Strona główna Biała SPRAWCA TRAGEDII W BIAŁEJ PIJANY I Z ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW!?

SPRAWCA TRAGEDII W BIAŁEJ PIJANY I Z ZAKAZEM PROWADZENIA POJAZDÓW!?

– W czasie zdarzenia podejrzany był pijany i miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów informuje prokurator Jolanta Szkilnik, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

55 letnia pokrzywdzona, która przechodziła z mężem przez jezdnię z lewej na prawą stronę, patrząc w kierunku jazdy samochodu, została potrącona przez pojazd i w wyniku doznanych obrażeń zmarła. Towarzyszący pokrzywdzonej mąż zdążył uniknąć kontaktu z autem i wejść na chodnik.

– Sprawca z towarzyszącym w aucie kolegą zbiegli z miejsca wypadku – uzupełnia prokurator Szkilnik.

Przypominamy, że do wypadku doszło w sobotę, 6 listopada, ok. godz. 20.50 na drodze krajowej nr 74 w Białej Rządowej poza przejściem dla pieszych. Mieszkanka gminy Biała została potrącona przez jadący od strony Wielunia samochód marki audi na dolnośląskich blachach rejestracyjnych.

fot.: Sławomir Rajch

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący samochodem audi na prostym odcinku drogi potrącił 50-letnią kobietę, przechodzącą przez jezdnię poza przejściem dla pieszych – mówiła, dzień po zdarzeniu, st.asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

– Kobieta nie miała na odzieży elementów odblaskowych – uzupełniała oficer prasowa.

Niestety w wyniku doznanych obrażeń mieszkanka gminy Biała zginęła na miejscu. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 22 i 30 lat, którzy podróżowali audi. Do momentu przekazania sprawy prokuraturze nie wiadomo było który z mężczyzn prowadził samochód w momencie zdarzenia.

Okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Białej.

Mieszkańcy Białej są poruszeni kolejną tragedią na tym odcinku drogi. Większość z zagadniętych przez reportera stawiało pytanie – ile jeszcze osób musi umrzeć, nim ktoś usłyszy nasze wołanie? Mieszkańcy od dawna domagają się bowiem wprowadzenia pewnego rodzaju ograniczeń i poprawy bezpieczeństwa na drodze biegnącej przez Białą.

Przypominamy, że na łamach „Kulis …” regularnie opisujemy walkę wójta Aleksandra Owczarka o odcinkowy pomiar prędkości. Włodarz z Białej wysyła pisma do kolejnych instytucji. Choć pod jedną z petycji do premiera podpisało się ponad 440 osób, to apele pozostają nieskuteczne.

Odpowiedź w imieniu Mateusza Morawieckiego z Ministerstwa Infrastruktury była daleka od oczekiwanej. Napisano, że Biała lokuje się dopiero na 1393 pozycji ze względu na koncentrację wypadków śmiertelnych i niebezpieczeństwo sieci drogowej, więc nie można uznać odcinka drogi za szczególnie niebezpieczny. W związku z ograniczonymi środkami Inspekcji Transportu Drogowego pieniądze trafią na zabezpieczenie punktów, które są wyżej na wspomnianej liście.

Takie potraktowanie sprawy, zarówno wójt jak i znakomita większość mieszkańców, uważają za absurd. Nie mogą nadziwić się, że rząd pieniądze ma na wszystko, a na poprawę bezpieczeństwa już nie…

Wójt gminy byłby nawet gotów zapłacić za odpowiednie urządzenia z budżetu gminy, ale zgodnie z prawem nie może inwestować na drodze krajowej.

Kółko się zamyka. Wypadek goni wypadek, kolizja kolizję, a ludzie w Białej zmuszeni są przeżywać kolejne ludzkie tragedie. Poprawa bezpieczeństwa na tym odcinku drogi jest nie tylko uzasadniona, ale i konieczna.

Jeśli mieszkańcy zdecydują się protestować, blokując drogę, redakcja „Kulis Powiatu” będzie ich w tym działaniu wspierać. Nie ma zgody na obojętność w tej materii. W końcu, mający decydujący głos w sprawie, muszą się obudzić. Nic nie jest cenniejsze od ludzkiego życia…

Komenatrze

Polecamy!

Kierowca i pasażer trafili do szpitala

Do zderzenia samochodów 20 stycznia, na drodze krajowej nr 74 w Kuźnicy Strobińskiej,  doszło w trakcie manewru wyprzedzania. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów,...

1,5 tys. za wyprzedzanie na pasach

Nowy taryfikator mandatów głęboko sięga do kieszeni kierowców, którzy nie stosują się do przepisów Kodeksu Drogowego. Nie inaczej jest na drogach powiatu wieluńskiego. W...

Ukradli auto, by przewieźć rowery

18- i 17-latek dokonali kradzieży osobowego samochodu. Auto ,,pożyczyli’’ od taty znajomego, a gdy już nie było im potrzebne, pozostawili na polnej drodze. Zgłoszenie o...

Park pojazdów wzbogacili o hybrydę

W czwartek, 13 stycznia, pod siedzibą wieluńskich policjantów, samorządowcy przekazali kluczki do nowego wozu funkcjonariuszy. Auto zostało nabyte dzięki funduszom trzech gmin, starostwa powiatowego...

Za pół promila 2,5 tys. zł

Od 1 stycznia 2022 roku nie tylko kierowcy pojazdów mechanicznych płacą wyższe mandaty. Surowsze kary zostały też wprowadzone m.in. dla nietrzeźwych rowerzystów. Przekonał się...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ