Strona główna Biała PRZYWŁASZCZYŁ BMW, PRZYŁOŻYŁ W SŁUP I UCIEKŁ...

PRZYWŁASZCZYŁ BMW, PRZYŁOŻYŁ W SŁUP I UCIEKŁ…

W niedzielę, 7 sierpnia, kilka minut przed godz. 23. doszło do kolizji drogowej z udziałem BMW w Łyskorni, w gminie Biała. Okazało się, że podróżował nim 30-latek, który przywłaszczył samochód.

– Jadąc przez Łyskornię najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i

uderzył w przydrożny słup, po czym pozostawił pojazd i pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia – relacjonuje przypuszczalny przebieg wydarzeń mł. asp. Monika Klonowska z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

Policjanci z komisariatu w Białej zatrzymali 30-latka, który z terenu posesji swojego znajomego odjechał pojazdem, nie będącym jego własnością. Mężczyzna usłyszał już zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu i porzucenia go w stanie uszkodzonym oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności .

A jak funkcjonariusze z Wielunia dotarli do sprawcy kolizji? Tuż po ustaleniu właściciela uszkodzonego bmw, pojechali do jego domu. 67-latek był zdziwiony widokiem mundurowych, a jeszcze bardziej brakiem swojego samochodu na podwórku. Jak się okazało, z mieszkania zniknęły również kluczyki od pojazdu.

– Pokrzywdzony analizując przebieg dnia szybko wskazał osobę, która mogła odjechać jego autem – mówi Klonowska.

– Z relacji 67-latka wynikało, iż od godzin porannych gościł w tym dniu w swoim domu 30-letniego mężczyznę, z którym spożywał alkohol – dodaje przedstawicielka policji.

– Wieczorem do domu pokrzywdzonego przyszedł w odwiedziny inny kolega. Jednocześnie w tym momencie dom opuścił 30-latek, który doskonale wiedział, gdzie jego znajomy chowa kluczyki od bmw znajdującego się na posesji.

Jak się okazało, mężczyzna dostał się do zaparkowanego pojazdu i nie pytając ani nie otrzymując zgody jego właściciela odjechał nim – opowiada policjantka.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z komisariatu w Białej doszło do zatrzymania amatora cudzej własności, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Noc spędził w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu 30 latek usłyszał zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu i porzuceniu go w stanie uszkodzonym oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

– Za przestępstwo krótkotrwałego użycia pojazdu i porzuceniu go w stanie uszkodzonym grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 – podaje Monika Klonowska.

Dodatkowo mężczyzna odpowie za naruszenia przepisów ruchu drogowego.

fot.: KPP Wieluń

fot.: Bartosz Kasprzak

Komenatrze

Polecamy!

NA FERIACH ROZMAWIALI O BEZPIECZENSTWIE NAJMŁODSZYCH

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie również podczas ferii prowadzili działania prewencyjne wśród najmłodszych. Odwiedzili Dom Wczasów Dziecięcych w Głazie (gm. Galewice), gdzie...

NA AUKCJĘ DLA JASIA TRAFIŁA LITOGRAFIA ŚWIATOWEJ SŁAWY MALARZA

Zespół „Trębaczewianie” wystawił na licytację litografię znanego malarza i rzeźbiarza, Wojciecha Siudmaka. Artysta podarował swoje dzieło wiedząc, że po sprzedaży, wesprze zbiórkę dla Jasia...

BUDOWA IDZIE W EKSPRESOWYM TEMPIE

W Czerkiesach  powstaje świetlica wiejska. W odróżnieniu od innych sołectw, które decydują się zazwyczaj na skromne drewniane altany, tutejsi mieszkańcy postanowili zbudować murowany, solidny...

ARESZT DLA MŁODEGO OSZUSTA

W ubiegłą środę (25 stycznia) dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie, którego ofiarą padł 92-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. Zmanipulowany przez przestępców mężczyzna spakował...

PRZEWOŻONY ŁADUNEK ZNALAZŁ SIĘ W ROWIE

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 482 w Walichnowach doszło do niecodziennego zdarzenia. 28-letni kierujący zespołem pojazdów nie zabezpieczył przewożonego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ