Strona główna Wieluń STOP DLA HEJTU

STOP DLA HEJTU

6 czerwca, w poniedziałek, w ramach obchodów 25-lecia szkoły, II Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu zorganizowało konferencję pod hasłem  #Hejttoniesztuka. Gościem specjalnym była aktorka Joanna Osyda, absolwentka II LO. W spotkaniu uczestniczyli też m.in. mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

Jak podkreśla mł. asp. Monika Klonowska, z KPP w Wieluniu, wydarzenie było okazją do edukowania i uwrażliwiania młodzieży, aby nie pozostali obojętni na żadne przejawy mowy nienawiści czy hejtu w Internecie. Joanna Osyda opowiedziała o negatywnych doświadczeniach z hejtem w sieci, w trakcie swojej kariery. Zdradziła również,  jak sobie  z tymi trudnymi sytuacjami radzi.

– Internet stał się częścią naszego życia i jest bardzo pomocy w wielu jego aspektach, niestety coraz częściej w świecie wirtualnym możemy się spotkać z negatywnymi, krzywdzącymi, pełnymi nienawiści komentarzami, często kłamliwymi – zaznacza Klonowska.

– W życiu codziennym młodzi ludzie często mają do czynienia z sytuacjami, które mają na celu ośmieszanie, gnębienie lub obrażanie.

W trakcie konferencji mł. asp. Klonowska uświadamiała młodym ludziom, jakie hejt może przybierać formy. Duży nacisk położyła na sposoby reagowania na niego.
– Nękanie, szantażowanie, publikowanie lub rozsyłanie kompromitujących informacji, zdjęć lub filmów nie jest bezkarne, a sprawcy takich czynów tylko pozornie są anonimowi – zaznaczała mundurowa.

Podczas spotkania głos zabrała Małgorzata Burnecka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieluniu, opowiadała o konsekwencjach hejtu, które szczególnie zapadły jej w pamięć.

– Pani psycholog w swoim wystąpieniu wskazała, by nie dołączać do grup, które stosują przemoc psychiczną, starać się pomóc i nie być obojętnym wobec osób, które doświadczają negatywnych zachowań – relacjonuje Klonowska.

Komenatrze

Polecamy!

KLUB ŻEGNA BYŁEGO PREZESA

MLKS Wieluń poinformował w piątek o śmierci Jana Jesionka. Wieluński MLKS na swojej stronie w mediach społecznościowych powiadomił kibiców i mieszkańców Wielunia o śmierci byłego...

19-LATEK ODNALEZIONY. SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Wieluńscy policjanci po niespełna dobie poszukiwań odnaleźli zaginionego 19-letniego mieszkańca Konopnicy. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, przy zaangażowaniu...

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO 50-LATKA

Kto wie, jak zakończyłaby się ta podróż, gdyby nie interwencja świadków. Grupa mieszkańców Sieradza zwróciła uwagę na kierowcę, który podróżując ul. Bohaterów Września, jechał...

2-LETNIA DZIEWCZYNKA NIE ŻYJE. 23-LETNIA MATKA PODEJRZANA O UDUSZENIE CÓRKI

Do niesłychanej tragedii doszło w czwartek, 1 grudnia, w Bytomiu. Ok. godz. 16. dyżurny tamtejszej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka. Na miejsce niezwłocznie...

W OGNIU STANĄŁ KURNIK. ZAGROŻONE POŻAREM BYŁY SĄSIEDNIE ZABUDOWANIA

Dziś (piątek, 2 grudnia) ok. godz. 7:40 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w podkępińskich Smardzach. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Laski,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ