Strona główna Wiadomości z regionu Spece od elektroniki samochodowej

Spece od elektroniki samochodowej

Ich motto brzmi: ,,rzeczy ciężkie załatwiamy od ręki, na niemożliwe trzeba trochę poczekać”. Firma MStronic już od kilkunastu lat zajmuje się naprawą elektroniki samochodowej. Lata doświadczeń spowodowały, że są w stanie poprawić funkcjonowanie oryginalnych systemów.

Historia firmy, pod aktualną nazwą MStronic, zaczęła się ok. 12 lat temu.

– Tata założył warsztat w Wieluniu, zajmował się najpierw mechaniką samochodową, ale zmiany na rynku motoryzacyjnym wymusiły przekształcenie działalności – opowiada Mateusz Jagiełka, właściciel wieluńskiej firmy MStronic.

– Coraz więcej elektroniki, systemów elektronicznych pojawiało się w samochodach, wychodziły różne wady, usterki, więc idąc z duchem czasu, zaczęliśmy je naprawiać, programować. Doszliśmy w tej chwili do punktu, w którym poprawiamy ,,fabrykę”.

W MStronic profesjonalną opieką znajdą auta wyprodukowane po 2004 r., z różnych półek cenowych, od tych najtańszych po tzw. supercary.

– Pracujemy na urządzeniach oryginalnych serwisowych najbardziej pospolitych marek, takich jak np. Volkswagen, BMW, Mercedes, Citroen, Peugeot, czy Porsche. Skupiamy się na naprawie modułów, samych podzespołów elektroniki samochodowej, najczęściej są to sterowniki skrzyni biegów, ABS-u, silnika, poduszek itd. – wymienia Mateusz Jagiełka.

– W naszej pracy wykorzystujemy narzędzia m.in. polskie, niemieckie, włoskie i francuskie, które służą do programowania, część np. do otwierania sterowników, część do ich testowania.

Do niedawna jednym z najczęściej psujących się podzespołów był sterownik skrzyni biegów multitronic w audi. Okazuje się, że ta wada jest do usunięcia w jeden dzień. Naprawa samego podzespołu zajmuje dwie, trzy godziny plus proces związany z zamknięciem hermetycznym (sterowniki skrzyni biegów najczęściej pracują wewnątrz skrzyni, narażone są na bardzo wysokie temperatury, dlatego hermetyczne zamknięcie jest bardzo ważne, by do środka nie dostał się olej, w którym pracują – przyp. red.).

– Rzeczy ciężkie załatwiamy od ręki, na niemożliwe trzeba trochę poczekać. Staramy się sprostać różnym wymaganiom, niektóre naprawy wykonujemy błyskawicznie, na innych musimy się skupić. Niektóre problemy sami musimy rozpracować, np. sposób otwarcia sterownika, jego naprawy itp. Czasem są to na tyle skomplikowane zadania, że pracujemy pod mikroskopami, gdzie wymagana jest bardzo duża precyzja przy tego rodzaju naprawach – przyznaje właściciel MStronic.

– Zajmujemy się też naprawą aut powypadkowych od strony elektronicznej, czyli naprawiamy np. systemy poduszek powietrznych. Możemy taki pojazd wyposażyć w poduszki powietrzne tak, jak to było zrobione w fabryce. W ofercie mamy również naprawę wysyłkową podzespołów, które trafiają do nas z całej Polski. Do naprawy otrzymujemy także podzespoły od zaprzyjaźnionych warsztatów z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Litwy, Belgii, Czech oraz Ukrainy – dodaje Mateusz Jagiełka, który pasją do samochodów zaraził już swojego siedmioletniego syna Witka.

Warto dodać, że wieluńska firma od dwóch lat systematycznie rozwija się też w kierunku naprawy elektrycznych pojazdów. Z wszelkimi pytaniami i różnymi awariami odsyłamy zatem na ul. Poprzeczną 1 w Wieluniu. Serwis jest czynny w godz. 8:30-17:00, ale w zależności od sytuacji, obsługa stara się dostosować do potrzeb klientów.

Komenatrze

Polecamy!

ON ODPOWIE ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW, ONA ZA HANDEL NIMI

Wieluńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który miał przy sobie narkotyki. Zatrzymali również 41-letnią kobietę, która mu je sprzedawała. Oboje usłyszeli już zarzuty z ustawy o...

PACJENCI JUŻ ROZGOŚCILI SIĘ W NOWYM SKRZYDLE ZOLU-U

Pierwsi pacjenci już pojawili się w nowym skrzydle Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, działającym przy pajęczańskim SP ZOZ-ie. Oddział wzbogacił się o dodatkowe sześć sal, 12 miejsc....

PLANY NA BOISKO MUSZĄ (NA RAZIE) ODEJŚĆ DO LAMUSA

Samorządowcy z Ostrówka zdecydowali o zmniejszeniu zakresu zadania przy boisku UMKS-u „Ostrowii” Ostrówek. Jak podkreśla wójt, Ryszard Turek, powstanie obiekt z zapleczem administracyjno-sanitarnym. Póki...

ZAATAKOWAŁA STARSZĄ KOBIETĘ. TRAFIŁA DO ARESZTU

44-latka pod wpływem alkoholu pobiła swoją 86-letnią teściową, po czym zabrała jej telefon komórkowy i uciekła. Starsza pani o sprawie powiadomiła stróżów prawa. Do...

61-LATEK MIAŁ PONAD 2 PROMILE I KIEROWAŁ

Do ujęcia pijanego kierowcy, 61-latka, doszło 29 stycznia w Wieluniu. Dalszą jazdę uniemożliwił mu świadek zdarzenia. Nieodpowiedzialny mężczyzna stanie teraz przed sądem. Około godziny 19:00...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ