Strona główna Wieluń STRAŻACY PIŁKĘ KOPALI

STRAŻACY PIŁKĘ KOPALI

Jednostka OSP Kurów będzie reprezentować gminę Wieluń w zawodach strażaków w piłce halowej na szczeblu powiatowym.

Do eliminacji gminnych w niedzielę, 15 stycznia, przystąpiło sześć drużyn OSP: Gaszyn, Kurów, Ruda, Turów, Widoradz i Dąbrowa. Mecze zostały rozegrane w hali WOSiR w Wieluniu, systemem ,,każdy z każdym” po 10 minut.

– Druhowie czynnie spędzają swój czas i turniej, który zorganizowaliśmy, pokazuje, że potrafią też grać w piłkę i się bawić – przyznaje Bronisław Mituła, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Oddziału ZOSP RP w Wieluniu.

Niedzielne zmagania wygrała jednostka OSP z Kurowa, która będzie reprezentować gminę Wieluń na szczeblu powiatowym. Drugie miejsce zajęła OSP Widoradz, a na ostatnim stopniu podium uplasowała się OSP Ruda.

Wyłoniono również najlepszego bramkarza zawodów, którym został Szymon Siódmak z OSP Ruda. Tytuł najlepszego zawodnika powędrował do Karola Gręgowskiego z OSP Widoradz, a na miano najlepszego strzelca zapracował Piotr Klatka z OSP Kurów.

fot.: Katarzyna Cieślik

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ