Strona główna Wiadomości z regionu ŚCIGA ICH WIELUŃSKA POLICJA

ŚCIGA ICH WIELUŃSKA POLICJA

Wieluńska policja poszukuje 33 osób ściganych listem gończym. Niektórych przestępców nie udało się złapać już od ponad dwudziestu lat. Służby mundurowe apelują o pomoc w schwytaniu poszukiwanych. Na liście znajdują się osoby oskarżone m.in. o pobicia i kradzieże.

Wśród aktualnych poszukiwanych za przestępstwa zagrożone wysoką karą, jest Łukasz Wardęszkiewicz, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej. Są także trzy osoby poszukiwane za udział w pobiciu.

Najdłużej poszukiwaną osobą z terenu powiatu wieluńskiego wśród zamieszczonych na stronie publikacji, jest Robert Stojanowski. Mężczyzna jest poszukiwany w związku z oszustwami przy zawieraniu umów pożyczkowych. Funkcjonariusze poszukują go od 2001 roku – mówi asp.sztab. Katarzyna Grela, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.

Sporą grupę poszukiwanych stanowią osoby uchylające się od obowiązku alimentacyjnego. Na liście znalazła się również kobieta oskarżona o fałszowanie pieniędzy oraz mężczyzna znęcający się nad najbliższymi.

Jak wyglądają poszukiwania przestępców? Jest to szereg czynności policyjnych, których celem jest ustalenie miejsca pobytu i zatrzymanie osób uchylających się przed wykonaniem decyzji, wydanych wobec nich przez organa ścigania lub wymiar sprawiedliwości. Wykonywane w takich sprawach czynności przez funkcjonariuszy określone są w przepisach o charakterze niejawnym.

– Odnosząc się do publikacji wizerunków osób poszukiwanych na stronie naszej jednostki, zwracamy się z apelem. Jeśli ktoś ma wiedzę na temat aktualnego miejsca pobytu osoby poszukiwanej, proszony jest o kontakt z komendą policji pod numerem telefonu i adresem wskazanym przy publikacji o poszukiwanym – dodaje asp.sztab. Katarzyna Grela, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.

Od 2020 roku policjanci z wieluńskiej komendy zatrzymali łącznie osiemdziesięciu poszukiwanych. Wielu z nich to osoby unikające płacenia alimentów, jednak są wśród nich także osoby dopuszczające się oszustw czy przestępstw narkotykowych.

 

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ