Strona główna Konopnica PRZED URZĘDEM POWIEWA FLAGA

PRZED URZĘDEM POWIEWA FLAGA

10 listopada po raz pierwszy wciągnięto flagę na maszt przed Urzędem Gminy w Konopnicy. Urządzenie zostało zbudowane w ramach rządowego programu „Pod biało-czerwoną”.

Tradycyjnie obchody Narodowego Święta niepodległości w Konopnicy miały bardzo uroczystą formę. W  działania włączyła się Szkoła Podstawowa im. 72. Pułku Piechoty „Radom”. W biało-czerwonym pochodzie,  10 listopada, samorządowcy, mieszkańcy, przedstawiciele polskiego i amerykańskiego wojska, strażacy oraz nauczyciele wraz z uczniami przemaszerowali pod budynek Urzędu Gminy, gdzie harcerze, przy dźwiękach państwowego hymnu, wciągnęli na maszt flagę.

– Przy takich okazjach jak dzisiejsza myślimy o patriotyzmie, który jest nieodzowną wartością, stanowiącą o sile narodu – podkreślał wójt Konopnicy, Grzegorz Turalczyk.

– Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód  na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu każdego Polaka. Jestem pewny, że miłość ojczyzny i przekonanie do wartości narodowych, patriotycznych, są bardzo ważne dla każdego z nas.

Jak wskazywał wójt, to mieszkańcy mieli się wykazać dużym zainteresowaniem, jeśli chodzi o budowę masztu.

– To pozwoliło tutejszemu samorządowi pozyskać środki na budowę masztu oraz zamontowanie flagi, by w ten symboliczny sposób uhonorować poległych za wolność i niepodległość ojczyzny – relacjonował.

– Projekt pod biało-czerwoną ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko honoruje poległych za wolność i niepodległość naszej ojczyzny, ale także zachęca do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Spod urzędu zgromadzeni przeszli na cmentarz wojskowy, gdzie złożono symboliczne wiązanki kwiatów. Dyrektor SP w Konopnicy, Michała Janik, uważa, że udział w podobnych obchodach to dla młodzieży żywa lekcja historii.

– Obecność tu jest potwierdzeniem wielkiej wdzięczności wobec Polaków, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę, a także wyraz szacunku wobec Polaków, którzy w walce poświęcili to, co jest najważniejsze i najcenniejsze dla każdego człowieka, oddali swoje życie z miłości do kraju i wiary w zwycięstwo  –  wskazywała dyrektor.

Jak zaznaczał choć listopad jest miesiącem zadumy nad przeszłością, o przyszłości też trzeba myśleć,

– Aby to, co dali nam nasi przodkowie, nie zostało nam ograniczone, żebyśmy tych wartości nie zostali pozbawieni – ostrzegał Janik.

Komenatrze

Polecamy!

CZOŁOWE ZDERZENIE DWÓCH OSOBÓWEK

W poniedziałek (28 listopada) w godzinach porannych doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie miało miejsce na łuku drogi w miejscowości Ciosny pod...

GROŹNA KOLIZJA W WIELUNIU. KOBIETA NIE USTĄPIŁA PRZEJAZDU

Dziś (wtorek, 29 listopada) ok. godz. 8. w Wieluniu, na skrzyżowaniu ulicy Jagiełły z drogą krajową nr 45 doszło do kolizji trzech samochodów -...

SARNA WYBIEGŁA NA DROGĘ. 18-LATEK UDERZYŁ W DRZEWO

Policjanci z komisariatu w Osjakowie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Konopnicy. 18-latek kierujący renault clio, chcąc uniknąć zderzenia z sarną, zjechał...

ŚMIERTELNY WYPADEK Z UDZIAŁEM CZTERECH SAMOCHODÓW

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś, w poniedziałek, 28 listopada, po godz. 15:30. Na ulicy Leśników Polskich w Łasku, zderzyły się trzy osobówki...

W RAMACH AKCJI „TRZEŹWOŚĆ” PRZEBADALI 563 KIEROWCÓW

Dzisiejszego poranka policjanci z kłobuckiej drogówki przebadali w ramach akcji "Trzeźwość" aż 563 kierujących. W wyniku kontroli policjanci wykluczyli z ruchu drogowego trzech kierowców,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ