Strona główna Siemkowice SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt gminy Siemkowice Zofia Kotynia. Właśnie dlatego zaprosiła szefów rad sołeckich do urzędu i wręczyła im listy gratulacyjne.

W spotkaniu z sołtysami uczestniczył gościnnie także poseł na Sejm RP Paweł Rychlik z Wielunia. Obecni byli także: radny Powiatu Pajęczańskiego Tadeusz Ślusarek, sekretarz gminy Magdalena Beksa, skarbnik gminy Iwona Grzegorczyk-Namyślak i zastępca referatu organizacyjnego Edyta Drab.

– Ja wiem już na czym polega współpraca w gminie i to, że dobrze się tu dzieje. Tutaj znakomita większość jest rodzaju żeńskiego i dlatego te wszystkie napięcia są z miejsca rozładowywane – mówił do zebranych poseł Paweł Rychlik.

I choć rzecz działa się kilka dni po, przypadającym na 11 marca, Ogólnopolskim Dniu Sołtysa, to spotkanie miało charakter uroczysty.

Na terenie gminy Siemkowice pracuje 15 sołtysów. Wszyscy przyjęli zaproszenie i byli obecni na spotkaniu (jednego z sołtysów reprezentowała matka).

W imieniu przedstawicieli samorządu, wójt Zofia Kotynia podziękowała wszystkim obecnym sołtyskom i sołtysom za społeczną pracę i zaangażowanie w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w codziennym życiu sołectw.

Wszystkim gospodarzom sołectw wręczono listy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki, życząc zdrowia, wytrwałości w trudnej społecznej pracy oraz wszelkiej pomyślności  w życiu osobistym i zawodowym. Nie zabrakło także pysznego tortu okolicznościowego.

Niezmiennie od ponad 39 lat funkcję sołtysa wsi Borki, w gminie Siemkowice, pełni Janina Lont.

– Już w pewnym momencie znudziło mi się to sołtysowanie, ale cały czas mnie wybierali, to co miałam zrobić – śmieje się Janina Lont, sołtyska wsi Borki.

– I ludzie zadowoleni i ja zadowolona. Chociaż muszę powiedzieć, że teraz sołtysom jest trudniej. Młodzi nie interesują się wsią, nie chcą  się udzielać społecznie – zauważa doświadczona szefowa rady sołeckiej.

Janina Lont wspomina czasy, gdy mieszkańcy zakasali rękawy i szli wspólnie naprawiać drogi. 81-latka zaznacza, że jest już zmęczona i z pewnością będzie to jej ostatnia kadencja.

Tadeusz Wachowski, sołtys wsi Kije uważa, że warto być sołtysem i się angażować w sprawy swojej społeczności. Oczywiście nie robi tego dla pieniędzy, ale uważa, że skoro wszystko idzie z postępem, to może i sołtysi powinni doczekać się jakichś podwyżek.

– Muszę powiedzieć, że w dobrą stronę wszystko idzie, bo władze się starają i doceniają nas – podsumowuje.

***

Oto sołtysi poszczególnych sołectw w gminie Siemkowice:

Borki – Janina Lont, Delfina- Katarzyna Zając, Ignaców-Miętno – Dorota Włodarczyk, Zmyślona – Zofia Kamer, RadoszewiceMarzena Warzycha, Siemkowice –  Jolanta Ryś, Pieńki Laskowskie i Bugaj RadoszewickiJustyna Olejnik, Ożegów – Danuta Popecka, Mokre – Jolanta Ścigała, Łukomierz – Sławomir Gajewski, Lipnik – Barbara Rabenda, Laski – Dawid Majkut, Kolonia Lipnik – Agata Brzeziecka, Kije – Tadeusz Wachowski, Katarzynopole – Ryszard Lefler

Komenatrze

Polecamy!

REMONT REMIZY W DĘBOWCU

W sobotę, 27 maja, rozpoczęły się prace modernizacyjne w strażnicy należącej do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębowcu. Swoją pomoc zaoferowało wielu druhów, a także...

OKŁADAŁ 39-LATKA DREWNIANĄ BELKĄ. ODPOWIE ZA CIĘŻKIE USZKODZENIE CIAŁA

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na jednej z ulic w Sokolnikach zaatakował 39-latka. Kilka razy uderzał go po całym ciele drewnianą belką. Napastnik już...

SAMORZĄDOWCY RYWALIZOWALI W STRZELECTWIE SPORTOWYM

W piątek, 26 maja, w Gminnej Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach odbyła się Spartakiada Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego w strzelectwie sportowym, której organizatorem jest Wojewódzkie...

PĘDZIŁ BMW, NIE WYROBIŁ NA ZAKRĘCIE I UDERZYŁ W INNY POJAZD

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w piątek, 26 maja, na drodze w Sadowcu Wrzosach. Zderzyły się tutaj osobowe BMW oraz dostawczy bus mercedes. Na...

UKRADŁ SAMOCHÓD… BO NIE CHCIAŁ WRACAĆ PIESZO. BYŁ PIJANY!

W minioną niedzielę (21 maja) policjanci z Komisariatu Policji w Zelowie interweniowali w sprawie 23-latka, który według zgłoszenia miał przyjechać samochodem na jedną z...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ