Strona główna Wieluń SPRAWDZĄ JAK KORZYSTA Z TOYOTY

SPRAWDZĄ JAK KORZYSTA Z TOYOTY

Rok temu burmistrz Paweł Okrasa zdecydował o zakupie auta z napędem hybrydowym. Toyota camry kosztowała 140 tys. zł, mimo że radni zdecydowali, iż Okrasa może nabyć wóz za maksymalnie 100 tys. zł. Samorządowiec się jednak uparł i znalazł sposób, aby brakujące fundusze znaleźć. Teraz komisja rewizyjna prześwietli, w jaki sposób korzysta z wozu.

Już kilka tygodni temu podczas posiedzenia rady miejskiej radni dopytywali Pawła Okrasę o to, w jaki sposób korzysta ze służbowego samochodu.

–  Kto rozlicza kartę pojazdu? – chciał wiedzieć Radosław Wojtuniak.

-Wydział pani skarbnik czy ktoś inny? Czy to jest rozliczane miesięcznie? – drążył, podkreślając, że na odpowiedź oczekują mieszkańcy, ponieważ Okrasa ma zostawiać wóz w różnych miejscach.

Okazało się, że pojazd nie posiada karty, którą się rozlicza.

– Nigdy tak nie było – zaznaczał szef wieluńskiego ratusza.

– Są rozliczane faktury za paliwo i delegacje. Straż Miejska ma ten samochód na stanie – dodawał.

Radny Robert Kaja stwierdził, że informacje, którymi na temat służbowego auta podzielił się Okrasa, są zbyt skąpe. Dlatego złożył wniosek formalny o to, żeby na skrzynki e-mail radnych dotarł dokument, który mówi o zasadach korzystania z toyoty.

Zgodnie z dokumentem, będącym zarządzeniem burmistrza z października 2021 r., Okrasa ma prawo do korzystania z wozu także podczas dojazdów do pracy i z pracy.

Kolejne wyjaśnienia, które burmistrz składał podczas sesji 27 października, również nie rozwiały wszystkich wątpliwości radnych. Stąd decyzja o tym, aby sprawą zajęła się komisja rewizyjna.

Jej członkowie prześwietlą nie tylko sposób korzystania ze służbowego samochodu, ale również przyjrzą się delegacjom Okrasy oraz jego wydatkom z karty płatniczej.

 

Komenatrze

Polecamy!

KŁUSOWNICY ZATRZYMANI. ZDRADZIŁY ICH… ŚLADY BUTÓW!

W minioną sobotę (3 grudnia) bełchatowska policja otrzymała informację o sarnie uwięzionej we wnykach. Zdarzenie miało miejsce w jednym z lasów na terenie gminy...

NIE WYHAMOWAŁ NA AUTOSTRADZIE. UDERZYŁ CIĘŻARÓWKĄ W POJAZDY STOJĄCE W KROKU

Na remontowanym odcinku A1 w pobliżu miejscowości Pytowice kierowca jadący ciężarówką nie dostosował stylu jazdy do warunków panujących na drodze i uderzył w stojące...

ODDALI KREW DLA CHOREJ DZIEWCZYNKI

Pajęczańscy policjanci oraz mieszkańcy powiatu pajęczańskiego 6 grudnia wzięli udział w akcji ,,Mikołajkowa zbiórka krwi”. O tym, że ratowanie życia jest priorytetem dla policjantów, udowodnili...

INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO KONTROLUJE BUSY WIELUŃSKIEJ KOMUNIKACJI / komentarz

Gdy burmistrz zlecił obsługę komunikacji miejskiej nowej firmie, która zamiast autobusów używa do transportu busów, w mieście zawrzało. Szybko okazało się, że busy nie...

W ŚRODKU NOCY SPALIŁA SIĘ OSOBOWA TOYOTA

Hybrydowa toyota camry spłonęła w nocy z 6 na 7 grudnia w Konopnicy. Do zdarzenia doszło ok. 23:30. Wtedy to na miejsce zostali wezwani strażacy....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ