Strona główna Konopnica ROZKOPIĄ PÓŁ GMINY

ROZKOPIĄ PÓŁ GMINY

24 stycznia, podczas posiedzenia rady gminy Konopnica, radni przyjęli budżet na najbliższy rok Jak podkreślają samorządowcy, zaplanowano szereg kosztownych inwestycji. Wszystkie wydatki przekroczą 37 mln zł.

Radni z Konopnicy byli jednogłośni. Na 12 obecnych na sali, wszyscy poparli propozycję budżetu, przedłożoną przez wójta, Grzegorza Turalczyka.

– Budżet jest w tym roku bardzo wyjątkowy, dochody przekraczają o ponad 10 mln zł budżet z poprzedniego roku – przypomina przewodniczący rady gminy, Andrzej Kałuda.

– Dla mnie najważniejsze jest to, że wydatki majątkowe są czterokrotni wyższe, niż w roku poprzednim. Nasza gmina będzie się rozwijać, będą konkretne inwestycje, a przecież zawsze nam o to chodziło  – zaznaczał Kałuda.

Zwrócił się również do wójta i pracowników gminy, nie szczędząc pochwał i podziękowań w ich kierunku.

– Dziękuje za wystaranie się o te środki i życzę, aby ich realizacja była taka, jak by społeczeństwo gminy Konopnica sobie życzyło – trzyma kciuki Kałuda.

Grzegorz Turalczyk, wójt Konopnicy, choć cieszy się z zadań, jakie udaje się zrealizować, nie kryje obaw.

– To już powoli widać, że gmina Konopnica staje się placem budowy  – studzi entuzjazm Turalczyk.

– W tych miejscach, gdzie będą przeprowadzane realizacje zadań, mieszkańcy muszą się liczyć z uciążliwościami – nie ukrywa wójt.

– Najpierw musimy jednak rozkopać, aby potem mógł być jakiś porządek.  Nasze plany są szersze i wychodzą poza ten uchwalony plan. Jeśli uda nam się pozyskać kolejne środki, będziemy dalej inwestować, rozwijać się, ku dobru naszemu, całej naszej wspólnoty samorządowej jak i wspólnoty mieszkańców gminy Konopnica.

Wójt wskazywał, że to dzięki zaufaniu radnych, którzy pozwalają działać jemu i jego urzędnikom, uda się utrzymać dobry kierunek, jeśli chodzi o planowanie wydatków.  Nie krył również, że przez inflację poziom realizowanych zadań jest mniejszy, niż mógłby być.

– Gdyby ceny utrzymały się na poziomie sprzed dwóch lat, jeśli chodzi o wartości inwestycji, to praktycznie byśmy rozkopali całą gminę, i tych zadań, w poszczególnych sołectwach, byłoby jeszcze więcej – zaznaczał z żalem.

– Cieszmy się z tego co mamy i działajmy dalej dla wspólnego dobra – namawiał.

W tym roku dochody gminy mają sięgnąć 35,3 mln zł , z czego dochody bieżące to niespełna 20 mln zł, a majątkowe prawie 15,5 mln zł.  Z kolei wydatki zaplanowano na poziomie 37 mln zł, z czego wydatki bieżące stanowią niespełna 20 mln zł, a wydatki majątkowe ponad 17 mln zł. Deficyt budżetowy, w kwocie 1,9 mln zł ma zostać pokryty z zaciągniętych kredytów.

Komenatrze

Polecamy!

JECHALI ROWERAMI PO PIJAKU

Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymali w poniedziałek, 20 marca, policjanci z Wieruszowa. Młodszy z nich, 36-letni mieszkaniec gminy Galewice, miał aż ponad 2,6 promila alkoholu...

WĘDKARZE ROZPOCZĘLI SEZON ZAWODAMI FEEDEROWYMI. NA PODIUM: DYLCZYK, DYDERSKI I BUJACZ

Stowarzyszenie "Jazgarz" z Sulmierzyc rozpoczęło sezon wędkarski. W niedzielę, 19 marca, na zbiorniku Dygudaj, rozegrane zostały otwarte zawody feederowe.

NIESŁYCHANY SUKCES MŁODEGO SPORTOWCA Z WIELUNIA. „JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWY”

24-letni Adam Kuś z Wielunia wygrał francuski wyścig GP des Carreleurs.  - Jestem bardzo szczęśliwy - mówi "Kulisom ... " młody kolarz.

PFRON ZATWIERDZIŁ PROGRAM ZAINICJOWANY PRZEZ MATKI Z WIELUNIA

Ogólnopolski program, który narodził się w głowach i sercach rodziców z Wielunia, ma wywołać niejeden uśmiech na twarzach dzieciaków w całym kraju. Inicjatywa wieluńskich matek...

MOGŁO DOJŚĆ DO TRAGEDII NA DRODZE. ŚWIADEK ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

W czwartek, 16 marca, 23-letni świadek zatrzymał mężczyznę, który prowadził auto, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wsiadając za kierownicę,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ