Strona główna Strzelce Wielkie PSY ZNALAZŁY DOM, ALE CZY NA PEWNO?

PSY ZNALAZŁY DOM, ALE CZY NA PEWNO?

Na stronie gminy Strzelce Wielkie 17 lutego pojawiła się informacja o adopcji piesków, które zostały odnaleziona na terenie gminy kilka dni wcześniej. Jak wskazują jednak mieszkańcy, nowy dom znalazł tylko szczeniaczek, a jego matka została zlokalizowana w okolicy gminy Popów. Tutejsi zaczynają podejrzewać, że pracownicy gminni celowo wywieźli psa poza teren Strzelec Wielkich. Wójt podobne insynuacje kwituje: absurd.

– Proszę się tą sprawą zająć – alarmuje nasza czytelniczka.

– Na stronie gminy mowa o dwóch pieskach, a na zdjęciach tylko szczeniaczek. Gdzie jego matka? – pyta retorycznie mieszkanka gminy Strzelce Wielkie.

– Zostali znalezieni razem przez dwie panie, które chcąc dla nich dobrze, zgłosiły się do gminy. Dom dla szczeniaczka się znalazł, a matka weszła komuś na podwórko niedaleko Popowa. Podobno to nie pierwsza sytuacje, że starsze psy są wywożone, a tylko dla maluchów jest dom – twierdzi oburzona.

Pytany o drugiego pieska wójt podkreśla, że oba zwierzaki zostały przez pracowników zabezpieczone.

– Dla szczeniaka znaleźliśmy dom, niestety jego matka nam uciekła, być może w poszukiwaniu malucha, musimy lepiej zabezpieczyć miejsce – twierdzi Marek Jednak.

Zapewnia, że nikt z gminy psów się nie pozbywa.

– Trudno nawet sobie wyobrazić, że któryś z pracowników psy gdzieś wywozi, to już jakaś dziwna teoria spiskowa – komentuje samorządowiec.

– Na nasz teren te pieski są podrzucane, nie pierwszy raz. Przecież nasi pracownicy chodzą po gospodarstwach chociażby odczytując liczniki i widzą, czy pies jest z naszego terenu czy nie, ta suczka została do nas podrzucona – podaje.

Jednak podkreśla, że gmina jest w kontakcie z osobą, której udało się ponownie zabezpieczyć pieska, jeśli zajdzie taka potrzeba urząd zapewni karmę dla zwierzęcia.

Aktualnie samorząd ma podpisana umowę ze schroniskiem w Pieczyskach w gminie Wieruszów, ale żaden pies nie przebywa tam w chwili obecnej.

– Jakiś czas temu na nasz teren został podrzucona suczka szczenna, zaopiekowaliśmy się nią, zarówno jej szczenięta jak i ona sama znaleźli domy – dodaje Jednak.

Zapewnienia wójta nie do końca jednak przekonują tutejszych.

Komenatrze

Polecamy!

JECHALI ROWERAMI PO PIJAKU

Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymali w poniedziałek, 20 marca, policjanci z Wieruszowa. Młodszy z nich, 36-letni mieszkaniec gminy Galewice, miał aż ponad 2,6 promila alkoholu...

WĘDKARZE ROZPOCZĘLI SEZON ZAWODAMI FEEDEROWYMI. NA PODIUM: DYLCZYK, DYDERSKI I BUJACZ

Stowarzyszenie "Jazgarz" z Sulmierzyc rozpoczęło sezon wędkarski. W niedzielę, 19 marca, na zbiorniku Dygudaj, rozegrane zostały otwarte zawody feederowe.

NIESŁYCHANY SUKCES MŁODEGO SPORTOWCA Z WIELUNIA. „JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWY”

24-letni Adam Kuś z Wielunia wygrał francuski wyścig GP des Carreleurs.  - Jestem bardzo szczęśliwy - mówi "Kulisom ... " młody kolarz.

PFRON ZATWIERDZIŁ PROGRAM ZAINICJOWANY PRZEZ MATKI Z WIELUNIA

Ogólnopolski program, który narodził się w głowach i sercach rodziców z Wielunia, ma wywołać niejeden uśmiech na twarzach dzieciaków w całym kraju. Inicjatywa wieluńskich matek...

MOGŁO DOJŚĆ DO TRAGEDII NA DRODZE. ŚWIADEK ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

W czwartek, 16 marca, 23-letni świadek zatrzymał mężczyznę, który prowadził auto, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wsiadając za kierownicę,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ