Strona główna Pajęczno SPRAWDŹ SIĘ W TEŚCIE POLICYJNYM LUB STRAŻACKIM

SPRAWDŹ SIĘ W TEŚCIE POLICYJNYM LUB STRAŻACKIM

Na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 2 w Pajęcznie 10 listopada, o godz. 13:00, odbędą się pokazy testów sprawnościowych. Każdy chętny do służby w policji oraz straży pożarnej będzie mógł poćwiczyć wykonanie zadań fizycznych. Przedstawiciele pajęczańskiej policji oraz straży pożarnej wyjaśnią przebieg egzaminu oraz podpowiedzą, jak go prawidłowo zdać.

Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pajęcznie pod hasłem „Kariera w mundurze” zaprasza uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz wszystkich chętnych do służby w policji oraz straży pożarnej na pokazowe testy sprawnościowe.

– Test sprawności fizycznej to jeden z etapów postępowania kwalifikacyjnego przy przyjęciu do policji oraz straży pożarnej – przypomina mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik KPP w Pajęcznie.

– W policyjnym naborze polega on na pokonaniu toru przeszkód natomiast, aby zostać zawodowym strażakiem należy zmierzyć się z trzema konkurencjami – podciąganiem na drążku, biegiem po kopercie oraz beep testem (próba wydolnościowa). To wszystko będziecie mieli państwo szanse zobaczyć już 10 listopada.

Wszystkie osoby, które chcą podjąć wyzwanie, proszone są o zabranie własnego stroju i obuwia sportowego. Szczegółowe informacje dotyczące spotkania w SP2 w Pajęcznie będą udzielane pod nr tel. 723 694 581 oraz 693 077 995.

– To świetna okazja dla przyszłych kandydatów, którzy zamierzają w przyszłości założyć mundur. Będą oni mieć możliwość sprawdzenia swojej kondycji fizycznej na policyjnym torze przeszkód oraz na poszczególnych konkurencjach testu sprawnościowego, obowiązującego przy rekrutacji do Państwowej Straży Pożarnej – podkreśla Mielczarek.

– Wszystko po to, aby już na właściwym egzaminie skutecznie poradzić sobie z tym etapem kwalifikacyjnym.

fot.: KPP Pajęczno

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ