Strona główna Osjaków RYNEK W ŚRODY I SOBOTY

RYNEK W ŚRODY I SOBOTY

W Osjakowie zakończyła się budowa targowiska. Teraz gmina czeka na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Otwarcie planowane jest przed świętami wielkanocnymi. Wyznaczono dwa dni targowe – środę i sobotę.

– Jesteśmy po odbiorze targowiska, w tej chwili trwają czynności, które mają na celu uzyskanie pozwolenia na użytkowanie – informuje Jarosław Trojan, wójt gminy Osjaków.

– Została podjęta uchwała w sprawie uchwalenia regulaminu targowiska gminnego w Osjakowie, musi przejść nadzór wojewody i być zaopiniowana pozytywnie. Procedura więc się toczy. Zamierzamy, żeby w marcu, a na pewno przed Wielkanocą targowisko zostało uruchomione.

Gmina Osjaków na budowę targowiska otrzymała dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, ponad 900 tys. zł  oraz dofinansowanie, prawie 1,5 mln zł, z Polskiego Ładu w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.

– Bardzo się cieszę, że jeżeli chodzi o koszt budowy targowiska to praktycznie z budżetu gminy niewiele dołożyliśmy. W tej chwili trwają ostateczne rozliczenia – podkreśla włodarz.

– Wiem, że targowisko budzi tyle samo pozytywnych emocji, co i trochę obaw, że wszyscy zaczną robić zakupy tylko na targowisku. Nie umiem określić, jak będzie, ale Osjaków miał tradycje targowe. Przez wiele lat mówiło się o tym, że targowiska w Osjakowie brakuje, niektórzy wielokrotnie to podkreślali, nawet na zebraniach sołeckich.

Pierwotnie władze gminy planowały budowę targowiska na działce naprzeciwko marketu Sedal przy ul. Targowej, którą chciały nabyć od Lasów Państwowych. Ostatecznie zostało zlokalizowane w miejscu, gdzie już dawniej funkcjonował rynek, czyli przy ul. Targowej (przed stacją LNG).

– Docierają do mnie opinie od mieszkańców, że targowisko jest bardzo fajnie zrobione. Jest też zastosowane dużo nowinek technicznych, w zakresie chociażby oświetlenia solarnego, które też nie będzie generowało dodatkowych kosztów, jeśli chodzi o działanie targowiska – zaznacza Trojan.

Targowisko, z 40. miejscami dla handlujących, ma być czynne w środy i soboty.

– Mamy też wiele sygnałów od tych, którzy prowadzą handel obwoźny. Chcieliby oni, żeby targowisko było dostępne we wszystkie dni tygodnia. Czy uda się to organizacyjnie przygotować, nie wiem, ale jeżeli byłaby większa ilość handlujących, to jest to oczywiście do przemyślenia – przyznaje wójt.

– Dajemy sobie taki okres przejściowy i tak ustaliliśmy z radą gminy, że do końca czerwca nie będą pobierane żadne opłaty po to, żeby zobaczyć czy będą zainteresowani, jak targowisko będzie funkcjonować.

W planach jest jeszcze remont chodnika (obecnie są jego jakieś ,,pozostałości”), który pozwoli na bezpiecznie dojście do targowiska. Jest też deklaracja z Oddziału GDDKiA w Łodzi o poprawie dojścia do przejścia dla pieszych, które przebiega przez DK74 i prowadzi w kierunku targowiska.

fot.: Katarzyna Cieślik

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ