Strona główna Osjaków PRZYGOTOWANI NA ZAGROŻENIA

PRZYGOTOWANI NA ZAGROŻENIA

17 czerwca druhowie z OSP Raduczyce gościli w Środowiskowym Domu Samopomocy i Oddziale Przedszkolnym w Raduckim Folwarku. Strażacy zapoznali się z infrastrukturą obiektów.

– ŚDS i przedszkole w Raduckim Folwarku funkcjonują już od pewnego  czasu, ale okres pandemii i związane z nim obostrzenia uniemożliwiły nam wizytę – przyznaje Tomasz Gibas, prezes OSP Raduczyce.

–  Dopiero teraz udało się nam wejść do środka i krok po kroku każde pomieszczenie dokładnie obejrzeć. Dzięki paniom Edycie Tokarek i Beacie Matusiak, prowadzącym te placówki, zapoznaliśmy się z rozmieszczeniem poszczególnych pomieszczeń, drogami ewakuacyjnymi, instalacjami działającymi w tych budynkach, ewentualnymi przeszkodami, które mogłyby zaistnieć podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Oba budynki wyposażone są w instalację elektroenergetyczną z przeciwpożarowym wyłącznikiem prądu, klapy dymowe, hydranty wewnętrzne i podręczny sprzęt gaśniczy (gaśnice). Dodatkowo jako zaopatrzenie wodne służą zewnętrzne hydranty, zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie obiektów.

– ŚDS jak sama nazwa mówi to dom, a w domu każdy powinien czuć się dobrze i bezpiecznie – podsumowuje Gibas.

– Przebywają tu osoby w różnym wieku i z rożną niepełnosprawnością intelektualną, czy ruchową. Natomiast w Oddziale Przedszkolnym są małe dzieci, bezbronne, często nieświadome wielu zagrożeń. Jako sąsiadująca jednostka OSP mamy wręcz moralny obowiązek poznać całą infrastrukturę obu instytucji, aby w razie nieszczęścia spieszyć        z szybką i skuteczną pomocą.

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ