Strona główna Siemkowice PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ O PONAD 50 KM/H

PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ O PONAD 50 KM/H

Nieodpowiedzialnością i brawurą popisał się 43-letni kierowca citroena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi, na trzy miesiące stracił również prawo jazdy.
Do zatrzymania pirata drogowego doszło 4 lutego w Mazańcu. Pajęczańscy mundurowi wyeliminowali z ruchu 43-latka, który w obszarze zabudowanym pędził osobowym citroenem z prędkością 104 km/h. Mężczyzna na trzy miesiące stracił uprawnienia do kierowania. Ponadto został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i otrzymał 13 punktów karnych.
– Gdy kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące ponownie wsiądzie za kierownicę, grozić mu będzie wydłużenie tego okresu do sześciu miesięcy – przypomina mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik KPP w Pajęcznie.
– W przypadku dalszego niestosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.
– Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Obecne warunki panujące na drogach są trudne, jezdnia jest mokra, miejscami śliska. Bezwzględnie należy jeździć wolniej i ostrożniej – dodaje policjantka.

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ