Strona główna Wieluń STOP DLA HEJTU

STOP DLA HEJTU

6 czerwca, w poniedziałek, w ramach obchodów 25-lecia szkoły, II Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu zorganizowało konferencję pod hasłem  #Hejttoniesztuka. Gościem specjalnym była aktorka Joanna Osyda, absolwentka II LO. W spotkaniu uczestniczyli też m.in. mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

Jak podkreśla mł. asp. Monika Klonowska, z KPP w Wieluniu, wydarzenie było okazją do edukowania i uwrażliwiania młodzieży, aby nie pozostali obojętni na żadne przejawy mowy nienawiści czy hejtu w Internecie. Joanna Osyda opowiedziała o negatywnych doświadczeniach z hejtem w sieci, w trakcie swojej kariery. Zdradziła również,  jak sobie  z tymi trudnymi sytuacjami radzi.

– Internet stał się częścią naszego życia i jest bardzo pomocy w wielu jego aspektach, niestety coraz częściej w świecie wirtualnym możemy się spotkać z negatywnymi, krzywdzącymi, pełnymi nienawiści komentarzami, często kłamliwymi – zaznacza Klonowska.

– W życiu codziennym młodzi ludzie często mają do czynienia z sytuacjami, które mają na celu ośmieszanie, gnębienie lub obrażanie.

W trakcie konferencji mł. asp. Klonowska uświadamiała młodym ludziom, jakie hejt może przybierać formy. Duży nacisk położyła na sposoby reagowania na niego.
– Nękanie, szantażowanie, publikowanie lub rozsyłanie kompromitujących informacji, zdjęć lub filmów nie jest bezkarne, a sprawcy takich czynów tylko pozornie są anonimowi – zaznaczała mundurowa.

Podczas spotkania głos zabrała Małgorzata Burnecka z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wieluniu, opowiadała o konsekwencjach hejtu, które szczególnie zapadły jej w pamięć.

– Pani psycholog w swoim wystąpieniu wskazała, by nie dołączać do grup, które stosują przemoc psychiczną, starać się pomóc i nie być obojętnym wobec osób, które doświadczają negatywnych zachowań – relacjonuje Klonowska.

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ