Strona główna Wiadomości POSZUKIWANY WPADŁ, BO JECHAŁ PIJANY NA ROWERZE

POSZUKIWANY WPADŁ, BO JECHAŁ PIJANY NA ROWERZE

Trzech kierowców, którzy zdecydowali się jechać po kielichu, zatrzymali podczas długiego weekendu pajęczańscy mundurowi. To 42-letni mieszkaniec Pajęczna i 61-letni mieszkaniec gmin Strzelce, a także 39-letni mieszkaniec Dylowa Szlacheckiego. Najstarszy z mężczyzn był poszukiwany.

– Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne zagrożenie na drodze i nie ma znaczenia, czy jest to kierowca samochodu, motocykla, roweru czy innego pojazdu – podkreśla mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie.

– Dlatego policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec tak nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego.

Pomiędzy 12 a 15 sierpnia mundurowi w całym kraju prowadzili wzmożone kontrole. Funkcjonariusze z Pajęczna, podobnie jak ich koledzy z garnizonu łódzkiego, sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz kontrolowali prędkość aut.  Udało im się wyeliminować z ruchu trzech pijanych kierowców.

W niedzielę późnym wieczorem zatrzymali 42-letniego kierowcę matiza, który przemieszczał się po ulicach Pajęczna.

– Mundurowi sprawdzili trzeźwość pajęczanina i okazało się, że siadł za kierownicę mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie – informuj rzeczniczka.

– Z pewnością nieodpowiedzialny 42-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Tego samego dnia w Strzelcach Wielkich podczas kontroli wpadł 61-latek, który jechała na rowerze w Woli Wiewieckiej.

–  Lekkomyślny 61-letni mieszkaniec gminy Strzelce Wielkie miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu – podaje Mielczarek.

– Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że był osobą poszukiwaną oraz posiadał sądowy zakaz prowadzenia rowerów. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Za jazdę na rowerze pod działaniem alkoholu otrzymał 2,5 tys. zł mandatu.

Z kolei 39-letni rowerzysta, które policjanci przebadali alkomatem w poniedziałek, w Dylowie Szlacheckim, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

–  Za niechlubne zachowanie na drodze skierowano wniosek o ukaranie do sądu – podkreśla policjantka.

fot.: arch. KPP w Pajęcznie

 

 

Komenatrze

Polecamy!

NA FERIACH ROZMAWIALI O BEZPIECZENSTWIE NAJMŁODSZYCH

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie również podczas ferii prowadzili działania prewencyjne wśród najmłodszych. Odwiedzili Dom Wczasów Dziecięcych w Głazie (gm. Galewice), gdzie...

NA AUKCJĘ DLA JASIA TRAFIŁA LITOGRAFIA ŚWIATOWEJ SŁAWY MALARZA

Zespół „Trębaczewianie” wystawił na licytację litografię znanego malarza i rzeźbiarza, Wojciecha Siudmaka. Artysta podarował swoje dzieło wiedząc, że po sprzedaży, wesprze zbiórkę dla Jasia...

BUDOWA IDZIE W EKSPRESOWYM TEMPIE

W Czerkiesach  powstaje świetlica wiejska. W odróżnieniu od innych sołectw, które decydują się zazwyczaj na skromne drewniane altany, tutejsi mieszkańcy postanowili zbudować murowany, solidny...

ARESZT DLA MŁODEGO OSZUSTA

W ubiegłą środę (25 stycznia) dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie, którego ofiarą padł 92-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. Zmanipulowany przez przestępców mężczyzna spakował...

PRZEWOŻONY ŁADUNEK ZNALAZŁ SIĘ W ROWIE

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 482 w Walichnowach doszło do niecodziennego zdarzenia. 28-letni kierujący zespołem pojazdów nie zabezpieczył przewożonego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ