Strona główna Wieluń RUSZAJĄ Z POMOCĄ

RUSZAJĄ Z POMOCĄ

Już niebawem, bo 7 listopada (poniedziałek), ruszy kolejna edycja akcji „Pomocna dłoń dla seniora i osób niepełnosprawnych” prowadzona przez Fundację „Dla zdrowia”, która działa przy wieluńskim szpitalu. Od początku w przedsięwzięcie to mocno angażuje się Zespół Szkół nr 1.

Fundacja często podejmuje inicjatywy charytatywne i akcje cykliczne. Jedną z nich jest właśnie wspomniana „Pomocna dłoń dla seniora i osób niepełnosprawnych”. Organizowana jest ona dwa razy w roku – przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Dzięki temu osoby potrzebujące otrzymują wsparcie w postaci paczek z artykułami spożywczymi i chemicznymi.

– Akcja ta ma na celu wspieranie osób powyżej sześćdziesiątego roku życia, osób niepełnosprawnych oraz rodzin wychowujących dziecko niepełnosprawne znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej – wyjaśnia Honorata Freus – Grzelak, wiceprezes Fundacji „Dla zdrowia” i inicjatorka prowadzenia tych działań.

Teraz organizatorzy proszą ludzi dobrego serca o włączenie się do zbiórki. Mile widziany jest każdy produkt. Musi on mieć jednak długi termin przydatności do spożycia i solidne opakowanie, które nie zniszczy się w transporcie.

Artykuły można dostarczać do magazynu, który znajduje się w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Wojska Polskiego 32.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 609 751 368.

Komenatrze

Poprzedni artykułWYGODNE, ALE ZA MAŁE
Następny artykułPRZEDSZKOLAKI ZASADZIŁY DRZEWA

Polecamy!

DILER ZATRZYMANY. MIAŁ PRZY SOBIE M.IN. MEFEDRON I METAMFETAMINĘ

Kryminalni z sieradzkiego wydziału narkotykowego wpadli na trop 30–latka, którego podejrzewali o nielegalny handel środkami psychoaktywnymi. Kierowca BMW przyjeżdżał na teren powiatu poddębickiego, gdzie...

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...

UKRADLI ŁYŻKĘ OD MINIKOPARKI. GROZI IM 5 LAT WIĘZIENIA!

Na początku marca mieszkaniec Lgoty Wielkiej zgłosił na policję, że ktoś ukradł mu z posesji łyżkę do minikoparki. Stratę wycenił na 1500 zł. W...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ