Strona główna Sieradz SĄ JESZCZE UCZCIWI LUDZIE... ZNALAZŁ PORTFEL Z KASĄ I ZANIÓSŁ NA POLICJĘ

SĄ JESZCZE UCZCIWI LUDZIE… ZNALAZŁ PORTFEL Z KASĄ I ZANIÓSŁ NA POLICJĘ

44-letni mieszkaniec gminy Sieradz znalazł portfel z pieniędzmi i dokumentami. Przekazał zgubę zduńskowolskim policjantom, którzy ustalili właściciela zguby. Jak zauważa sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk z łódzkiej policji – zachowanie znalazcy i jego uczciwość zasługują na słowa uznania.

Uczciwy 44-latek znalazł portfel na parkingu pod ZUS w Zduńskiej Woli. W środku były dokumenty i 200 zł. Przekazał znalezione mienie policji. Dzięki temu, jeszcze tego samego dnia 23-letni właściciel portfela odebrał swoją zgubę. Był pozytywnie zaskoczony i jednocześnie wdzięczny uczciwemu znalazcy za szlachetne zachowanie.

Policja przypomina, że znaleziona rzecz nie staje się naszą własnością.

Znaleziony przedmiot należy:

– zwrócić prawowitemu właścicielowi

– zgłosić ten fakt do najbliższej jednostki Policji

– zgłosić do funkcjonującego w każdym powiecie Biura Rzeczy Znalezionych.

– Przywłaszczenie znalezionych cudzych rzeczy ruchomych, grozi odpowiedzialność karna – przypomina sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk.

Zgodnie z art. 284 kodeksu karnego, w § 1 czytamy: Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ