Strona główna Wiadomości RÓWNI I RÓWNIEJSI. CZY BURMISTRZOWI WOLNO WIĘCEJ?

RÓWNI I RÓWNIEJSI. CZY BURMISTRZOWI WOLNO WIĘCEJ?

Po niedawnym remoncie Placu Kazimierza Wielkiego w Wieluniu nie zaparkujemy bezpośrednio przy Ratuszu – przynajmniej w świetle obowiązujących przepisów. Taki stan rzeczy nie przeszkadza burmistrzowi, by tam się zatrzymywać. – Co na to policja? Czy w Wieluniu prawo obowiązuje tylko zwykłych obywateli? – pyta rozgoryczony Czytelnik, który przysłał do redakcji zdjęcie służbowego samochodu burmistrza, zaparkowanego w niedozwolonym miejscu. 

Zdarzenie miało miejsce (dziś) w środę, 2 listopada, ok. godz. 12.30. Czy burmistrz Wielunia zostanie ukarany za wykroczenie mandatem i punktami karnymi?

– Wieluńscy policjanci prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające. We wskazanym miejscu obowiązuje znak „zakaz zatrzymywania się”. Kierowca niestosujący się do tego znaku popełnia wykroczenie, za które może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych oraz 1 punktem karnym – informuje asp.sztab. Katarzyna Grela, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.

Do sprawy odniósł się także sam Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia. W rozmowie z dziennikarzem „Kulis…” przyznał się, jednocześnie twierdząc, że takie zdarzenia miało miejsce po raz pierwszy, a sprawa była niezwykle pilna.

Nie jest tak, że obowiązuje mnie inne prawo. Było to niestosowne. Sprawa była jednak pilna. Przyjmuje odpowiedzialność, nie ma dla mnie wytłumaczenia, można mnie za to zamknąć w więzieniu – mówi Paweł Okrasa.

Burmistrz zapewnia, że jeszcze nikt w tym miejscu mandatu nie dostał. Twierdzi, że mieszkańcy Wielunia regularnie zatrzymują się w tym miejscu, aby wypłacić pieniądze z bankomatu.

Jeszcze nikt tutaj nie dostał żadnego mandatu. Jeśli była interwencja policji, zawsze kończyło się na upomnieniach. Jeżeli ktoś otrzymał mandat w tym miejscu po przebudowie placu, to ja jego koszt pokryje z własnych pieniędzy – kończy burmistrz Wielunia.

Komenatrze

Polecamy!

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...

UKRADLI ŁYŻKĘ OD MINIKOPARKI. GROZI IM 5 LAT WIĘZIENIA!

Na początku marca mieszkaniec Lgoty Wielkiej zgłosił na policję, że ktoś ukradł mu z posesji łyżkę do minikoparki. Stratę wycenił na 1500 zł. W...

POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ PIJANĄ ZA KIEROWNICĄ

Wieluński policjant w czasie wolnym od pracy zatrzymał kobietę, która wsiadła za kierownicę opla, mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ