Strona główna Konopnica RADNY DO TEJ PORY NIE PRZEGRAŁ ŻADNYCH WYBORÓW

RADNY DO TEJ PORY NIE PRZEGRAŁ ŻADNYCH WYBORÓW

Roman Stolarek ma 53 lata. Podczas wyborów samorządowych do rady gminy Konopnica w 2018r. startował z list Komitetu Wyborczego „Samoobrona”. Zdobył 68 głosów w obwodzie, w skład którego wchodzą wsie Kamyk i Pisaki. W tym samym okręgu swoją kandydatkę wystawił też Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego, zdobyła 54 głosy.

Oprócz tego, że jest radnym, Roman Stolarek pełni też funkcję sołtysa Piasków. Wcześniej sołtysem przez 16 lat był jego ojciec. On sam pełni mandat sołtysa już od 20 lat.

– To już można powiedzieć jest nasza rodzinna tradycja, bo mojej mamy tatuś również pełnił funkcję sołtysa i to w czasach bardzo trudnych, zaraz po wojnie, kiedy jeszcze działało Konspiracyjne Wojsko Polskie – zaznacza Stolarek.

Radnym z kolei jest od trzech kadencji.

– Cieszy mnie to, że ludzie mi ufają i w kolejnych wyborach udaje mi się zdobywać mandat – mówi samorządowiec.

– Do wielu już wyborów podchodziłem i żadnych nie przegrałem – zaznacza, nie kryjąc dumy.

Przez jakiś czas myślał o tym, aby zrezygnować z funkcji sołtysa, ponieważ sądził, że lepiej rozdzielić stanowisko sołtysa od osoby radnego. Uważał, że dwoje ludzi jest w stanie więcej zdziałać. Jednak podczas zwołanego zebrania sołeckiego mieszkańcy nakłonili go do zmiany decyzji.
– Przyszło wielu mieszkańców i prosili, abym został – wspomina radny.

– Stwierdziłem, że skoro mi zdrowie i siły dopisują, to będą pracował na rzecz społeczeństwa.

Samorządowiec podkreśla, że w swojej pracy na rzecz wsi i jej mieszkańców kieruje się mottem „człowiek nie żyje dla siebie”.

– Uważam, że aby dobrze wykonywać mandat, trzeba lubić swoje obowiązki, lubić innych ludzi i lubić się z nimi spotykać – zaznacza Stolarek.

Radnemu zależy, aby w Piaski stawały się bardziej atrakcyjne dla młodych rodzin. Miejscowość zimą się wyludnia. Dopiero kiedy na dworze robi się cieplej, wiosną i latem, zjeżdżają ci, którzy mają tutaj siedliska.

Na sołeckim gruncie została zbudowana altana. W dalszej perspektywie radny chce, aby obok powstał plac zabaw, a teren  był ogrodzony. To z myślą o najmłodszych członkach lokalnej społeczności. Na Mikołajki maluchy i młodzież przed „osiemnastką” zostali obdarowani upominkami, o które zatroszczył się samorządowiec. Było ich 16, jednak latem dzieci w okolicy jest dwa razy więcej.

–  Cały czas mam na uwadze ten plac zabaw, chciałbym, aby najmłodsi mieli swoje miejsce spotkań – powtarza.

Radny jest inicjatorem dorocznych mszy, jakie są odprawiane we wsi 1 maja. A wszystko zaczęło się od poświęcenia nowego krzyża.

– Ludzie sobie wpisują w kalendarz, że tego dnia jest u nas msza, przychodzą całymi rodzinami –cieszy się samorządowiec.

Nie wyklucza, że tym razem religijne spotkanie może się odbyć przy nowej altanie.

Radny jest członkiem dwóch gminnych komisji problemowych, komisji kultury oświaty i opieki zdrowotnej a także  komisji skarg, wniosków i petycji.

– Tego prywatnego czasu wcale  nie mam za wiele  – podaje Stolarek, który prowadzi gospodarstwo rolne.

– Jednak podczas sesji,czy posiedzeń komisji problemowych, staram się być obecny i nie opuszczać żadnych obrad, podobnie jest z posiedzeniami całej rady gminy.

Ponadto działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamyku oraz w strukturach Koła Pszczelarskiego w Konopnicy, gdzie jest wiceprezesem.

– Pszczoły to właściwie moje hobby – mówi.

– Oprócz tego, że wymagają zaangażowania, lubię je obserwować, patrzeć jak wiosną  budzą się do życie – dodaje posiadacz 20 pszczelich rodzin.

Samorządowiec podkreśla, że działania we wsi muszą być wsparte finansowo. Sołectwo dysponuje funduszem w wysokości ok. 16 tys. zł. Radny stara się też pozyskać dodatkowe pieniądze, biorąc udział w konkursach i aplikując do marszałka województwa łódzkiego o fundusze.

Komenatrze

Polecamy!

WYSOKIE TRAWY PRZY DROGACH ZMORĄ KIEROWCÓW

Okazuje się, że również wiosna potrafi zaskoczyć naszych drogowców, a to za sprawą bardzo szybko rosnących w tym czasie traw. Kierowcy narzekają na zarośnięte...

KWIETNE DYWANY NA BOŻE CIAŁO W WIEWCU

Uczniowie klas IV-VIII zaangażowali się w przygotowanie kwietnych dywanów, które są prawdziwym rarytasem kulturowym w naszej okolicy. Dziś w Boże Ciało, jedno z większych świąt...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD Z CZTEREMA PROMILAMI

W poniedziałek (5 czerwca) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 79 km/h. Podczas rozmowy policjanci...

4000 ZŁOTYCH MANDATU DLA PIJANEGO ROWERZYSTY

W poniedziałek (5 czerwca) na drodze wojewódzkiej nr 482 doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Łasku na ul. Warszawskiej....

DWÓR W OŻAROWIE WRÓCIŁ DO DAWNEGO WYGLĄDU

  Po ponad dwóch latach renowacji, Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie znów udostępniane jest zwiedzającym. Mogą oni zobaczyć, jak dużo w trakcie tych prac tu...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ