Strona główna Wiadomości z regionu ŚCIGA ICH WIELUŃSKA POLICJA

ŚCIGA ICH WIELUŃSKA POLICJA

Wieluńska policja poszukuje 33 osób ściganych listem gończym. Niektórych przestępców nie udało się złapać już od ponad dwudziestu lat. Służby mundurowe apelują o pomoc w schwytaniu poszukiwanych. Na liście znajdują się osoby oskarżone m.in. o pobicia i kradzieże.

Wśród aktualnych poszukiwanych za przestępstwa zagrożone wysoką karą, jest Łukasz Wardęszkiewicz, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej. Są także trzy osoby poszukiwane za udział w pobiciu.

Najdłużej poszukiwaną osobą z terenu powiatu wieluńskiego wśród zamieszczonych na stronie publikacji, jest Robert Stojanowski. Mężczyzna jest poszukiwany w związku z oszustwami przy zawieraniu umów pożyczkowych. Funkcjonariusze poszukują go od 2001 roku – mówi asp.sztab. Katarzyna Grela, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.

Sporą grupę poszukiwanych stanowią osoby uchylające się od obowiązku alimentacyjnego. Na liście znalazła się również kobieta oskarżona o fałszowanie pieniędzy oraz mężczyzna znęcający się nad najbliższymi.

Jak wyglądają poszukiwania przestępców? Jest to szereg czynności policyjnych, których celem jest ustalenie miejsca pobytu i zatrzymanie osób uchylających się przed wykonaniem decyzji, wydanych wobec nich przez organa ścigania lub wymiar sprawiedliwości. Wykonywane w takich sprawach czynności przez funkcjonariuszy określone są w przepisach o charakterze niejawnym.

– Odnosząc się do publikacji wizerunków osób poszukiwanych na stronie naszej jednostki, zwracamy się z apelem. Jeśli ktoś ma wiedzę na temat aktualnego miejsca pobytu osoby poszukiwanej, proszony jest o kontakt z komendą policji pod numerem telefonu i adresem wskazanym przy publikacji o poszukiwanym – dodaje asp.sztab. Katarzyna Grela, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.

Od 2020 roku policjanci z wieluńskiej komendy zatrzymali łącznie osiemdziesięciu poszukiwanych. Wielu z nich to osoby unikające płacenia alimentów, jednak są wśród nich także osoby dopuszczające się oszustw czy przestępstw narkotykowych.

 

Komenatrze

Polecamy!

ŚMIERTELNY WYPADEK NA TORACH W OZORKOWIE. NIE ŻYJE 55-LATEK

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę, 4 grudnia, ok. godz. 12:15, na torach w Ozorkowie przy ul. Konopnickiej. W wyniku zdarzenia śmierć...

KLUB ŻEGNA BYŁEGO PREZESA

MLKS Wieluń poinformował w piątek o śmierci Jana Jesionka. Wieluński MLKS na swojej stronie w mediach społecznościowych powiadomił kibiców i mieszkańców Wielunia o śmierci byłego...

19-LATEK ODNALEZIONY. SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Wieluńscy policjanci po niespełna dobie poszukiwań odnaleźli zaginionego 19-letniego mieszkańca Konopnicy. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, przy zaangażowaniu...

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO 50-LATKA

Kto wie, jak zakończyłaby się ta podróż, gdyby nie interwencja świadków. Grupa mieszkańców Sieradza zwróciła uwagę na kierowcę, który podróżując ul. Bohaterów Września, jechał...

2-LETNIA DZIEWCZYNKA NIE ŻYJE. 23-LETNIA MATKA PODEJRZANA O UDUSZENIE CÓRKI

Do niesłychanej tragedii doszło w czwartek, 1 grudnia, w Bytomiu. Ok. godz. 16. dyżurny tamtejszej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka. Na miejsce niezwłocznie...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ