Strona główna Wieluń SPRAWDZĄ JAK KORZYSTA Z TOYOTY

SPRAWDZĄ JAK KORZYSTA Z TOYOTY

Rok temu burmistrz Paweł Okrasa zdecydował o zakupie auta z napędem hybrydowym. Toyota camry kosztowała 140 tys. zł, mimo że radni zdecydowali, iż Okrasa może nabyć wóz za maksymalnie 100 tys. zł. Samorządowiec się jednak uparł i znalazł sposób, aby brakujące fundusze znaleźć. Teraz komisja rewizyjna prześwietli, w jaki sposób korzysta z wozu.

Już kilka tygodni temu podczas posiedzenia rady miejskiej radni dopytywali Pawła Okrasę o to, w jaki sposób korzysta ze służbowego samochodu.

–  Kto rozlicza kartę pojazdu? – chciał wiedzieć Radosław Wojtuniak.

-Wydział pani skarbnik czy ktoś inny? Czy to jest rozliczane miesięcznie? – drążył, podkreślając, że na odpowiedź oczekują mieszkańcy, ponieważ Okrasa ma zostawiać wóz w różnych miejscach.

Okazało się, że pojazd nie posiada karty, którą się rozlicza.

– Nigdy tak nie było – zaznaczał szef wieluńskiego ratusza.

– Są rozliczane faktury za paliwo i delegacje. Straż Miejska ma ten samochód na stanie – dodawał.

Radny Robert Kaja stwierdził, że informacje, którymi na temat służbowego auta podzielił się Okrasa, są zbyt skąpe. Dlatego złożył wniosek formalny o to, żeby na skrzynki e-mail radnych dotarł dokument, który mówi o zasadach korzystania z toyoty.

Zgodnie z dokumentem, będącym zarządzeniem burmistrza z października 2021 r., Okrasa ma prawo do korzystania z wozu także podczas dojazdów do pracy i z pracy.

Kolejne wyjaśnienia, które burmistrz składał podczas sesji 27 października, również nie rozwiały wszystkich wątpliwości radnych. Stąd decyzja o tym, aby sprawą zajęła się komisja rewizyjna.

Jej członkowie prześwietlą nie tylko sposób korzystania ze służbowego samochodu, ale również przyjrzą się delegacjom Okrasy oraz jego wydatkom z karty płatniczej.

 

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ