Strona główna Wieluń PROMUJĄ SWOJE RĘKODZIEŁA

PROMUJĄ SWOJE RĘKODZIEŁA

Świąteczne stoiska rozmaitości stanęły 15 grudnia przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Wieluniu. Do jutra, 16 grudnia, do godz. 16:00 będzie można nabyć świąteczne ozdoby i wypieki.

– Dawno nie było przed świętami takiej aury, a jednocześnie nasze placówki, czyli placówki kształcenia specjalnego i DPS w Skrzynnie oraz ZS nr 1 przystąpiły do promowania swoich działań przedświątecznych – mówił podczas otwarcia kiermaszu Zenon Kołodziej, naczelnik Wydziału Edukacji, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Wieluniu.

– Te działania to różnego rodzaju świąteczne ozdoby, ale również propozycje potraw i to artystycznie zaprojektowanych, zaplanowanych, wykonanych przez nauczycieli i przede wszystkim uczniów, wychowanków i mieszkańców.

Rękodzieła oraz przysmaki, przygotowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach, Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu, Dom Pomocy Społecznej w Skrzynnie oraz Warsztaty Gastronomiczne Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu będą dostępne w sprzedaży dziś, 15 grudnia, do godz. 16:00 oraz jutro, 16 grudnia, w godz. 10-16. Stoisk placówek powiatowych nie zabraknie również podczas świątecznego kiermaszu, 18 grudnia, na Placu Kazimierza Wielkiego pod Ratuszem w Wieluniu.

– Samorząd mieszkańców, w ramach uzyskanych środków z darowizny, wykonał ozdoby. Są to ozdoby choinkowe, mikołaje, stroiki, skrzaty, pierniki, haftowane torby z logo powiatu – wymienia Józef Walczak, mieszkaniec DPS-u w Skrzynnie.

– Przygotowania trwały około miesiąca. Nasi mieszkańcy zostaną nagrodzeni, a jeżeli wystarczy środków, to pojedziemy na jednodniową wycieczkę.

– Staramy się promować nasz DPS i pokazywać, jak wygląda nasza praca i, jakie są jej efekty – przyznała Katarzyna Jarząb z DPS-u w Skrzynnie.

– I jak zdolnych mieszkańców mamy – dodała Kornela Łuczak.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych z Wielunia i okolic, będzie nam bardzo miło, jeżeli odwiedzicie nasze stoiska rozmaitości – zachęcał Kołodziej.

Podczas kiermaszu trwa również zbiórka pieniędzy na chorego Jasia Czarneckiego z Pajęczna.

Komenatrze

Polecamy!

POLICYJNY POŚCIG ZA 27-LATKIEM

W miniony piątek (3 lutego) złoczewscy kryminalni zauważyli w Wiechucicach samochód, który był prowadzony przez znanego im mężczyznę. Według ich wiedzy kierowca ten nie...

RADNY TRAFIŁ DO SAMORZĄDU, BO WIDZIAŁ POTRZEBĘ ZMIAN

Tomasz Borgul od trzech kadencji zasiada w radzie powiatu pajęczańskiego. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja dla Powiatu EPJ. Uzyskał 427 głosów w okręgu...

JAK OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE DO MIKROINSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH?

Produkcja energii elektrycznej z promieniowania słonecznego zyskała w Polsce ogromną popularność i rozwija się w szybkim tempie. Program dofinansowań do domowej fotowoltaiki odniósł ogromny...

JECHAŁ PO „ESCE” OD BARIERKI DO BARIERKI

3,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca, który 7 lutego został zatrzymany na MOK-u w Chojnach. O jego podejrzanym zachowaniu informowali mundurowych świadkowie, ponieważ zanim zjechał...

TAŃCOM I PODSKOKOM NIE BYŁO KOŃCA

W niedzielę, 22 stycznia, remiza strażaków z Dąbrowy (gm. Wieluń) zapełniła się dziećmi. Druhowie zaprosili w swoje progi maluchy na zabawę choinkową. Milusińscy spędzali...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ