Strona główna Kłobuck PROWADZIŁ SAMOCHÓD POD WPŁYWEM THC. TO NIE KONIEC JEGO KŁOPOTÓW!

PROWADZIŁ SAMOCHÓD POD WPŁYWEM THC. TO NIE KONIEC JEGO KŁOPOTÓW!

W sobotni wieczór (28 stycznia) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki podczas patrolu zatrzymali do kontroli samochód, kierowany przez 26-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego. W trakcie procedur policjanci przeprowadzili badanie na obecność środków psychoaktywnych. Okazało się, że młody mężczyzna jest pod wpływem THC. To jednak nie koniec jego kłopotów.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Brzeziny w gminie Przystajń. Badanie na obecność narkotyków zostało przeprowadzane za pomocą urządzenia SoToxa przy wykorzystaniu śliny 26-latka. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierowcy. Ponadto pobrano od niego krew do dalszej analizy.

Mieszkaniec powiatu lublinieckiego odpowie także za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze znaleźli przy nim marihuanę.

Mężczyzna został zatrzymany, natomiast po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszy zarzuty karne. Aktualnie sprawę dokładnie wyjaśniają kłobuccy śledczy pod nadzorem prokuratora – komentuje asp. Joanna Wiącek-Głowacz.

Zgodnie z polskimi przepisami – posiadanie jakiejkolwiek ilości narkotyków jest zagrożone karą nawet 3 lat więzienia. Jeśli badanie krwi potwierdzi wstępne wyniki testów na obecność środków psychoaktywnych, wówczas 26-latek odpowie także za prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem środka odurzającego. Za to mężczyźnie może grozić zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet kilka lat więzienia.

Policjanci regularnie przypominają i apelują do kierowców, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu czy środków odurzających.

 

fot. KPP Kłobuck (poglądowe)
fot. KPP Kłobuck (poglądowe)

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ