Strona główna Wiadomości POSZUKIWANY PRZEZ SĄD, PRZYŁAPANY PRZEZ DROGÓWKĘ

POSZUKIWANY PRZEZ SĄD, PRZYŁAPANY PRZEZ DROGÓWKĘ

Policjanci wieruszowskiej „drogówki” zatrzymali poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Wieluniu, który przekroczył dozwoloną prędkość i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Jak się okazało mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W środę, 27 lipca, po godz. 15. policjanci wieruszowskiej „drogówki”, w Pieczyskach na drodze wojewódzkiej 482, zatrzymali do kontroli opla astrę. Pojazdem kierował 21 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego.

– Mężczyzna w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 16 km/h i nie korzystał z pasów bezpieczeństwa – mówi asp. sztab. Damian Pawlak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

– Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy Wieluniu, za nie zapłaconą grzywnę. W trakcie tej kontroli policjanci ustalili również, że 21–latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W tej sytuacji, za popełnione wykroczenia funkcjonariusze ukarali kierującego mandatami karnymi, natomiast pojazd którym kierował, został przekazany osobie uprawnionej do kierowania.

Mężczyzna w trakcie kontroli okazał dowód wpłaty zaległej grzywny, czym uwolnił się od doprowadzenia do zakładu karnego. Teraz odpowie przed sądem za kierowania samochodem w warunkach zakazu sądowego.

Za taki czyn, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Mężczyzna w trakcie kontroli był trzeźwy.

fot.: archiwum policji

 

Komenatrze

Polecamy!

ON ODPOWIE ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW, ONA ZA HANDEL NIMI

Wieluńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który miał przy sobie narkotyki. Zatrzymali również 41-letnią kobietę, która mu je sprzedawała. Oboje usłyszeli już zarzuty z ustawy o...

PACJENCI JUŻ ROZGOŚCILI SIĘ W NOWYM SKRZYDLE ZOLU-U

Pierwsi pacjenci już pojawili się w nowym skrzydle Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, działającym przy pajęczańskim SP ZOZ-ie. Oddział wzbogacił się o dodatkowe sześć sal, 12 miejsc....

PLANY NA BOISKO MUSZĄ (NA RAZIE) ODEJŚĆ DO LAMUSA

Samorządowcy z Ostrówka zdecydowali o zmniejszeniu zakresu zadania przy boisku UMKS-u „Ostrowii” Ostrówek. Jak podkreśla wójt, Ryszard Turek, powstanie obiekt z zapleczem administracyjno-sanitarnym. Póki...

ZAATAKOWAŁA STARSZĄ KOBIETĘ. TRAFIŁA DO ARESZTU

44-latka pod wpływem alkoholu pobiła swoją 86-letnią teściową, po czym zabrała jej telefon komórkowy i uciekła. Starsza pani o sprawie powiadomiła stróżów prawa. Do...

61-LATEK MIAŁ PONAD 2 PROMILE I KIEROWAŁ

Do ujęcia pijanego kierowcy, 61-latka, doszło 29 stycznia w Wieluniu. Dalszą jazdę uniemożliwił mu świadek zdarzenia. Nieodpowiedzialny mężczyzna stanie teraz przed sądem. Około godziny 19:00...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ