Strona główna Pajęczno PRZEWRÓCILI SIĘ NA SKUTERZE A MUNDUROWYM POWIEDZIELI, ŻE POTRĄCIŁO ICH AUTO

PRZEWRÓCILI SIĘ NA SKUTERZE A MUNDUROWYM POWIEDZIELI, ŻE POTRĄCIŁO ICH AUTO

Dwaj mężczyźni, w wieku 38 i 66 lat, odpowiedzą za zeznanie nieprawdy. 11 lutego opowiedzieli mundurowym, że obaj są ofiarami potrącenia przez samochód. Tymczasem okazało się, że jechali skuterem  i po prostu się przewrócili.

11 lutego, ok. 19:20, pajęczańscy mundurowi pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Starych Gajęcicach.   Dwóch mężczyzn miało tam  zostać potrąconych przez samochód osobowy. Mężczyźni twierdzili, że sprawca odjechał.

– Ze wstępnych ustaleń pajęczańskiej drogówki wynikało, że dwóch pieszych poruszających się prawym poboczem jezdni zostało potrąconych przez samochód osobowy, który odjechał z miejsca zdarzenia- podaje mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie.

– Pracujący na miejscu policjanci zabezpieczyli ślady dowodowe, wykonali wszystkie niezbędne czynności procesowe. Kryminalni analizowali różne warianty okoliczności zdarzenia. Zgromadzony materiał dowodowy, jego wnikliwa analiza, profesjonalizm pajęczańskich kryminalnych pozwolił ustalić, co się faktycznie wydarzyło.

Okazało się, że obaj postanowili okłamać mundurowych, aby uniknąć odpowiedzialności. Faktycznie obaj jechali motorowerem, stracili panowanie nad pojazdem i przewrócili się nim do rowu. Potem pojazd ukryli w zaroślach, a sami zaczęli grać rolę poszkodowanych.

– Mężczyźni w chwili zdarzenia byli pod działaniem alkoholu – informuje rzeczniczka.

– 66- i 38-latek odpowiedzą teraz za zeznanie nieprawdy, za co grozi do trzech lat więzienia. Dodatkowo wyszło na jaw, że 66-letni mieszkaniec gminy Nowa Brzeźnica naruszył sądowy, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wyrok będzie znacznie surowszy, ponieważ odpowie w warunkach recydywy. Za naruszenie zakazu sądowego grozi  nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ