Strona główna Wieluń PRZETARG NA HALĘ ZOSTNIE UNIEWAŻNIONY

PRZETARG NA HALĘ ZOSTNIE UNIEWAŻNIONY

Budowa hali przy Szkole Podstawowej nr 5 od trzech lat podgrzewa temperaturę obrad na sali posiedzeń rady miejskiej Wielunia. Jeszcze 1,5 roku temu burmistrz Paweł Okrasa zapowiadał, że od 1 września 2022r. uczniowie będą mogli z obiektu korzystać. Na razie nie udało się nawet rozstrzygnąć przetargu. Szef wieluńskiego ratusza zapowiada, że ostatnie postępowanie również zostanie unieważnione. Zapewnia, że do kolejnego zgłoszą się oferenci gotowi wybudować halę poniżej wartości kosztorysowej.

Część radnych miejskich, na czele z Anną Dziubą-Marzec ma pretensje do burmistrza, Pawła Okrasy, o brak postępów na budowie. Wszak już w 2020 r. apelowali o jak najszybsze rozpoczęcie procedury przetargowej. Okrasa  obruszał się wówczas na próbę wchodzenia w jego kompetencje. Tymczasem moment, kiedy ceny materiałów i robót budowlanych były korzystne, minął. W międzyczasie zmieniano projekt obiektu, aby spełniał wymogi wszystkich interesariuszy, jak podkreślał burmistrz.

Kiedy wiosną 2021 r. przetarg został ogłoszony zgłosiło się 11 przedsiębiorstw, zainteresowanych budową hali. Samorządowcy liczyli, że koszt obiektu zamknie się w 15 mln zł, tymczasem najtańsze oferty przekroczyły 22 mln zł.

Okrasa uważał, że trend się odwróci i kolejne postępowanie będzie dla gminy korzystniejsze.

28 lipca otwarto oferty w kolejnym przetargu. Tym razem gmina oszacowała, że na halę może wydać 27 mln zł. Oferty przekraczają jednak 30 mln zł.

– Ten przetarg unieważniamy – komentuje burmistrz Wielunia, dodając, iż ma informacje od przedsiębiorców, którzy nie zdążyli złożyć dokumentów.

– Mam sygnały z rynku, że może być taniej – zapewnia.

Paweł Okrasa ma osobisty powód, aby obawiać się wysokich cen. Podczas jednej z sesji rady miejskich założył się z Robertem Kają o koszt obiektu. Jeśli przekroczy 25 mln zł burmistrz zaoferował, że przebiegnie 25 km.

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ