Strona główna Konopnica ROBOTY STANĘŁY

ROBOTY STANĘŁY

Roboty na budowie mostu w Małej Wsi nie idą tak sprawni, jak mieszkańcy i samorządowcy by oczekiwali. Od trzech tygodni nie można tam uświadczyć pracowników. Wójt Konopnicy, Grzegorz Turalczyk, nie kryje irytacji. A wykonawca tłumaczy, że nie ma ludzi do pracy.

Na budowę przeprawy w Małej Wsi gmina pozyskała  ponad 6 mln zł dotacji z „polskiego ładu”. Pierwotnie przedstawiciele gminy liczyli, że dołożą 5  proc. wartości inwestycji, czyli 350 tys. zł. Ostatecznie jednak zadanie jest dużo droższe.

– Po przetargu okazało się, że musimy dołożyć 1,5 mln zł – relacjonował Grzegorz Turalczyk, wójt Konopnicy.

– Do przetargu zgłosiła się tylko jedna firma. Nie było żadnej gwarancji, że w trakcie ponownego postępowania uda się uzyskać lepszą ofertę. Wręcz przeciwnie, obserwując wyniki przetargów w okolicznych gminach, mogliśmy się obawiać jeszcze wyższych ofert. Nie chciałem, aby Mała Wieś dłużej borykała się z problemem związanym z brakiem mostu.

Dlatego wójt zaproponował zwiększenie deficytu budżetowego, na co radni przystali.

Całe zadnie to nie tylko budowa samej przeprawy, ale również modernizacja dróg w Małej Wsi.

-Dzięki tej kładce powstanie możliwość dojazdu zarówno dla mieszkańców tej jednej posesji, jak i rolników, a także służb na wypadek jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia – podkreśla Turalczyk.

– Nawet ciężarówki, które jeżdżą po drewno do lasu, swobodnie tam przejadą – zapewnia.

Roboty ruszyły latem, jednak stanęły w miejscu.

– Gdyby prace rozpoczęły się jeszcze przed wakacjami, w maju lub najpóźniej w czerwcu, wszystko szłoby sprawniej – uważa Turalczyk.

– Tymczasem roboty zaczęły się w sierpniu, na początku września. Zostały wbite „larseny” (ściany oporowe, przyp. red.) pod betonowe stopy mostu.

Teraz ziemia powinna być wykorytowana, miejsce zazbrojone i zalane betonem z wyjściem pod słupy. Robotników jednak ani widu ani słychu.

– Minął praktycznie miesiąc i nic się nie dzieje – podaje wójt.

– Nie ukrywam, nie napawa mnie ta sytuacja optymizmem. Wykonawca podaje, że nie ma ludzi do pracy.

W tym roku most na Oleśnicy miał stanąć, w przyszłym miały być zrobione przyczółki, droga i chodnik.

– Boję się, że za chwilę warunki nie pozwolą na jakiekolwiek prace – mówi wójt Konopnicy.

– Gdyby nadeszły większe opady i poziom wód się podniósł, nie będzie możliwości nic zrobić. Inspektor budowy się denerwuje i ma rację.  I ja też się denerwuję. Ten most kosztował mnie sporo zachodu i zabiegów. Też niesłusznej krytyki mieszkańców, więc tym bardzie mnie irytuje ten przestój.

Zadanie powinno zostać wykonane = do końca przyszłorocznych wakacji. Istnieje szansa, aby tego terminu dotrzymać.  Jednak jeśli pracownicy nie pojawią się wkrótce na budowie, zacznie się zmniejszać.

Komenatrze

Poprzedni artykuł49-LATKA WJECHAŁA W OGRODZENIE
Następny artykułWIDZOWIE JĄ POLUBILI

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ