Strona główna Galewice SPŁONĘŁO PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH. PRZYCZYNA POŻARU WCIĄŻ NIEZNANA

SPŁONĘŁO PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH. PRZYCZYNA POŻARU WCIĄŻ NIEZNANA

Pożar kotłowni w Galewicach, na terenie zakładu stolarskiego, gasiło osiem zastępów straży – 35 strażaków. Akcja trwała pięć godzin, a straty oszacowano na 500 tysięcy złotych.
Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 21 listopada, po godz. 18.
Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowa, która próbuje ustalić przyczynę pożaru, która dotychczas nie została ustalona.
– Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, rozłączeniu źródeł zasilania energetycznego i podaniu prądów wody w natarciu do wnętrza kotłowni i na poszycie dachu oraz na sąsiadującą halę – mówi bryg. Dariusz Górecki, rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie.
Aby skutecznie przeprowadzić akcję, konieczne było zdemontowanie poszycia dachu, w celu dotarcia do źródła pożaru.
– Podczas akcji użyto kamer termowizyjnych, spirometrów i czujników wielogazowych – uzupełnia przedstawiciel straży.

Dzięki sprawnej akcji druhów z jednostek państwowej i ochotniczej straży, uratowano mienie o wartości ok. 1,5 miliona złotych.

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ