Strona główna Mokrsko PRZEDSZKOLE W CHOTOWIE BĘDZIE MIAŁO SWOJĄ SIEDZIBĘ

PRZEDSZKOLE W CHOTOWIE BĘDZIE MIAŁO SWOJĄ SIEDZIBĘ

Najprawdopodobniej za półtora roku oddział przedszkolny w Chotowie będzie miał nową siedzibę. Ze starego dworku, gdzie funkcjonuje dzisiaj, przeniesiony zostanie do nowego budynku, który powstanie naprzeciwko remizy strażackiej.

Stanie się to w ramach większego zadania, w trakcie którego zmodernizowana zostanie również jedna z dróg gminnych. Na całość Mokrsko otrzymało dofinansowanie w wysokości 2,9 mln zł z drugiej edycji Programu „Polski Ład”.

– Wniosek o dotację złożyliśmy 25 lutego, a promesa wydana została 15 czerwca – tłumaczy wójt Zbigniew Dąbrowski. – Od tego momentu mamy dziewięć miesięcy na ukończenie wszystkich prac przygotowawczych i ogłoszenie przetargu.

Planowany obiekt ma być pod względem energetycznym samowystarczalny, a więc zbudowany zostanie w technologii pasywnej. Będzie tam zamontowana pompa ciepła oraz fotowoltaika.

Budowa nowego pomieszczenia dla przedszkola spowodowana jest tym, że gmina musi oddać obecną siedzibę, czyli dworek, spadkobiercom jego dawnych właścicieli. Został on przejęty przez państwo polskie po wojnie na podstawie dekretu o reformie rolnej z 1944 roku.

– Przekazano go gminie na cele oświatowe – kontynuuje Zbigniew Dąbrowski. – Tam była szkoła, a po jej likwidacji pozostało tylko przedszkole. Od około dwudziestu lat o jego odzyskanie starali się spadkobiercy dawnych właścicieli.

Starania te zakończyły się dla nich pomyślnie. Dziś już oni jako właściciele figurują w księdze wieczystej, ale oddział przedszkolny jeszcze będzie się w dworze znajdował.

– W wyniku rozmów, które z nowymi właścicielami prowadziłem, uzgodniliśmy, że umożliwią nam korzystanie z tego obiektu, na zasadzie wynajmu, do chwili wybudowania nowego oddziału – kończy wójt.

Elżbieta Wodecka (2)

Komenatrze

Polecamy!

POLICYJNY POŚCIG ZA 27-LATKIEM

W miniony piątek (3 lutego) złoczewscy kryminalni zauważyli w Wiechucicach samochód, który był prowadzony przez znanego im mężczyznę. Według ich wiedzy kierowca ten nie...

RADNY TRAFIŁ DO SAMORZĄDU, BO WIDZIAŁ POTRZEBĘ ZMIAN

Tomasz Borgul od trzech kadencji zasiada w radzie powiatu pajęczańskiego. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja dla Powiatu EPJ. Uzyskał 427 głosów w okręgu...

JAK OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE DO MIKROINSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH?

Produkcja energii elektrycznej z promieniowania słonecznego zyskała w Polsce ogromną popularność i rozwija się w szybkim tempie. Program dofinansowań do domowej fotowoltaiki odniósł ogromny...

JECHAŁ PO „ESCE” OD BARIERKI DO BARIERKI

3,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca, który 7 lutego został zatrzymany na MOK-u w Chojnach. O jego podejrzanym zachowaniu informowali mundurowych świadkowie, ponieważ zanim zjechał...

TAŃCOM I PODSKOKOM NIE BYŁO KOŃCA

W niedzielę, 22 stycznia, remiza strażaków z Dąbrowy (gm. Wieluń) zapełniła się dziećmi. Druhowie zaprosili w swoje progi maluchy na zabawę choinkową. Milusińscy spędzali...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ