa – mówi asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

– Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy Wieluniu, za nie zapłaconą grzywnę. W trakcie tej kontroli policjanci ustalili również, że 21–latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W tej sytuacji, za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali kierującego mandatami karnymi, natomiast pojazd którym kierował, został przekazany osobie uprawnionej do kierowania.

Mężczyzna w trakcie kontroli okazał dowód wpłaty zaległej grzywny, czym uwolnił się od doprowadzenia do zakładu karnego. Teraz odpowie przed sądem za kierowania samochodem w warunkach zakazu sądowego.

Za taki czyn, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Mężczyzna w trakcie kontroli był trzeźwy.

fot.: archiwum policji

 

Komenatrze

Polecamy!

KWIETNE DYWANY NA BOŻE CIAŁO W WIEWCU

Uczniowie klas IV-VIII zaangażowali się w przygotowanie kwietnych dywanów, które są prawdziwym rarytasem kulturowym w naszej okolicy. Dziś w Boże Ciało, jedno z większych świąt...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD Z CZTEREMA PROMILAMI

W poniedziałek (5 czerwca) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 79 km/h. Podczas rozmowy policjanci...

4000 ZŁOTYCH MANDATU DLA PIJANEGO ROWERZYSTY

W poniedziałek (5 czerwca) na drodze wojewódzkiej nr 482 doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Łasku na ul. Warszawskiej....

DWÓR W OŻAROWIE WRÓCIŁ DO DAWNEGO WYGLĄDU

  Po ponad dwóch latach renowacji, Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie znów udostępniane jest zwiedzającym. Mogą oni zobaczyć, jak dużo w trakcie tych prac tu...

PRZYSZŁE MAMY WYSŁUCHAŁY WIELU CIEKAWYCH WYKŁADÓW

Po raz drugi z inicjatywy rezydentek pracujących na wieluńskiej ginekologii odbyła się konferencja „Zdrowa mama, zdrowe dziecko”. 1 czerwca przyszłe mamy w salonie „Terjan”...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ