Strona główna Bełchatów SERYJNY ZŁODZIEJ PODPALIŁ LICZNIK GAZOWY. MIESZKAŃCOM GROZIŁ ŚMIERCIĄ

SERYJNY ZŁODZIEJ PODPALIŁ LICZNIK GAZOWY. MIESZKAŃCOM GROZIŁ ŚMIERCIĄ

Nawet 10 lat więzienia grozi 45-latkowi, który w poniedziałek (7 listopada) podpalił licznik z gazem na drugim piętrze bloku mieszkalnego. Mężczyzna odpowie również za liczne kradzieże i groźby karalne. W schwytaniu sprawcy niezwykle pomocne okazały się zeznania świadka, który dobrze opisał mężczyznę i zasugerował, że mógł być on dawnym mieszkańcem tego budynku.

Zgłoszenie do bełchatowskiej policji wpłynęło w poniedziałkowy wieczór. Zgłaszający poinformował służby, że widział mężczyznę, który odchodził od palącego się licznika i krzyczał, że zaraz wszystko wybuchnie. Przed wezwaniem policji ugasił pożar, niwelując tym samym zagrożenie eksplozji.

Świadek dokładnie opisał wygląd sprawcy. Na miejscu zdarzenia grupa dochodzeniowo-śledcza wykonała oględziny i zabezpieczyła ślady kryminalistyczne. Rozpytując mieszkańców, śledczy ustalili, że podejrzewany mężczyzna groził dwóm osobom pozbawieniem życia – mówi nadkom. Iwona Kaszewska.

45-latek już wcześniej wchodził w konflikty z prawem, dlatego namierzenie i zatrzymanie sprawcy zajęło bełchatowskim mundurowym zaledwie kilkanaście minut. Jak się okazało, był on także powiązany z kradzieżami skuterów, rowerów oraz elektronarzędzi. Za każdym razem mężczyzna wykorzystywał moment, gdy sprzęt był pozostawiany przez właścicieli bez zabezpieczeń. Policjanci odzyskali większość skradzionych przedmiotów, które wróciły już do właścicieli.

Mężczyzna usłyszał w sumie trzynaście zarzutów. Odpowie on przed sądem m.in. za usiłowanie sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób, za co grozi nawet kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego 45-latka tymczasowy areszt.

fot. KPP Bełchatów
fot. KPP Bełchatów

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ