Strona główna Sokolniki PRZEWOŻONY ŁADUNEK ZNALAZŁ SIĘ W ROWIE

PRZEWOŻONY ŁADUNEK ZNALAZŁ SIĘ W ROWIE

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 482 w Walichnowach doszło do niecodziennego zdarzenia. 28-letni kierujący zespołem pojazdów nie zabezpieczył przewożonego kontenera, który wypiął się z mocowania i znalazł się w przydrożnym rowie.

1 lutego, po godzinie 14:00, na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wpłynęło zgłoszenie, że w Walichnowach na drodze krajowej nr 74 z pojazdu ciężarowego spadł przewożony kontener i leży na jezdni.

– Z ustaleń policjantów wynika, że 28-letni mieszkaniec powiatu skarżyskiego kierując samochodem ciężarowym marki Man, poruszał się drogą krajową 74 w kierunku Wielunia – relacjonuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik KPP w Wieruszowie.

– Na skrzyżowaniu z drogą wojewódzka nr 482 nie zachował należytej ostrożności podczas skrętu w lewo, w wyniku czego przewożony ładunek przechylił się i zsunął do przydrożnego rowu.

Kontener zniszczył lampę uliczną. Sprawca kolizji był trzeźwy, został ukarany mandatem i zatrzymano mu dowód rejestracyjny od pojazdu. Mundurowi zabezpieczali miejsce zdarzenia do późnych godzin wieczornych z uwagi na trudności związane z przeładunkiem towaru, znajdującego się w kontenerze.

– Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności w trakcie poruszania się po drogach publicznych. Każdy manewr powinien być wykonany w sposób niezagrażający sobie i innym uczestnikom ruchu. Pamiętajmy również o odpowiednim zabezpieczeniu przewożonego ładunku – przypomina asp. Siemicki.

fot.: KPP Wieruszów

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ