Strona główna Sulmierzyce SPŁONĄŁ AUTOKAR. TO BYŁO PODPALENIE!

SPŁONĄŁ AUTOKAR. TO BYŁO PODPALENIE!

W niedzielę 19 lutego, około czwartej nad ranem w Sulmierzycach, w płomieniach stanął autokar. Przyczyną pożaru było podpalenie. 33-latek, który dopuścił się tego przestępczego czynu, jest już w rękach pajęczańskich kryminalnych. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do pięciu lat za kratami.

Na miejsce wysłano patrol policyjny. Mundurowi rozpoczęli swoje czynności, po tym, jak strażacy zakończyli akcję gaśniczą.

Autokar przeznaczony był do handlu obwoźnego warzywami, owocami i kwiatami. Nie miał instalacji elektrycznej, nie było w nim również paliwa ani innych elementów, które mogłyby spowodować pożar.

– Ze wstępnych ustaleń wynikało, że prawdopodobną przyczyną pożaru mogło być podpalenie – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. – Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady. Zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować sprawcę tego przestępczego procederu.

Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Sulmierzyc. To szczęście, że nikomu nic się nie stało.

Mężczyzna został już zatrzymany przez pajęczańskich kryminalnych i usłyszał zarzuty. Przyznał się do tego, co zrobił. Był już wcześniej notowany za przestępstwa kryminalne. Teraz grozi mu do pięciu lat odsiadki.

Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ