Strona główna Bełchatów SERYJNY WŁAMYWACZ ZATRZYMANY! UKRADŁ ALKOHOL, SPRZĘT I... PTAKI!

SERYJNY WŁAMYWACZ ZATRZYMANY! UKRADŁ ALKOHOL, SPRZĘT I… PTAKI!

Dziesięć lat więzienia grozi 31-letniemu bełchatowianinowi, który w ostatnich dniach włamał się do sklepu zoologicznego i wyniósł z niego mienie o łącznej wartości ponad 60 000 złotych. Śledczy w jego mieszkaniu znaleźli m.in. akcesoria wędkarskie, karmę dla zwierząt i ryb, kagańce, smycze oraz cztery ptaki, które latały po pomieszczeniu. 

W niedzielny poranek (8 stycznia) bełchatowscy policjanci z wydziału prewencji zauważyli, że w sklepie zoologicznym przy ulicy Wojska Polskiego w Bełchatowie wybita została szyba w drzwiach wejściowych. Szybko okazało się, że doszło do włamania.

Funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Wizerunek i zachowanie sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu. Amator cudzego mienia łup wyniósł w workach. Pokrzywdzony wartość strat wstępnie wycenił na 60 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia policjanci wytypowali podejrzewanego – relacjonuje nadkom. Iwona Kaszewska.

Śledczy szybko ustalili adres sprawcy. W jego mieszkaniu zabezpieczano większość skradzionego towaru. Niestety mimo starań funkcjonariuszy, samego włamywacza nie udało się wówczas zatrzymać.

Bełchatowianin wpadł w ręce policję w nocy – 11 stycznia – podczas włamania do sklepu przy ulicy Pileckiego. Tym razem jego celem był alkohol z półki wystawowej. Właściciel wycenił straty na ok. 3 500 złotych.

– Funkcjonariusze zatrzymali włamywacza po pościgu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu bełchatowianinowi 2 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje nadkom. Iwona Kaszewska.

Bełchatowianin odpowie w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

fot. KPP Bełchatów
fot. KPP Bełchatów

Komenatrze

Polecamy!

CZTERY KOLIZJE, ALE NA SZCZĘŚCIE BEZ POSZKODOWANYCH

W miniony weekend policjanci z wieruszowskiej drogówki pracowali przy kilku kolizjach. Doprowadziły do nich niedostowanie prędkości do warunków na drodze, nieustąpienie pierwszeństwa czy jazda...

PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ O PONAD 50 KM/H

Nieodpowiedzialnością i brawurą popisał się 43-letni kierowca citroena, który przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi, na trzy...

MIELI PRZY SOBIE METAMFETAMINĘ

Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 31 lat zatrzymali wieluńscy mundurowi w związku z podejrzeniem posiadania przez nich substancji odurzających.  Do zdarzenia doszło 3...

ZABAWA DLA DWÓCH POKOLEŃ

Babcie, dziadkowie oraz ich wnuki mieli okazję wspólnie pobawić się na imprezie zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Rychłocicach. W niedzielę, 22 stycznia, w...

PIJANY 25-LATEK UDERZYŁ W PŁOT BETONOWY. WYDMUCHAŁ 3,5 PROMILA

Uszkodzone ogrodzenie i zniszczony samochód – tak zakończył swoją podróż kompletnie pijany kierowca seata. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 25-latka 3,5 promila alkoholu. Teraz...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ