Strona główna Pajęczno "PRZYJEDZIE DO NAS PREZYDENT DUDA" - ZAPOWIADA WICESTAROSTA

„PRZYJEDZIE DO NAS PREZYDENT DUDA” – ZAPOWIADA WICESTAROSTA

W piątek, 21 kwietnia, do Pajęczna ma zawitać sam prezydent RP Andrzej Duda. Trwają przygotowania do wizyty. Głowa państwa odwiedzi miasteczko na zaproszenie lokalnych władz.

– Jest taki plan – potwierdza wicestarosta pajęczański Paweł Sikora.

– Wczoraj mieliśmy wizytę Służby Ochrony Państwa, kancelarii prezydenta, policji, straży. Oglądali potencjalne miejsca wizyty – dodaje.

Sikora nie ukrywa, że prezydent przyjedzie do Pajęczna na wyraźne zaproszenie władz powiatu i gminy.

– Prezydent chce odwiedzić te miejsca, w których jeszcze nie był. Mieliśmy pomysł, by uczcić oddanie ronda i ośmiu kilometrów nowych dróg – mówi wiceszef powiatu.

Wiadomo jednak, że prezydent nie będzie przecinał wstęgi w trakcie uroczystego otwarcia drogi po remoncie. Byłoby to niestosowne, biorąc pod uwagę rangę stanowiska jakie piastuje. Władze powiatu liczą jednak na to, że prezydent Duda zechce chociaż zobaczyć zakończoną inwestycję.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że prezydent RP spotka się z samorządowcami, ale także ze zwykłymi mieszkańcami na otwartym spotkaniu.

– Nie mogę potwierdzić takich informacji. Będzie plakat i oficjalne zaproszenie na to wydarzenie. Tyle mogę powiedzieć – zaznacza Paweł Sikora i dodaje, że osobiście wizytę prezydenta w Pajęcznie uważa za pewnego rodzaju sukces. A jako ojca tego sukcesu wskazuje ministra Marcina Przydacza, szefa Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP.

– Pan minister Przydacz często opowiada w rozmowach z prezydentem o tej naszej przedsiębiorczości, o naszych przetwórniach, o powiecie pajęczańskim, z którego przecież sam pochodzi – zauważa wicestarosta.

– Pan prezydent się na tyle zaciekawił, że przyjął nasze zaproszenie. Będzie to wizyta także gospodarska – podsumowuje.

/ zdjęcie wykonano podczas wizyty prezydenta RP Andrzeja Dudy w Wieluniu w 2020 roku /

fot.: Sławomir Rajch

Komenatrze

Polecamy!

WYSOKIE TRAWY PRZY DROGACH ZMORĄ KIEROWCÓW

Okazuje się, że również wiosna potrafi zaskoczyć naszych drogowców, a to za sprawą bardzo szybko rosnących w tym czasie traw. Kierowcy narzekają na zarośnięte...

KWIETNE DYWANY NA BOŻE CIAŁO W WIEWCU

Uczniowie klas IV-VIII zaangażowali się w przygotowanie kwietnych dywanów, które są prawdziwym rarytasem kulturowym w naszej okolicy. Dziś w Boże Ciało, jedno z większych świąt...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD Z CZTEREMA PROMILAMI

W poniedziałek (5 czerwca) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 79 km/h. Podczas rozmowy policjanci...

4000 ZŁOTYCH MANDATU DLA PIJANEGO ROWERZYSTY

W poniedziałek (5 czerwca) na drodze wojewódzkiej nr 482 doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Łasku na ul. Warszawskiej....

DWÓR W OŻAROWIE WRÓCIŁ DO DAWNEGO WYGLĄDU

  Po ponad dwóch latach renowacji, Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie znów udostępniane jest zwiedzającym. Mogą oni zobaczyć, jak dużo w trakcie tych prac tu...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ