Strona główna Sieradz SKLEPOWY ZŁODZIEJ I WŁAMYWACZ ZATRZYMANI

SKLEPOWY ZŁODZIEJ I WŁAMYWACZ ZATRZYMANI

Kradł artykuły spożywcze i chemiczne z sieradzkich marketów. Teraz 35-latek może spędzić w więzieniu aż 5 lat. Mężczyznę udało się zatrzymać dzięki współpracy służb mundurowych z pracownikami ochrony. W międzyczasie sieradzka policja zatrzymała 23-latka, który włamał się do sklepu spożywczego, skąd ukradł alkohol i papierosy. Miał on na swoim koncie także kilka innych przestępstw.

35-letni mieszkaniec województwa opolskiego w jednym z sieradzkich dyskontów wypełnił wózek po brzegi, a następnie opuścił sklep, gdzie przeładował towar do samochodu. Łączna wartość skradzionego mienia to ponad 1200 zł. Kilka godzin później do podobnego zdarzenia doszło w innym markecie. Tym razem kradzież została udaremniona przez ochroniarza.

Na miejsce szybko przyjechali policjanci wydziału kryminalnego. Zobaczyli biegnącego w kierunku ulicy Sienkiewicza mężczyznę, który nerwowo oglądał się za siebie. Mężczyzna  przyznał się do zarzucanego mu czynu. Obecnie przebywa w policyjnej celi – relacjonuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka.

Dziesięć lat więzienia grozi natomiast 23-latkowi, który został zatrzymany za włamanie do sklepu, z którego ukradł alkohol i papierosy. Młody mężczyzna ma na swoim koncie także kradzież sprzętu elektronicznego z recepcji hotelowej oraz roweru przed blokiem mieszkalnym. Wybił on także szybę w mieszkaniu swojej znajomej.

Włamanie zarejestrowały kamery monitoringu. Dzięki dobremu rozpoznaniu sieradzcy kryminalni szybko ustalili tożsamość sprawcy. Był to 23-latek z Sieradza, który już wcześniej wchodził w konflikt z prawem. W rozmowie z policjantami przyznał się do tych czynów. Twierdził, że był wtedy pod wpływem alkoholu i „na trzeźwo” na pewno by tego nie zrobił – dodaje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka.

Łącznie 23-latek usłyszał aż cztery zarzuty. Do wszystkich kradzieży i rozbojów doszło w ciągu kilkunastu dni. Część rzeczy została odnaleziona w wynajętym przez 23-latka pokoju. Podczas zatrzymania miał przy sobie również, wspomniany wcześniej, skradziony rower.

Komenatrze

Polecamy!

POLICJA ZATRZYMAŁA NARKOTYKI W JEGO AUCIE I DOMU

Działoszyńscy policjanci podczas patrolowania terenu w pobliżu stadionu piłkarskiego w Lipniku, w gminie Siemkowice, wylegitymowali 24-latka, w samochodzie którego znaleźli szklany słoik z marihuaną....

DILER ZATRZYMANY. MIAŁ PRZY SOBIE M.IN. MEFEDRON I METAMFETAMINĘ

Kryminalni z sieradzkiego wydziału narkotykowego wpadli na trop 30–latka, którego podejrzewali o nielegalny handel środkami psychoaktywnymi. Kierowca BMW przyjeżdżał na teren powiatu poddębickiego, gdzie...

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ