Strona główna Działoszyn REPREZENTUJE INTERESY MIESZKAŃCÓW

REPREZENTUJE INTERESY MIESZKAŃCÓW

Zdzisław Kopij drugą kadencję jest przewodniczącym Osiedla nr 3 w Działoszynie. Podkreśla, że jego rola jest bardziej reprezentacyjna, bo główną pieczę nad osiedlem sprawuje spółdzielnia mieszkaniowa.

Osiem lat temu został wybrany na przewodniczącego Osiedla nr 3 w Działoszynie.

– Poprzedni przewodniczący zrezygnował, bo został radnym. Mieszkańcy widocznie mieli do mnie zaufanie i można tak powiedzieć, że z przypadku zostałem przewodniczącym – opowiada Zdzisław Kopij.

– Do moich zadań należy roznoszenie nakazów, zbieranie podatków, bo wszelkie decyzje podejmuje i realizuje spółdzielnia mieszkaniowa ,,Nad Wartą”. Urząd gminy i miasta nie ingeruje tutaj za bardzo, bo to nie ich teren.

Zdzisław Kopij przyznaje, że jest łącznikiem między spółdzielnią a gminą i mieszkańcami, zasiada też w zarządzie spółdzielni.

– Pięknieje osiedle, co roku po kolei ocieplają bloki, zostały jeszcze dwa duże z tego starego budownictwa, numery 26 i 27. Przeszli z pracami na nowe, mniejsze bloki, ze względu na obecną sytuację gospodarczą i wysokie koszty. Zgodnie z numerami jest 27 bloków, ale brakuje 14. numeru, więc w sumie nasze osiedle liczy 26 bloków – wymienia przewodniczący.

– Chodniki, drogi są porobione, pracownicy spółdzielni dbają zarówno o teren wokół bloków, jak i naprawiają wszelkie awarie w budynkach. Jest plac zabaw, ale nie mamy terenu, żeby go powiększyć. Bloki są postawione jeden przy drugim, przez co największy problem mamy z parkingiem. Nie ma gdzie parkować, nie ma żadnego placu, żeby wygospodarować dodatkowe miejsca parkingowe.

Osiedle nr 3 liczy około 630 mieszkańców. Nie wszysycy na bieżąco dokonują obowiązujących płatności, co nieraz spowalnia wykonanie zaplanowanych inwestycji.

– Ma być modernizacja oczyszczalni ścieków, ale to też bardzo duży koszt dla gminy, dlatego zadanie już od dwóch lat jest przekładane, może coś w tym roku będzie. Jeśli chodzi o jakieś potrzeby w mieście, to na pewno przydałby się basen. Rozrywkę mamy, bo coroczne dni Działoszyna to jedna z większych imprez w województwie – podkreśla Kopij.

– Moja funkcja przewodniczącego jest reprezentacyjna, bardziej społeczna, liczy się dla mnie kontakt z ludźmi. Dobry przewodniczący powinien być kolektywny, mieć wspólny język ze swoimi wyborcami.

Zdzisław, po latach pracy w cementowni, w ubiegłym roku przeszedł na emeryturę. Wolny czas w sezonie, wspólnie z żoną, spędza na działce, gdzie uprawiają m.in. warzywa. W pełni oddaje się też roli dziadka.

fot.: Katarzyna Cieślik

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ