Strona główna Wieluń SĄSIAD WŁAMYWACZ PRZECENIŁ SWOJE MOŻLIWOŚCI

SĄSIAD WŁAMYWACZ PRZECENIŁ SWOJE MOŻLIWOŚCI

Wieluńscy policjanci zatrzymali 49-latka. Mężczyzna włamał się do jednego z domów w Rudzie, ale nie osiągnął swojego celu, ponieważ spłoszyli go zbudzeni hałasem domownicy. Niedoszły złodziej już usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu za to kara nawet do dziesięciu lat za kratami.

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek (z 26 na 27 stycznia). O tym, że ktoś włamał się do budynku mieszkalnego, mundurowi otrzymali zgłoszenie przed godz. 1.

– Na miejscu ustalili, że sprawca, korzystając ze snu domowników, zerwał kłódkę zabezpieczającą drzwi garażowe – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. – Następnie przez garaż dostał się do wnętrza budynku mieszkalnego. Włamywacz nie zdążył nic ukraść, ponieważ został w porę spłoszony przez zbudzonych hałasem mieszkańców domu. W oddalającym się sprawcy jedna z domowniczek rozpoznała swojego niedalekiego sąsiada.

Funkcjonariusze bardzo szybko zatrzymali włamywacza. Okazał się nim 49-letni mężczyzna. Został on doprowadzony do policyjnego aresztu. Jak się okazało, miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

– Po wytrzeźwieniu, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem – wyjaśnia Katarzyna Grela. – Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ