Strona główna Konopnica ROBOTY STANĘŁY

ROBOTY STANĘŁY

Roboty na budowie mostu w Małej Wsi nie idą tak sprawni, jak mieszkańcy i samorządowcy by oczekiwali. Od trzech tygodni nie można tam uświadczyć pracowników. Wójt Konopnicy, Grzegorz Turalczyk, nie kryje irytacji. A wykonawca tłumaczy, że nie ma ludzi do pracy.

Na budowę przeprawy w Małej Wsi gmina pozyskała  ponad 6 mln zł dotacji z „polskiego ładu”. Pierwotnie przedstawiciele gminy liczyli, że dołożą 5  proc. wartości inwestycji, czyli 350 tys. zł. Ostatecznie jednak zadanie jest dużo droższe.

– Po przetargu okazało się, że musimy dołożyć 1,5 mln zł – relacjonował Grzegorz Turalczyk, wójt Konopnicy.

– Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma. Nie było żadnej gwarancji, że w trakcie ponownego postępowania uda się uzyskać lepszą ofertę. Wręcz przeciwnie, obserwując wyniki przetargów w okolicznych gminach, mogliśmy się obawiać jeszcze wyższych ofert. Nie chciałem, aby Mała Wieś dłużej borykała się z problemem związanym z brakiem mostu.

Dlatego wójt zaproponował zwiększenie deficytu budżetowego, na co radni przystali.

Całe zadnie to nie tylko budowa samej przeprawy, ale również modernizacja dróg w Małej Wsi.

-Dzięki tej kładce powstanie możliwość dojazdu zarówno dla mieszkańców tej jednej posesji, jak i rolników, a także służb na wypadek jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia – podkreśla Turalczyk.

– Nawet ciężarówki, które jeżdżą po drewno do lasu, swobodnie tam przejadą – zapewnia.

Roboty ruszyły latem, jednak stanęły w miejscu.

– Gdyby prace rozpoczęły się jeszcze przed wakacjami, w maju lub najpóźniej w czerwcu, wszystko szłoby sprawniej – uważa Turalczyk.

– Tymczasem roboty zaczęły się w sierpniu, na początku września. Zostały wbite „larseny” (ściany oporowe, przyp. red.) pod betonowe stopy mostu.

Teraz ziemia powinna być wykorytowana, miejsce zazbrojone i zalane betonem z wyjściem pod słupy. Robotników jednak ani widu ani słychu.

– Minął praktycznie miesiąc i nic się nie dzieje – podaje wójt.

– Nie ukrywam, nie napawa mnie ta sytuacja optymizmem. Wykonawca podaje, że nie ma ludzi do pracy.

W tym roku most na Oleśnicy miał stanąć, w przyszłym miały być zrobione przyczółki, droga i chodnik.

– Boję się, że za chwilę warunki nie pozwolą na jakiekolwiek prace – mówi wójt Konopnicy.

– Gdyby nadeszły większe opady i poziom wód się podniósł, nie będzie możliwości nic zrobić. Inspektor budowy się denerwuje i ma rację.  I ja też się denerwuję. Ten most kosztował mnie sporo zachodu i zabiegów. Też niesłusznej krytyki mieszkańców, więc tym bardzie mnie irytuje ten przestój.

Zadanie powinno zostać wykonane = do końca przyszłorocznych wakacji. Istnieje szansa, aby tego terminu dotrzymać.  Jednak jeśli pracownicy nie pojawią się wkrótce na budowie, zacznie się zmniejszać.

Komenatrze

Poprzedni artykuł49-LATKA WJECHAŁA W OGRODZENIE
Następny artykułWIDZOWIE JĄ POLUBILI

Polecamy!

ŚMIERTELNY WYPADEK NA TORACH W OZORKOWIE. NIE ŻYJE 55-LATEK

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę, 4 grudnia, ok. godz. 12:15, na torach w Ozorkowie przy ul. Konopnickiej. W wyniku zdarzenia śmierć...

KLUB ŻEGNA BYŁEGO PREZESA

MLKS Wieluń poinformował w piątek o śmierci Jana Jesionka. Wieluński MLKS na swojej stronie w mediach społecznościowych powiadomił kibiców i mieszkańców Wielunia o śmierci byłego...

19-LATEK ODNALEZIONY. SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Wieluńscy policjanci po niespełna dobie poszukiwań odnaleźli zaginionego 19-letniego mieszkańca Konopnicy. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, przy zaangażowaniu...

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO 50-LATKA

Kto wie, jak zakończyłaby się ta podróż, gdyby nie interwencja świadków. Grupa mieszkańców Sieradza zwróciła uwagę na kierowcę, który podróżując ul. Bohaterów Września, jechał...

2-LETNIA DZIEWCZYNKA NIE ŻYJE. 23-LETNIA MATKA PODEJRZANA O UDUSZENIE CÓRKI

Do niesłychanej tragedii doszło w czwartek, 1 grudnia, w Bytomiu. Ok. godz. 16. dyżurny tamtejszej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka. Na miejsce niezwłocznie...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ