Strona główna Wieluń PRACA, PASJA, MISJA - FIZJOTERAPEUTA Z POWOŁANIA

PRACA, PASJA, MISJA – FIZJOTERAPEUTA Z POWOŁANIA

Choć po szkole podstawowej Dariusz Chrzan uczył się w technikum, swój prawdziwy talent odkrył dopiero na studiach. – Tata uświadomił mi, że coraz więcej osób potrzebuje pomocy fizjoterapeutów, postanowiłem spróbować – wspomina  Chrzan. – Już po paru tygodniach na uczelni wiedziałem, że to moje powołanie – przyznaje.

Dariusz Chrzan zdobył tytuł licencjata, a następnie magistra w dziedzinie fizjoterapii na Politechnice Opolskiej. Od czasu obrony pracy naukowej nie przestaje się jednak uczyć.

– Skończyłem wiele kursów, które pomogły mi posiąść szerszą wiedzę i zdobyć nowe umiejętności, aby pomagać pacjentom, którzy zgłaszają się do mnie ze swoimi problemami – zaznacza fizjoterapeuta.

Przez kilka lat pracował w jednej z wieluńskich przychodni, skupiając się na wizytach domowych. Zajmował się  głównie pacjentami ze schorzeniami neurologicznymi oraz ortopedycznymi, jak ludzie dotknięci chorobą Parkinsona, po udarach czy endoprotetyce stawu biodrowego. Teraz skupia się na osobach, borykających się z problemami bólowymi. Bardzo często są to ludzie skarżący się na dokuczliwe dolegliwości pleców.

– Trafiają do mnie pacjenci poprzęciążani w pracy, a w niemal każdej mamy do czynienia z pozycjami, które są wymuszone – opowiada Dariusz Chrzan.

– Jeśli przez osiem godzin pacjent przebywa w pozycji, która nie daje możliwości ruchu, powstaje przeciążenie. Wtedy zaczyna boleć i taka osoba zgłasza się do mojego gabinetu.

Fizjoterapeuta dysponuje szerokim wachlarzem metod, za pomocą których może ulżyć cierpiącym w bólu. Oprócz tradycyjnego masażu, stosuje m.in. masaż chińskimi bańkami, terapię manualną, suche igłowanie czy pinoterapię. Doraźna pomoc to jednak nie wszystko, bo ważną częścią wizyty w gabinecie Dariusza Chrzana jest rozmowa o profilaktyce.

– Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie – podkreśla fizjoterapeuta.

– Staram się być elastyczny. Uprzedzam jednak każdą osobę, że jeśli ból to wynik przeciążenia jednostajną pozycją,  jestem w stanie pomóc doraźnie, ale na dłuższą metę pacjent powinien zmienić nawyki. I nie chodzi oczywiście o rzucenie pracy, ale wprowadzenie pewnych zmian.

Odwiedzający gabinet Dariusza Chrzana mogą więc liczyć na podpowiedzi odnośnie ćwiczeń, które wystarczy wykonywać w pracy jednorazowo zaledwie przez kilkadziesiąt sekund, aby odczuć wymierne korzyści dla zdrowia.

– Tłumaczę swoim pacjentom jak ważna jest profilaktyka – powtarza fizjoterapeuta.

Chrzan nie kryje, że swoją pracę traktuje misyjnie.

– To moja pasja – uśmiecha się od ucha do ucha.

– Za każdym razem, kiedy pomogę swojemu pacjentowi uporać się z bólem, czuję satysfakcję. Mogę się tylko cieszyć, że przynosząc ulgę, zmieniłem czyjś mały świat, uwalniając go od dolegliwości.

 

Dariusz Chrzan przyjmuje w poniedziałki i piątki w Centrum Medycznym przy ul. Młodzieżowej w Wieluniu, można się umówić do niego pod nr. tel.: 795 420 190 lub osobiście w lecznicy. W Przychodni Centrum przy ul. Szosy Gańskiej 3 w Praszce przyjmuje natomiast we wtorki, można się umawiać pod nr. tel.: 34 359 11 86 bądź osobiście. Fizjoterapeuta, wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, zakłada również możliwość umawiania się na wizyty domowe pod nr. telefonu: 609031215.

Komenatrze

Polecamy!

WIĘCEJ KASY DLA OSIEDLI, POMIMO OPORU BURMISTRZA

Budżety wieluńskich osiedli wzrosły czterokrotnie – z kwoty 5 do 20 tys. zł rocznie. Aby dopiąć swego, zarządy osiedli musiały stoczyć w tej sprawie...

PRZEDSZKOLAKI PIŁKĘ KOPALI

W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.  Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków...

WIELU MIESZKAŃCÓW WIELUNIA WZIĘŁO UDZIAŁ W PROCESJI Z OKAZJI BOŻEGO CIAŁA

8 czerwca obchodzona była w tym roku w kościele katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem.  Głównym punktem obrzędowym jest...

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W STRÓŻY (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy Boże Ciało, czyli jedno z ważniejszych świąt dla katolików. Z tej okazji w parafii św. Kazimierza w Stróży odbyła...

W ANTYRZĄDOWYM PROTEŚCIE WZIĘŁY UDZIAŁ SETKI TYSIĘCY LUDZI. NIE ZABRAKŁO MIESZKAŃCÓW ZIEMI WIELUŃSKIEJ

4 czerwca, w Warszawie, odbył się marsz, zorganizowany przez lidera opozycji, Donalda Tuska. Frekwencja prawdopodobnie zaskoczyła nawet organizatorów. W wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ