Strona główna Biała PRZYWŁASZCZYŁ BMW, PRZYŁOŻYŁ W SŁUP I UCIEKŁ...

PRZYWŁASZCZYŁ BMW, PRZYŁOŻYŁ W SŁUP I UCIEKŁ…

W niedzielę, 7 sierpnia, kilka minut przed godz. 23. doszło do kolizji drogowej z udziałem BMW w Łyskorni, w gminie Biała. Okazało się, że podróżował nim 30-latek, który przywłaszczył samochód.

– Jadąc przez Łyskornię najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i

uderzył w przydrożny słup, po czym pozostawił pojazd i pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia – relacjonuje przypuszczalny przebieg wydarzeń mł. asp. Monika Klonowska z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

Policjanci z komisariatu w Białej zatrzymali 30-latka, który z terenu posesji swojego znajomego odjechał pojazdem, nie będącym jego własnością. Mężczyzna usłyszał już zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu i porzucenia go w stanie uszkodzonym oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności .

A jak funkcjonariusze z Wielunia dotarli do sprawcy kolizji? Tuż po ustaleniu właściciela uszkodzonego bmw, pojechali do jego domu. 67-latek był zdziwiony widokiem mundurowych, a jeszcze bardziej brakiem swojego samochodu na podwórku. Jak się okazało, z mieszkania zniknęły również kluczyki od pojazdu.

– Pokrzywdzony analizując przebieg dnia szybko wskazał osobę, która mogła odjechać jego autem – mówi Klonowska.

– Z relacji 67-latka wynikało, iż od godzin porannych gościł w tym dniu w swoim domu 30-letniego mężczyznę, z którym spożywał alkohol – dodaje przedstawicielka policji.

– Wieczorem do domu pokrzywdzonego przyszedł w odwiedziny inny kolega. Jednocześnie w tym momencie dom opuścił 30-latek, który doskonale wiedział, gdzie jego znajomy chowa kluczyki od bmw znajdującego się na posesji.

Jak się okazało, mężczyzna dostał się do zaparkowanego pojazdu i nie pytając ani nie otrzymując zgody jego właściciela odjechał nim – opowiada policjantka.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z komisariatu w Białej doszło do zatrzymania amatora cudzej własności, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu 30 latek usłyszał zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu i porzuceniu go w stanie uszkodzonym oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

– Za przestępstwo krótkotrwałego użycia pojazdu i porzuceniu go w stanie uszkodzonym grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – podaje Monika Klonowska.

Dodatkowo mężczyzna odpowie za naruszenia przepisów ruchu drogowego.

fot.: KPP Wieluń

fot.: Bartosz Kasprzak

Komenatrze

Polecamy!

67-LATKA PRZYGNIÓTŁ CIĄGNIK. ROLNIK NIE ŻYJE

Mężczyzna zginął podczas prac polowych w Woli-Chojnata, w gminie Biała Rawska (woj. łódzkie). Ciągnik, którym kierował, przewrócił się i przygniótł go. Rolnik zmarł na...

UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW. NOWA METODA „NA WĘGIEL”

Oszuści posuwają się do coraz to nowych metod swojego działania. Za nową metodę oszustwa obrali sobie węgiel. Obecnie jest to towar drogi i deficytowy....

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO KIEROWCY

Każdego dnia policyjne patrole zatrzymują kolejne osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Podobna sytuacja miała miejsce na drodze powiatowej Słok – Bełchatów. Tym razem...

USZKODZIŁ SAMOCHÓD SĄSIADCE. GROZI MU PIĘĆ LAT WIĘZIENIA!

Sąsiedzkie konflikty mają przeróżne odsłony. W Złoczewie policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który kosząc trawnik, celowo uderzył kosą spalinową w przedni zderzak zaparkowanego auta swojej sąsiadki, z...

O RADNYCH, CO MAJĄ MOC NIESŁYCHANĄ – komentarz

O rany, słuchajcie tego wszystkie stany! Radna Miejska z Rzeszowa złożyła interpelacje, żeby w mieście był Starbucks. Dla tych, co nie ogarniają wyjaśniam, że...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ