Strona główna Wiadomości RÓWNI I RÓWNIEJSI. CZY BURMISTRZOWI WOLNO WIĘCEJ?

RÓWNI I RÓWNIEJSI. CZY BURMISTRZOWI WOLNO WIĘCEJ?

Po niedawnym remoncie Placu Kazimierza Wielkiego w Wieluniu nie zaparkujemy bezpośrednio przy Ratuszu – przynajmniej w świetle obowiązujących przepisów. Taki stan rzeczy nie przeszkadza burmistrzowi, by tam się zatrzymywać. – Co na to policja? Czy w Wieluniu prawo obowiązuje tylko zwykłych obywateli? – pyta rozgoryczony Czytelnik, który przysłał do redakcji zdjęcie służbowego samochodu burmistrza, zaparkowanego w niedozwolonym miejscu. 

Zdarzenie miało miejsce (dziś) w środę, 2 listopada, ok. godz. 12.30. Czy burmistrz Wielunia zostanie ukarany za wykroczenie mandatem i punktami karnymi?

– Wieluńscy policjanci prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające. We wskazanym miejscu obowiązuje znak „zakaz zatrzymywania się”. Kierowca niestosujący się do tego znaku popełnia wykroczenie, za które może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych oraz 1 punktem karnym – informuje asp.sztab. Katarzyna Grela, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.

Do sprawy odniósł się także sam Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia. W rozmowie z dziennikarzem „Kulis…” przyznał się, jednocześnie twierdząc, że takie zdarzenia miało miejsce po raz pierwszy, a sprawa była niezwykle pilna.

Nie jest tak, że obowiązuje mnie inne prawo. Było to niestosowne. Sprawa była jednak pilna. Przyjmuje odpowiedzialność, nie ma dla mnie wytłumaczenia, można mnie za to zamknąć w więzieniu – mówi Paweł Okrasa.

Burmistrz zapewnia, że jeszcze nikt w tym miejscu mandatu nie dostał. Twierdzi, że mieszkańcy Wielunia regularnie zatrzymują się w tym miejscu, aby wypłacić pieniądze z bankomatu.

Jeszcze nikt tutaj nie dostał żadnego mandatu. Jeśli była interwencja policji, zawsze kończyło się na upomnieniach. Jeżeli ktoś otrzymał mandat w tym miejscu po przebudowie placu, to ja jego koszt pokryje z własnych pieniędzy – kończy burmistrz Wielunia.

Komenatrze

Polecamy!

ODDALI KREW DLA CHOREJ DZIEWCZYNKI

Pajęczańscy policjanci oraz mieszkańcy powiatu pajęczańskiego 6 grudnia wzięli udział w akcji ,,Mikołajkowa zbiórka krwi”. O tym, że ratowanie życia jest priorytetem dla policjantów, udowodnili...

INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO KONTROLUJE BUSY WIELUŃSKIEJ KOMUNIKACJI / komentarz

Gdy burmistrz zlecił obsługę komunikacji miejskiej nowej firmie, która zamiast autobusów używa do transportu busów, w mieście zawrzało. Szybko okazało się, że busy nie...

W ŚRODKU NOCY SPALIŁA SIĘ OSOBOWA TOYOTA

Hybrydowa toyota camry spłonęła w nocy z 6 na 7 grudnia w Konopnicy. Do zdarzenia doszło ok. 23:30. Wtedy to na miejsce zostali wezwani strażacy....

ZMARŁA KOBIETA ZAATAKOWANA NOŻEM PRZEZ WŁASNEGO BRATA

W połowie listopada informowaliśmy, że w jednym z bloków przy ul. Fabrycznej w Wieruszowie doszło do dramatycznych zdarzeń. 43-letni mężczyzna zadał kilkanaście ciosów kuchennymi...

BYLI POSZUKIWANI PRZEZ POLICJĘ. ZOSTALI ZATRZYMANI Z NARKOTYKAMI

Dwóch poszukiwanych 39-latków zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego bełchatowskiej komendy. W czwartek (1 grudnia) stróże prawa sprawdzili wytypowane wcześniej posesję. Ich podejrzenia okazały...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ