Strona główna Wiadomości Stery szpitala w nowych rękach

Stery szpitala w nowych rękach

7 września stery w wieluńskim szpitali przejmie Marek Augustyn. 53-letni menadżer z Kłobucka został wybrany, przez komisję konkursową, na nowego dyrektora SP ZOZ w Wieluniu. Kim jest i jak chce zarządzać jednostką?

W konkursie ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu o stanowisko dyrektora szpitala ubiegała się trójka kandydatów – dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Szczegółów związanych z konkursem nie podano jeszcze do publicznej wiadomości. Redakcji „Kulis …” udało się jednak ustalić nazwisko kandydata, który wygrał konkurs.

Od 7 września SP ZOZ-em w Wieluniu będzie zarządzał Marek Augustyn. 53-latek ma spore doświadczenie w służbie zdrowia. Pracował m.in. na kierowniczych stanowiskach w Śląskim Oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia i w centrali Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie. Od roku zarządzał Publiczną Przychodnią Zdrowia w Koniecpolu. Poza tym przez 10 lat był wiceprezesem Spółki Akcyjnej. Ma zatem także doświadczenie biznesowe.

Nowo wybrany szef szpitala zapewnia, że na efekty jego pracy nie będzie trzeba długo czekać.

– Pierwsze efekty mojej pracy będą widoczne już po pierwszym miesiącu – zapewnia w rozmowie z reporterem „Kulis …” Marek Augustyn.

– Choć na konkretne wyniki moich działań z pewnością będzie trzeba poczekać dłużej – uzupełnia i dodaje, że ważne są dla niego pewne elementarne kanony dobrej praktyki zawodowej, tj. rzetelność, solidność, zaangażowanie, czy punktualność.

Zapytany o ewentualną rewolucję kadrową w szpitalu, zapewnia, że takowa nie jest w planie. Uspokaja twierdząc, że pracownicy

 

SP ZOZ-u mogą spać spokojnie, choć muszą liczyć się z tym, że będą poddani pewnego rodzaju weryfikacji.

– Jestem ostatnim kto chciałby dokonywać kadrowej rewolucji. Być może będzie trzeba dokonać jakiś przesunięć na pewnych stanowiskach, ale żadnych zwolnień nie planuję. Zresztą jest zbyt wcześnie na takie deklaracje – akcentuje przyszły szef wieluńskiej lecznicy.

Augustyn podkreśla, że kierując szpitalem będzie miał jedną zasadę – najważniejszy jest pacjent.

– Jest dla mnie niezwykle ważne, żeby pacjent, który przyjdzie do szpitala, został odpowiednio potraktowany. Chciałbym, żeby każdy pacjent trafił w szpitalu na odpowiednich ludzi, którzy potraktują go z szacunkiem i sprawią, że jego cierpienie będzie mniejsze – tłumaczy nowy menadżer SP ZOZ-u.

Prywatnie Marek Augustyn jest wdowcem, ma dwie córki (w wieku 31l. i 24l.) i mieszka w oddalonym od Wielunia o Kłobucku. Interesuje się szczególnie podróżami, wszystkie pieniądze, które uda mu się odłożyć przeznacza właśnie na zwiedzanie świata. Przez 12 lat grał w piłkę ręczną, uprawiał także sporty walki.

Komenatrze

Polecamy!

OGIEŃ POJAWIŁ SIĘ NA PODDASZU. STRATY TO OK. 60 TYS. ZŁ

30 strażaków walczyło z pożarem poddasza w domu jednorodzinnym w Bieniądzicach pod Wieluniem. Straty oszacowano na 60 tys. zł. Do zdarzenia doszło w piątek, 30...

67-LATKA PRZYGNIÓTŁ CIĄGNIK. ROLNIK NIE ŻYJE

Mężczyzna zginął podczas prac polowych w Woli-Chojnata, w gminie Biała Rawska (woj. łódzkie). Ciągnik, którym kierował, przewrócił się i przygniótł go. Rolnik zmarł na...

UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW. NOWA METODA „NA WĘGIEL”

Oszuści posuwają się do coraz to nowych metod swojego działania. Za nową metodę oszustwa obrali sobie węgiel. Obecnie jest to towar drogi i deficytowy....

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO KIEROWCY

Każdego dnia policyjne patrole zatrzymują kolejne osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Podobna sytuacja miała miejsce na drodze powiatowej Słok – Bełchatów. Tym razem...

USZKODZIŁ SAMOCHÓD SĄSIADCE. GROZI MU PIĘĆ LAT WIĘZIENIA!

Sąsiedzkie konflikty mają przeróżne odsłony. W Złoczewie policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który kosząc trawnik, celowo uderzył kosą spalinową w przedni zderzak zaparkowanego auta swojej sąsiadki, z...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ