Strona główna Pajęczno PREZYDENT RP W PAJĘCZNIE. SZCZEGÓŁY WIZYTY ZDRADZA MINISTER PRZYDACZ

PREZYDENT RP W PAJĘCZNIE. SZCZEGÓŁY WIZYTY ZDRADZA MINISTER PRZYDACZ

W piątek, 21 kwietnia, ok. godz. 18.  w Pajęcznie ma pojawić się prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Głowa państwa ma spotkać się z mieszkańcami powiatu pajęczańskiego w Parku Miejskim przed ratuszem. Prócz tego odwiedzić także jedną z przetwórni i spotkać się z samorządowcami z regionu.

O tym, że prezydent Polski wybiera się do Pajęczna „Kulisy…” informowały, zresztą jako pierwsze, już w ubiegłym tygodniu na portalu kulisy.net. Wówczas wydarzenie potwierdził Paweł Sikora, wicestarosta pajęczański. W rozmowie z reporterem nie ukrywał, że prezydent przyjedzie do Pajęczna na wyraźne zaproszenie władz powiatu i gminy.

– Prezydent chce odwiedzić te miejsca, w których jeszcze nie był. Mieliśmy pomysł, by uczcić oddanie ronda i ośmiu kilometrów nowych dróg – mówił wiceszef powiatu.

Wiadomo jednak, że prezydent nie będzie przecinał wstęgi w trakcie uroczystego otwarcia drogi po remoncie. Byłoby to niestosowne, biorąc pod uwagę rangę stanowiska jakie piastuje. Władze powiatu liczą jednak na to, że prezydent Duda zechce chociaż zobaczyć zakończoną inwestycję.

Minister Marcin Przydacz, szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP zdradza szczegóły wizyty Andrzeja Dudy w Pajęcznie.

– Pan prezydent specjalnie przyjeżdża do Pajęczna. Osiem lat temu był w Działoszynie, ale to była krótka wizyta. Teraz chce jeszcze raz zaznaczyć swoją obecność w naszym regionie – mówi minister Przydacz.

– Będzie oczywiście wystąpienie publiczne prezydenta w Parku Miejskim w Pajęcznie.

Prezydent przyjedzie do Pajęczna sam, bez małżonki. Nie będzie nocował w powiecie pajęczańskim, jak podawały nieoficjalne źródła. Wraca do Warszawy zaraz po zakończeniu spotkania z mieszkańcami Pajęczna i okolic.

Jeśli czas pozwoli prezydent RP spotka się z samorządowcami z pajęczańskiego i powiatów sąsiednich.

Wicestarosta Paweł Sikora osobiście wizytę prezydenta w Pajęcznie uważa za pewnego rodzaju sukces. A jako ojca tego sukcesu wskazuje właśnie ministra Marcina Przydacza.

– Pan minister Przydacz często opowiada w rozmowach z prezydentem o tej naszej przedsiębiorczości, o naszych przetwórniach, o powiecie pajęczańskim, z którego przecież sam pochodzi – zauważa wicestarosta.

– Pan prezydent się na tyle zaciekawił, że przyjął nasze zaproszenie. Będzie to wizyta także gospodarska – podsumowuje.

MARCIN PRZYDACZ, szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP / fot.: archiwum prywatne

Komenatrze

Polecamy!

BYŁ NIETRZEŹWY. UDERZYŁ W LATARNIĘ ULICZNĄ

28-letni kierowca audi uderzył w latarnię uliczną znajdującą się przy ulicy Nowej w Wieruszowie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 5 czerwca przed godz. 23....

WYSOKIE TRAWY PRZY DROGACH ZMORĄ KIEROWCÓW

Okazuje się, że również wiosna potrafi zaskoczyć naszych drogowców, a to za sprawą bardzo szybko rosnących w tym czasie traw. Kierowcy narzekają na zarośnięte...

KWIETNE DYWANY NA BOŻE CIAŁO W WIEWCU

Uczniowie klas IV-VIII zaangażowali się w przygotowanie kwietnych dywanów, które są prawdziwym rarytasem kulturowym w naszej okolicy. Dziś w Boże Ciało, jedno z większych świąt...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD Z CZTEREMA PROMILAMI

W poniedziałek (5 czerwca) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 79 km/h. Podczas rozmowy policjanci...

4000 ZŁOTYCH MANDATU DLA PIJANEGO ROWERZYSTY

W poniedziałek (5 czerwca) na drodze wojewódzkiej nr 482 doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Łasku na ul. Warszawskiej....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ