Strona główna Wieluń STOP DLA HEJTU

STOP DLA HEJTU

6 czerwca, w poniedziałek, w ramach obchodów 25-lecia szkoły, II Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu zorganizowało konferencję pod hasłem  #Hejttoniesztuka. Gościem specjalnym była aktorka Joanna Osyda, absolwentka II LO. W spotkaniu uczestniczyli też m.in. mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

Jak podkreśla mł. asp. Monika Klonowska, z KPP w Wieluniu, wydarzenie było okazją do edukowania i uwrażliwiania młodzieży, aby nie pozostali obojętni na żadne przejawy mowy nienawiści czy hejtu w Internecie. Joanna Osyda opowiedziała o negatywnych doświadczeniach z hejtem w sieci, w trakcie swojej kariery. Zdradziła również,  jak sobie  z tymi trudnymi sytuacjami radzi.

– Internet stał się częścią naszego życia i jest bardzo pomocy w wielu jego aspektach, niestety coraz częściej w świecie wirtualnym możemy się spotkać z negatywnymi, krzywdzącymi, pełnymi nienawiści komentarzami, często kłamliwymi – zaznacza Klonowska.

– W życiu codziennym młodzi ludzie często mają do czynienia z sytuacjami, które mają na celu ośmieszanie, gnębienie lub obrażanie.

W trakcie konferencji mł. asp. Klonowska uświadamiała młodym ludziom, jakie hejt może przybierać formy. Duży nacisk położyła na sposoby reagowania na niego.
– Nękanie, szantażowanie, publikowanie lub rozsyłanie kompromitujących informacji, zdjęć lub filmów nie jest bezkarne, a sprawcy takich czynów tylko pozornie są anonimowi – zaznaczała mundurowa.

Podczas spotkania głos zabrała Małgorzata Burnecka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieluniu, opowiadała o konsekwencjach hejtu, które szczególnie zapadły jej w pamięć.

– Pani psycholog w swoim wystąpieniu wskazała, by nie dołączać do grup, które stosują przemoc psychiczną, starać się pomóc i nie być obojętnym wobec osób, które doświadczają negatywnych zachowań – relacjonuje Klonowska.

Komenatrze

Polecamy!

KIEROWCA I PASAŻERKA MOTOCYKLA TRAFILI DO SZPITALA

W niedzielę, 3 lipca, na drodze wojewódzkiej nr 483 w Prusicku Rzędowiu, w gminie Nowa Brzeźnica, doszło do groźnego wypadku. Poważne obrażenia ciała odnieśli...

ARESZT DLA 37-LETNIEGO AGRESORA. JAKO RECYDYWA ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE MIENIA I…

Wieluńscy policjanci zatrzymali 37- latka, podejrzanego o zniszczenie drzwi w jednym z lokali mieszkalnych na terenie Wielunia oraz naruszenie miru domowego. Mężczyzna za popełnione...

OSZUŚCI W SKUPIE ZBÓŻ. ZATRZYMANI TAKŻE MIESZKAŃCY DZIAŁOSZYNA

Pięciu mężczyzn zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty w tej sprawie. Z ustaleń śledczych wynika, że mieli oni oszukiwać właściciela firmy skupującej zboże i nasiona...

OD DNA DO WIZERUNKU SPRAWCY ZABÓJSTWA. 70 000 ZŁOTYCH NAGRODY!

Pierwszy raz w Polsce wykorzystano możliwości zaawansowanych badań genetycznych jakie daje amerykańska firma Parabon. Pozwalają one na przewidywanie cech wyglądu zewnętrznego i pochodzenia osoby...

TRAGICZNY FINAŁ PATOIMPREZY

Na trzy miesiące trafił do aresztu 22-latek, który miał być organizatorem zawodów w piciu nasz czas alkoholu. Po imprezie zmarła 37-letnia kobieta, mieszkanka powiatu...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ