Strona główna Konopnica PRZED URZĘDEM POWIEWA FLAGA

PRZED URZĘDEM POWIEWA FLAGA

10 listopada po raz pierwszy wciągnięto flagę na maszt przed Urzędem Gminy w Konopnicy. Urządzenie zostało zbudowane w ramach rządowego programu „Pod biało-czerwoną”.

Tradycyjnie obchody Narodowego Święta niepodległości w Konopnicy miały bardzo uroczystą formę. W  działania włączyła się Szkoła Podstawowa im. 72. Pułku Piechoty „Radom”. W biało-czerwonym pochodzie,  10 listopada, samorządowcy, mieszkańcy, przedstawiciele polskiego i amerykańskiego wojska, strażacy oraz nauczyciele wraz z uczniami przemaszerowali pod budynek Urzędu Gminy, gdzie harcerze, przy dźwiękach państwowego hymnu, wciągnęli na maszt flagę.

– Przy takich okazjach jak dzisiejsza myślimy o patriotyzmie, który jest nieodzowną wartością, stanowiącą o sile narodu – podkreślał wójt Konopnicy, Grzegorz Turalczyk.

– Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód  na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu każdego Polaka. Jestem pewny, że miłość ojczyzny i przekonanie do wartości narodowych, patriotycznych, są bardzo ważne dla każdego z nas.

Jak wskazywał wójt, to mieszkańcy mieli się wykazać dużym zainteresowaniem, jeśli chodzi o budowę masztu.

– To pozwoliło tutejszemu samorządowi pozyskać środki na budowę masztu oraz zamontowanie flagi, by w ten symboliczny sposób uhonorować poległych za wolność i niepodległość ojczyzny – relacjonował.

– Projekt pod biało-czerwoną ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko honoruje poległych za wolność i niepodległość naszej ojczyzny, ale także zachęca do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Spod urzędu zgromadzeni przeszli na cmentarz wojskowy, gdzie złożono symboliczne wiązanki kwiatów. Dyrektor SP w Konopnicy, Michała Janik, uważa, że udział w podobnych obchodach to dla młodzieży żywa lekcja historii.

– Obecność tu jest potwierdzeniem wielkiej wdzięczności wobec Polaków, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę, a także wyraz szacunku wobec Polaków, którzy w walce poświęcili to, co jest najważniejsze i najcenniejsze dla każdego człowieka, oddali swoje życie z miłości do kraju i wiary w zwycięstwo  –  wskazywała dyrektor.

Jak zaznaczał choć listopad jest miesiącem zadumy nad przeszłością, o przyszłości też trzeba myśleć,

– Aby to, co dali nam nasi przodkowie, nie zostało nam ograniczone, żebyśmy tych wartości nie zostali pozbawieni – ostrzegał Janik.

Komenatrze

Polecamy!

STADION NABIERA RUMIEŃCÓW

Stadion w Skomlinie staje się coraz bardziej funkcjonalny. W ubiegłym roku znów wzbogacił się o kolejne elementy. Być może w tym uda się to...

WYPADŁ Z DROGI I WPADŁ DO STAWU

Dziś, w czwartek 30 marca, w godzinach porannych w miejscowości Wiewiec, w gminie Strzelce Wielkie, doszło do groźnego zdarzenia drogowego. 72-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, prawdopodobnie...

POLICJA ZATRZYMAŁA DWÓCH POSZUKIWANYCH. UKRYWALI SIĘ PRZED ODSIADKĄ

We wtorek (28 marca) funkcjonariusze łaskiej policji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie zgłosili do odbycia zasądzonej kary. Mężczyźni zgodnie z dyspozycją wymiaru sprawiedliwości zostali...

MIAŁ NARKOTYKI. ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

Policjanci z wieluńskiej komendy zatrzymali 30-latka, który posiadał przy sobie oraz w swoim samochodzie narkotyki. Mężczyzna już usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii....

STARE OŚWIETLENIE TO JUŻ HISTORIA

Sołectwo Chotów w końcu ubiegłego roku zakończyło modernizację oświetlenia ulicznego. Stare lampy wymieniono na ledowe. Na to zadanie wykorzystane zostały środki z funduszu sołeckiego,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ