Strona główna Bez kategorii SPŁONĄŁ POKARM DLA ZWIERZĄT

SPŁONĄŁ POKARM DLA ZWIERZĄT

30 krów, należących do państwa Jolanty i Bogdana Krajewskich zostało bez zapasów jedzenia na zimę po tym, jak w Strugach (gm. Wierzchlas), 20 lipca, doszło do pożaru zboża na pniu. Z pola ogień przeniósł się na posesję obok, spaliła się kiszonka i siano dla zwierząt.  

Na około 50 tys. zł. wycenione zostały straty w gospodarstwie państwa Jolanty i Bogdan Krajewskich.

– Jest susza, nie ma jak zrobić sianokosu, to co jest, idzie na bieżące potrzeby, o kiszonkach nawet nie ma co mówić – mówi gospodyni.

Jak podaje bryg. inż. Rafał Nanys z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, prawdopodobne źródło ognia to układ wydechowy kombajnu zbożowego. Spaliło się zboże na pniu o powierzchni ok. 1,5 ha oraz zapasy dla zwierząt.

– Wyszłam z domu akurat do opatrywania i zobaczyłam chmarę dymu, najprawdopodobniej z tego zboża, jak przyszłam to już było wszystko zajęte, na szczęście krowy udało na się wyprowadzić na podwórko – relacjonuje Jolanta Krajewska.

W sieci pojawił się apel o wsparcie gospodarstwa zapasami. Krajewska podaje, że jest odzew.

– Jestem bardzo wdzięczna każdej osobie, która zaoferowała pomoc – podkreśla.

Osoby, które chciałyby pomóc Krajewskim proszone są o kontakt w ich gospodarstwie w Strugach.

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ